لیست بهترین دوره آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی در تهران


دوره تعمیرات ماشین ظرفشویی

لیست بهترین آموزشگاه های برگزار کننده دوره آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی در تهران با مدرک رسمی فنی و حرفه ای

آموزشگاه فنی سازان

آموزشگاه فنی حرفه ای فنی سازان در میدان انقلاب تهران فعالیت خود را از سال 1392 آغاز کرد. این آموزشگاه دارای مجوز رسمی از سازمان فنی حرفه ای بوده و با گذراندن دوره های آموزشی در این مجموعه می توانید مدرک رسمی فنی و حرفه ای دریافت کنید.

 • waze

تهران، میدان انقلاب، ابتدای خیابان آزادی، بین خیابان جمالزاده شمالی و خیابان والعصر (بعد از قنادی سعید)، بن بست یاراحمدی، بن بست لاله، پلاک 2، طبقه اول

آموزشگاه فن آموزان

آموزشگاه فنی حرفه ای فن آموزان واقع در خیابان جمهوری تهران یکی از آموزشگاه های معتبر در زمینه برگزاری کلاس ها و دوره های آموزش تعمیرات لوازم خانگی از جمله دوره تعمیر پکیج، دوره تعمیر ماشین لباسشویی، دوره تعمیر یخچال، دوره تعمیر ماشین ظرفشویی و ... است. آموزشگاه فن آموزان از سال 1393 فعالیت خود را در زمینه برگزاری این دوره ها ویژه ورود به بازار کار شروع کرد.

 • waze

تهران، خیابان جمهوری، بعد از تقاطع ولیعصر، بعد از فروشگاه رفاه، ساختمان تجاری و اداری 24، طبقه 6

یکی از مشاغل فنی و تعمیراتی پردرآمد در حوزه تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات ماشین ظرفشویی است. در سال های اخیر استفاده از ماشین ظرفشویی در ایران جا افتاده و همین امر باعث ایجاد فرصت های شغلی جدید شده است. با ثبت نام در دوره آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی که یکی از بخش‌های دوره تعمیرات لوازم خانگی است می توانید به یک تکنسین تعمیرات ماشین ظرفشویی تبدیل شوید و از این طریق کسب درآمد کنید.

این دوره ها کاملا کاربردی و منطبق بر بازار کار طراحی شده و در این دوره ها تعمیرات قسمت های مکانیکی و عیب یابی و تعمیر برد الکترونیک ماشین ظرفشویی را آموزش می بینید. اگر علاقه‌مند به مشاغل فنی و تعمیراتی هستید این شغل می تواند شما را به یک درآمد مناسب برساند. این دوره قسمتی از دوره های تعمیرات لوازم خانگی است و معمولا در 3 الی 5 جلسه برگزار می شود و جمعا بین 12 تا 15 ساعت است. شرکت در این دوره ها پیش نیاز خاصی ندارد و همه افراد علاقمند می توانند در این کلاس ها شرکت کنند.

در دوره تعمیرات ماشین ظرفشویی چه مباحثی آموزش داده می شود؟

در ابتدای این دوره با انواع ماشین های ظرفشویی برند های مختلف موجود در بازار از جمله سامسونگ (Samsung)، ال جی (LG)، جی پلاس (G+)، دوو (Daewoo)، بوش (Bosch)، بکو (Beko)، اسنوا (Snowa)، پاکشوما و ... آشنا شده و قطعات آن ها و کاربرد هر قطعه را به صورت تخصصی یاد می گیرید. قطعات ماشین ظرفشویی که در این دوره ها با آنها آشنا می شوید شامل انواع سنسورهای مخزن نمک، مخزن جلا، سنسور آبشمار و فلومتر، سنسور کدری آب، ترمیستور روش احیا مخزن رزین، پیدا می کنید و روش تنظیم کردن میزان سختی آب و چگونگی عملکرد جت پمپ و تقسیم گر آب، چگونگی محاسبات افت وات المنت ها و ... می شود.

همچنین در این دوره داوطلبان نحوه اصولی و صحیح باز و بسته کردن انواع ماشین ظرفشویی آنالوگ و دیجیتال را یاد می گیرند و عیب یابی و رفع مشکلاتی مانند نشستن ظروف، آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی، تخلیه نکردن آب به صورت کامل، ماندن لک بر روی ظروف، خشک نکردن ظروف در پایان برنامه شستشو، شکستن ظروف در حین شستشو و ... را آمزوش می بینند.

یکی دیگر از مهارت هایی که بعد از گذراندن دوره پیدا می کنید این است که قطعات ماشین ظرفشویی را در داخل و یا خارج از مدار تست کنید و در صورت معیوب بودن قطعه آن را تعویض کنید.

نصب صحیح و اصولی و انجام سرویس های دوره‌ای نیز از دیگر مواردی است که توسط اساتید در این دوره ها آموزش داده می شود.

در این دوره تعمیرات ماشین ظرفشویی کدام برند ها آموزش داده می شود؟

در این دوره ها معمولا تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی، تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ، ماشین ظرفشویی بوش، تعمیر ماشین ظرفشویی دوو، تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما، تعمیر ماشین ظرفشویی بکو، تعمیر ماشین لباسشویی candy، تعمیرماشین ظرفشویی جی پلاس و سایر برند های موجود در بازار آموزش داده می شود.

قیمت شهریه دوره های آموزشی تعمیرات ماشین ظرفشویی چقدر است؟

این کلاس ها از نظر تعداد نفرات ممکن است در آموزشگاه های مختلف فرق کند و هزینه آن متفاوت باشد اما به طور میانگین هزینه دوره های آموزشی تعمیرات ماشین ظرفشویی در سال 1401 چیزی بین 1/5 میلیون تا 3 میلیون تومان است. این مقدار شهریه برای کلاس های نیمه خصوصی است که معمولا بین 8 تا 25 نفره برگزار می شوند.

اگر هم مایل به شرکت در کلاس های حضوری نیستید، می توانید از کلاس های مجازی و یا پکیج های آموزشی تعمیرات ماشین ظرفشویی استفاده کنید که هزینه‌ی آن ها هم مقداری کمتر است.

در پایان دوره تعمیرات ماشین ظرفشویی چه مدرکی داده می شود؟

اگر در آموزشگاه های معتبر و زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای این دوره را بگذرانید، بعد از اتمام دوره برای شرکت در آزمون به سازمان فنی و حرفه ای معرفی می شوید و با قبولی در آزمون مدرک رسمی فنی حرفه‌ای تعمیرات ماشین ظرفشویی را دریافت می کنید. با داشتن این مدرک معتبر می توانید در شرکت ها و نمایندگی های تعمیرات مشغول به کار شوید.

بازار کار تعمیرات ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی یکی از لوازم خانگی است که در سال های اخیر به خانه ایرانی ها راه پیدا کرده است. استفاده ازماشین ظرفشویی به خصوص در شهر تهران و کرج رواج پیدا کرده و طبیعتا این دستگاه ها بعد از مدتی ممکن است دچار خرابی شوند و یا برای انجام سرویس های دوره‌ای نیاز به تعمیرکار و سرویسکار داشته باشند. از طرف دیگر در زمینه تعمیرات ماشین ظرفشویی تعداد تعمیرکاران بسیار کمتر از حوزه های دیگر مثل تعمیرات پکیج و ماشین ظرفشویی است. پس گذراندن این دوره یک فرصت شغلی خوب برای افراد علاقمند به تعمیرات لوازم خانگی ایجاد می کند. اگر علاقمند به ثبت نام در دوره های تعمیر ماشین ظرفشویی و ورود به بازار کار هستید، می توانید لیست بهترین آموزشگاه های برگزار کننده دوره های تعمیرات ماشین ظرفشویی در تهران را در بالای همین صفحه مشاهده کنید. در هنگام تماس حتما نام وبسایت آموزشگاهان را ذکر کنید.

درآمد ماهانه تعمیر کار ماشین ظرفشویی چقدر است؟

میزان درآمد در مشاغل فنی بستگی به چیز های زیادی دارد و نمی توان به عدد مشخص برای آن تعیین کرد اما به طور میانگین درآمد ماهانه تعمیرکار ماشین ظرفشویی در سال 1401 چیزی بین 10 تا 15 میلیون تومان است. البته این نکته را مد نر داشته باشید که از همان ابتدای ورود به بازار کار این درآمد را ندارید و رسیدن به این درآمد و بالاتر از آن نیازمند گذشت زمان و شناخته شدن در این حوزه است.

برای افزایش درآمد در زمینه تعمیرات ماشین ظرفشویی می توانید با تعمیرگاه ها و نمایندگی های مختلف قرارداد ببندید و کسب و کار خود را بهبود دهید.

برای افزایش درآمد در زمینه تعمیرات ماشین ظرفشویی راه های بسیار زیادی وجود دارد. یکی از این راه ها تبلیغات در سایت ها، راه اندازی وبسایت و تبلیغات از روش های دیگر می توانید درآمدی بسیار بیشتر از عدد ذکر شده داشته باشید.

سرمایه لازم برای شغل تعمیرات ماشین ظرفشویی

هر شغلی برای ورود نیاز به یک سرمایه اولیه دارد و این سرمایه اولیه شامل اجاره مغازه یا دفترکار، ابزار و وسایل، تبلیغات و ... است. برای ورود به این شغل در ابتدا نیاز به سرمایه زیادی ندارید و تنها سرمایه لازم برای شروع شغل تعمیرات ماشین ظرفشویی خرید ابزار مورد نیاز است که هزینه آن چیزی بین 3 تا 5 میلیون تومان می شود. به طور کلی برای ورود به این شغل یک هزینه برای گذراندن دوره آموزشی و یک هزینه هم برای خرید ابزار آلات و تجهیزات مورد استفاده برای تعمیرات دارید.

 • میانگین درآمد ماهانه تعمیر کار ماشین ظرفشویی چقدر است؟

  به طور میانگین درآمد ماهانه تعمیرکار ماشین ظرفشویی در سال 1401 چیزی بین 10 تا 15 میلیون تومان است.

 • سرمایه لازم برای ورود به شغل تعمیرات ماشین ظرفشویی چقدر است؟

  برای ورود به این شغل برای خرید ابزار باید هزینه کنید و چیزی بین 3 تا 5 میلیون تومان می شود.

 • شهریه دوره های آموزشی تعمیرات ماشین ظرفشویی چقدر است؟

  شهریه دوره های نیمه خصوصی آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی بین 1.5 میلیون تا 3 میلیون تومان است.


ارسال نظر

Loading...
 • حسین زمانی
  اگه دوره ی تعمیرات ماشین ظرفشویی رو بگدزونم و مدرکشو بگیرم میتونم به عنوان نصاب توی نمایندگی هایی مثل دوو و جی پلاس کار کنم؟
  • مدیر سایت

   درود

   بله، با ثبت نام در دوره آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی و گذراندن دوره و گرفتن مدرک رسمی فنی حرفه ای برای تعمیرات ماشین ظرفشویی میتونید توی نمایندگی های هر برندی به عنوان نصاب و تکنسین تعمیرات مشغول به کار بشید.