انواع مدرک آرایشگری زنانه و هزینه گرفتن مدرک فنی حرفه ای

انواع مدرک آرایشگری زنانه

معرفی انواع مدرک آرایشگری زنانه و بهترین آنها، نحوه اخذ مدرک فنی حرفه ای برای راه اندازی آرایشگاه و بررسی آن ها از نظر اعتبار در داخل و خارج از ایران

آموزشگاهان
آموزشگاهان

داشتن مدرک آرایشگری زنانه یکی از الزامات مورد نیاز برای راه اندای آرایشگاه و سالن زیبایی است. مدارک آرایشگری مختلفی تحت عناوین مدرک رسمی فنی و حرفه ای، مدرک مورد تایید سازمان فنی و حرفه ای و مدرک گذر مهارتی فنی و حرفه ای وجود دارد. در ادامه این مطب از آموزشگاهان به تفاوت مدارک آرایشگری و اینکه با کدام مدرک می توان اقدام به تاسیس آرایشگاه کرد، می پردازیم.

مدرک رسمی فنی و حرفه ای آرایشگری زنانه

این مدرک بهترین و معتبر ترین مدرک آرایشگری زنانه است که با آن می توانید آرایشگاه راه اندازی کنید. این مدرک علاوه بر ایران، در سایر کشور ها نیز اعتبار دارد و می توانید در کشور های دیگر با آن مشغول به کار شوید. گرفتن این مدرک منوط به شرکت در دوره های آموزشی و قبولی در آزمون فنی و حرفه ای است.

مدرک مورد تایید سازمان فنی و حرفه ای

این مدرک از طرف خود آموزشگاه های آرایشگری صادر می شود و مورد تایید فنی و حرفه ای است. تفاوت این مدرک با مدرک رسمی فنی و حرفه ای در این است که با این مدرک نمی توانید اقدام به تاسیس آرایشگاه کنید و از نظر قانونی مزایای خاصی ندارد. این مدرک در خارج از ایران هم اعتبار ندارد.

مدرک گذر مهارتی فنی و حرفه ای

مدرک گذر مهارتی صرفا با گذراندن دوره در آموزشگاه ها به همه ی افراد شرکت کننده داده می شود. این مدرک کم اعتبار ترین مدرک آرایشگری است و نمی توان از آن برای راه اندازی آرایشگاه استفاده کرد.

چگونه مدرک رسمی فنی و حرفه ای آرایشگری زنانه دریافت کنیم؟

مدرک رسمی فنی و حرفه ای آرایشگری  به دلیل داشتن کد ملی آموزش شغلی، در همه ی کشور ها معتبر است. برای گرفتن این مدرک باید از طریق آموزشگاه های آرایشگری اقدام نمایید. روند اخذ مدرک فنی حرفه ای آرایشگری بدین گونه است که ابتدا در یک آموزشگاه آرایشگری زنانه دارای مجوز از سازمان فنی و حرفه ای ثبت نام می کنید و پس از گذراندن دوره آموزشی، در آزمون فنی حرفه ای شرکت می کنید و بعد از قبولی در آزمون مدرک رسمی فنی و حرفه ای به شما داده می شود. آزمون های فنی و حرفه ای دارای دو مرحله تئوری و عملی است. اگر هدفتان از اخذ مدرک آرایشگری راه اندازی آرایشگاه یا سالن است، باید به این نکته دقت داشته باشید که فقط و فقط با مدرک دوره آرایش و پیرایش یا همان دیپلم آرایشگری می توانید این کار را انجام دهید. در این دوره 7 مهارت اصلی آرایشگری را آموزش می بینید و در حد متوسط یاد می گیرید تا به عنوان یک آرایشگر همه ی مهارت ها را بلد باشید.ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...