لیست بهترین دوره های آموزش تعمیرات لوازم خانگی در تهران


دوره تعمیرات لوازم خانگی

لیست بهترین مراکز برگزاری دوره های آموزش تعمیرات لوازم خانگی (ماشین لباسشویی،ماشین ظرفشویی، پکیج، کولر گازی و ...) در تهران

آموزشگاه فنی سازان

آموزشگاه فنی حرفه ای فنی سازان در میدان انقلاب تهران فعالیت خود را از سال 1392 آغاز کرد. این آموزشگاه دارای مجوز رسمی از سازمان فنی حرفه ای بوده و با گذراندن دوره های آموزشی در این مجموعه می توانید مدرک رسمی فنی و حرفه ای دریافت کنید.

 • waze

تهران، میدان انقلاب، ابتدای خیابان آزادی، بین خیابان جمالزاده شمالی و خیابان والعصر (بعد از قنادی سعید)، بن بست یاراحمدی، بن بست لاله، پلاک 2، طبقه اول

آموزشگاه فن آموزان

آموزشگاه فنی حرفه ای فن آموزان واقع در خیابان جمهوری تهران یکی از آموزشگاه های معتبر در زمینه برگزاری کلاس ها و دوره های آموزش تعمیرات لوازم خانگی از جمله دوره تعمیر پکیج، دوره تعمیر ماشین لباسشویی، دوره تعمیر یخچال، دوره تعمیر ماشین ظرفشویی و ... است. آموزشگاه فن آموزان از سال 1393 فعالیت خود را در زمینه برگزاری این دوره ها ویژه ورود به بازار کار شروع کرد.

 • waze

تهران، خیابان جمهوری، بعد از تقاطع ولیعصر، بعد از فروشگاه رفاه، ساختمان تجاری و اداری 24، طبقه 6

یکی از رشته های پولساز در حوزه مشاغل فنی تعمیرات لوازم خانگی است. تعمیرات لوازم خانگی شامل تعمیرات پکیج،  ماشین لباسشویی، یخچال، ماشین ظرفشویی، کولر گازی، جارو برقی، چرخ گوشت، چای ساز، آبمیوه گیری، ماکروفر، مخلوط کن، آسیاب، سشوار و هر وسیله برقی یا مکانیکی دیگر است. مباحث و سرفصل هایی که در دوره تعمیرات لوازم خانگی تدریس می شود کاملا منطبق بر بازار کار و 90 درصد مباحث به صورت عملی است. اگر علاقمند به مشاغل فنی هستید، دوره تعمیرات لوازم خانگی می تواند شروع یک مسیر برای رسیدن به اهدافتان باشد.

این کلاس ها معمولا به صورت نیمه خصوصی (8 الی 15 نفره) و خصوصی برگزار می شوند. مدت زمان دوره تعمیرات لوازم خانگی در حدود 60 الی 80 ساعت است. این دوره به سه قسمت آموزش تعمیرات برد لوازم خانگی، آموزش تعمیرات مکانیک لوازم خانگی و آموزش تعمیر لوازم خانگی خرد تقسیم می شود که هر کدام از آن ها جداگانه هستند و برای یادگیری باید به صورت جداگانه در هر دوره ثبت نام کنید.

شهریه دوره تعمیرات لوازم خانگی چقدر است؟

همانطور که گفتیم این دوره ها به دو شکل خصوصی و نیمه خصوصی برگزار می شوند و قاعدتا شهریه کلاس های خصوصی مقداری بیشتر از کلاس های نیمه خصوصی است. مبلغ شهریه دوره ها در آموزشگاه های مختلف تفاوت دارد و برای کلاس های نیمه خصوصی دوره تعمیرات برد لوازم خانگی تقریبا بین 2 الی 3 میلیون تومان، دوره تعمیرات مکانیک لوازم خانگی 3 الی 4.5 میلیون تومان و دوره تعمیر لوازم خانگی خرد 3 الی 4 میلیون تومان است. با گذراندن این دوره در یک آموزشگاه فنی و حرفه ای در تهران می توانید مدرک فنی و حرفه‌ای خود را در این زمینه بگیرید و وارد بازار کار شوید.

دوره تعمیرات ماشین لباسشویی

تعمیرات ماشین لباسشویی یکی از مشاغل حوزه تعمیرات لوازم خانگی است که با گذراندن آن هم می توانید به عنوان نصاب و تعمیرکار با شرکت ها قرارداد ببندید و فعالیت کنید و هم به صورت شخصی فعالیت داشته باشید. آموزش ها در دوره تعمیرات ماشین لباسشویی به دو بخش آموزش تعمیرات برد الکتریکی ماشین لباسشویی و بخش های مکانیکی ماشین لباسشویی تقسیم می شود.

در دوره تعمیر ماشین لباسشویی با نحوه صحیح باز و بسته کردن انواع ماشین لباسشویی در برند های ال جی، سامسونگ، بوش، آبسال، پاکشوما و ... آشنا می شوید. در این دوره انواع قطعات ماشین لباسشویی و کارکرد آن ها معرفی می شوند و نحوه تست قطعات را در مدار و خارج از مدار یاد می گیرید. عیب یابی مشکلاتی از قبیل لرزش زیاد و صدای ماشین لباسشویی، تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی، ناتمام ماندن سیکل شستشو، خشک نکردن لباس ها، باز نشدن درب ماشین لباسشویی، آبگیری نکردن ماشین لباسشویی و ... و نحوه رفع عیب آن ها نیز در این دوره ها آموزش داده می شود.

در قسمت آموزش تعمیرات برد لباسشویی با قطعات الکترونیکی برد ماشین لباسشویی آشنا می شوید و نحوه تست و عیب یابی برد لباسشویی و نقشه خوانی را یاد می گیرید. ایرادات الکتریکی ماشین لباسشویی که در این دوره ها بررسی می شود شامل روشن نشدن ماشین لباسشویی، روشن نشدن موتور ماشین لباسشویی، خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی، خرابی سنسور های ماشین لباسشویی و ... می باشد.

دوره تعمیرات ماشین ظرفشویی

گسترش استفاده از ماشین ظرفشویی در سال های اخیر، باعث ایجاد یک فرصت شغلی جدید شده و نیاز به تعمیرکار ماشین ظرفشویی بیشتر شده است. اگر علاقمند به یادگیری این مهارت هستید، می توانید با شرکت کردن در دوره های آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی آموزش های لازم را ببینید. برای گرفتن مدرک رسمی فنی و حرفه ای تعمیرات لوازم خانگی و تعمیرات ماشین ظرفشویی باید در آموزشگاه های معتبر و مورد تایید سازمان فنی و حرفه ای این دوره را بگذرانید و بعد از اتمام دوره در آزمون کتبی و عملی فنی و حرفه ای شرکت کنید.

در دوره تعمیرات ماشین ظرفشویی با نحوه صحیح و اصولی باز و بسته کردن انواع ماشین ظرفشویی برند های ایرانی و خارجی از جمله ال جی، سامسونگ، بوش، جی پلاس، پاکشوما و ... آشنا می شوید و روش های عیب یابی ماشین ظرفشویی را یاد می گیرید. عیب یابی مشکلاتی از قبیل کثیف ماندن ظرف بعد از شستشو، لک شدن ظروف بعد از شستشو، شکستن ظروف در ماشین ظرفشویی، آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی، تخلیه نکردن آب ماشین ظرفشویی، خشک نکردن ظروف و ... و نحوه رفع عیب نیز در دوره های تعمیر ماشین لباسشویی آموزش داده می شود.

دوره تعمیرات یخچال

یخچال وسیله‌ای است که به صورت 24 ساعته در هر خانه‌ای کار می کند و احتمال خرابی آن از سایر لوازم خانگی بیشتر است. اگر به تعمیرات یخچال علاقه دارید، با شرکت در دوره تعمیرات یخچال و ورود به بازار کار می توانید به کسب درآمد در این حوزه برسید. در دوره تعمیرات یخچال، عیب یابی و تعمیر انواع یخچال های ساید بای ساید، انواع یخچال ها و فریز های خانگی و صنعتی آموزش داده می شود. با شرکت در این دوره ها توانایی بر طرف کردن ایراداتی مانند صدای زیاد یخچال و فریزر، کم شدن سرمای یخچال و فریزر، یخ بستن بیش از حد، خرابی یخساز و آبریز یخچال، کار نکردن فن یخچال، تعویض لامپ و سنسور های یخچال و برق داشتن بدنه یخچال را پیدا می کنید. ابزار هایی که برای ورود به شغل تعمیرات یخچال نیاز دارید شامل مولتی متر، پمپ وکیوم، گیج منیفولد، لوله بر، کفی بر، اکسپندر لوله، ترازوی دیجیتالی، ابزار های جوشکاری، کپسول گاز و ... است.

دوره تعمیرات پکیج

در دوره تعمیرات پکیج با انواع قطعات مکانیکی و الکتریکی پکیج آشنا می شوید و نحوه تست قطعات پکیج در مدار و خارج از مدار را آموزش می بینید. در این دوره مشکلاتی مانند خرابی جرقه زن پکیج، گرم نکردن آب پکیج، نشتی آب پکیج، روشن نشدن پکیج، انواع خطاهای پکیج، خرابی پمپ پکیج و ... بررسی و نحوه رفع عیب آنها آموزش داده می شود.

سر فصل هایی که در این دوره تعمیرات پکیج تدریس می شوند شامل عیب یابی کلی از سیکل عملکرد پکیج در دستگاه های تک مبدل و دو مبدل(فن دار و بدون فن)، شناخت انواع خطای پکیج و عیب یابی آن ها، شناخت فلوسوئیچ و نحوه تست آن (بامولتی متر وروش سنتی)، نحوه عملکرد فلومترتست و تعمیر آن (بامولتی متر وروش سنتی)، نحوه عملکرد پمپ سیرکولاسیون (سیرکولاتور) و باز و بست آن، نحوه تست سلامت پمپ پکیج و شناخت قطعات آن و نحوه تعمیرآن، نحوه عملکرد فن و تست و تعمیرآن و بسیاری از موارد دیگر است.

در دوره تعمیرات برد پکیج الکترونیک پایه و قطعه شناسی آموزش داده شده و نحوه کار با دستگاه های اندازه گیری مورد نیاز و لحیم کاری (مونتاژ و دمونتاژ) قطعات SMD و DIP نیز آموزش داده می شود.

به طور کلی باز و بسته کردن اصولی انواع پکیج، تسلط بر عیب یابی و تعمیرات انواع پکیج، نحوه تست قطعات پکیج بر روی مدار و خارج از مدار، شست و شوی مدار گرمایش و مبدل پکیج و یک سری نکات کاربردی دیگر در این دوره ها تدریس می شود.

 • در دوره تعمیرات لوازم خانگی تعمیر چه وسایلی آموزش داده می شود؟

  تعمیرات لوازم خانگی شامل تعمیرات پکیج،  ماشین لباسشویی، یخچال، ماشین ظرفشویی، کولر گازی، جارو برقی، چرخ گوشت، چای ساز، آبمیوه گیری، ماکروفر، مخلوط کن، آسیاب، سشوار و هر وسیله برقی یا مکانیکی دیگر است.

 • شهریه دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی چقدر است؟

  شهریه این دوره بر اساس دوره آموزش تعمیر وسیله مورد نظر متفاوت است. برای مثال شهریه دوره تعمیر پکیج با شهریه دوره تعمیر یخچال متفاوت است.

 • کلاس های آموزش تعمیرات لوازم خانگی چند نفره برگزار می شود؟

  معمولا این کلاس ها به صورت نیمه خصوصی (8 تا 15 نفره) و خصوصی برگزار می شوند.


ارسال نظر

Loading...
 • رضا شاهوردی
  من توی زمینه تعمیرات لوازم خانگی برقی توی تهران فعالیت دارم و چند سالی هست که به خاطر گرون شدن لوازم خانگی بازار کار تعمیرات اون خوب شده و به نظرم افرادی که دنبال ایجاد کسب و کار برای خودشون هستن میتونن روی این شغل فکر کنن
  • مدیر سایت

   سلام

   ممنون از نظرتون