لیست بهترین دوره های آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی در تهران


دوره تعمیرات ماشین لباسشویی

لیست بهترین دوره های آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی در تهران ویژه بازار کار با مدرک رسمی فنی و حرفه‌ای، آموزش عیب یابی، تعمیر و تعویض قطعات ماشین لباسشویی

آموزشگاه فنی سازان

آموزشگاه فنی حرفه ای فنی سازان در میدان انقلاب تهران فعالیت خود را از سال 1392 آغاز کرد. این آموزشگاه دارای مجوز رسمی از سازمان فنی حرفه ای بوده و با گذراندن دوره های آموزشی در این مجموعه می توانید مدرک رسمی فنی و حرفه ای دریافت کنید.

 • waze

تهران، میدان انقلاب، ابتدای خیابان آزادی، بین خیابان جمالزاده شمالی و خیابان والعصر (بعد از قنادی سعید)، بن بست یاراحمدی، بن بست لاله، پلاک 2، طبقه اول

آموزشگاه فن آموزان

آموزشگاه فنی حرفه ای فن آموزان واقع در خیابان جمهوری تهران یکی از آموزشگاه های معتبر در زمینه برگزاری کلاس ها و دوره های آموزش تعمیرات لوازم خانگی از جمله دوره تعمیر پکیج، دوره تعمیر ماشین لباسشویی، دوره تعمیر یخچال، دوره تعمیر ماشین ظرفشویی و ... است. آموزشگاه فن آموزان از سال 1393 فعالیت خود را در زمینه برگزاری این دوره ها ویژه ورود به بازار کار شروع کرد.

 • waze

تهران، خیابان جمهوری، بعد از تقاطع ولیعصر، بعد از فروشگاه رفاه، ساختمان تجاری و اداری 24، طبقه 6

تعمیرات ماشین لباسشویی یکی از مشاغل فنی و تعمیراتی است که با گذراندن دوره آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی می توانید به راحتی وارد بازار کار آن شوید. در این دوره ها تعمیر انواع ماشین های لباسشویی با برندهای مختلف ایرانی و خارجی آموزش داده می شود. این دوره از زیر مجموعه های دوره تعمیرات لوازم خانگی است و در کارگاه های آموزشی مجهز به ابزار ها، به صورت عملی و حضوری برگزار می شود. اگر به دنباال بهترین آموزشگاه تعمیرات ماشین لباسشویی با مدرک معتبر فنی و حرفه ای در تهران هستید، در بالای این صفحه می توانید لیست بهترین آموزشگاه های برگزار کننده دوره های تعمیرات ماشین لباسشویی را مشاهده کنید.

آموزش هایی که در این کلاس ها داده می شود از پایه و مبتدی تا پیشرفته بوده و برای ثبت نام در دوره نیاز به داشتن پیش نیاز خاصی نیست و همه‌ی افراد با هر سطح دانش و مهارتی می توانند در این دوره ها ثبت نام کنند. مباحثی که در این دوره ها آموزش داده می شود بیشتر به صورت عملی و ویژه ورود به بازار کار است و با گذراندن این دوره ها در یک مدت زمان کوتاه و مدتی کارآموزی می توانید وارد بازار کار شوید و کسب درآمد کنید.

شرایط دوره آموزشی تعمیر ماشین لباسشویی

این کلاس ها معمولا به صورت نیمه خصوصی برگزار می شوند و تعداد افراد شرکت کننده در این دوره ها معمولا بین 8 تا 15 نفر است. مدت زمان دوره نیز معمولا بین 15 تا 20 ساعت است اما ممکن است در آموزشگاه های مختلف اندکی تفاوت داشته باشد.

بعد از گذراندن دوره تعمیرات لباسشویی چه مهارت هایی پیدا می کنیم؟

با ثبت نام در این دوره ها و گذراندن آن در آموزشگاه های زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای با انواع قطعات ماشین لباسشویی آشنا می شوید و مهارت عیب یابی و تعمیر انواع ماشین های لباسشویی ایرانی و خارجی از جمله سامسونگ (Samsung)، ال جی (LG)، دوو (Daewoo)، بوش (Bosch)، بکو (Beko)، آبسال (Absal)، اسنوا (Snowa) را پیدا می کنید.

بعد از اتمام دوره داوطلبان تسلط کامل بر عیب یابی و رفع عیب اجزای مکانیکی ماشین لباسشویی پیدا می کنند. در این دوره نحوه‌ی صحیح باز و بسته کردن انواع ماشین لباسشویی و بر طرف کردن ایراداتی مانند تخلیه نکردن آب، لرزش و صدای زیاد دستگاه، رفع انواع ایرادات موتور، تمام نشدن سیکل شستشو، خشک نکردن کامل لباس ها، باز نشدن درب ماشین لباسشویی، آبگیری نکردن دستگاه و ... را آموزش می بینید.

همچنین در این دوره با نصب و نگهداری اصولی ماشین لباسشویی و انواع برنامه های موجود در ماشین های لباسشویی آشنا می شوید.

تعمیر و تعویض قطعات ماشین لباسشویی شامل قطعاتی مانند بلبرینگ، کاسه نمد، و قطعاتی مانند شیر برقی ، پمپ تخلیه، لاستیک دور دیگ لاستیک های ورودی و خروجی آب، سه نظام و ... است.

سرفصل های آموزشی در دوره تعمیرات ماشین لباسشویی

سر فصل هایی که در دوره تعمیرات لباسشویی آموزش داده می شود به صورت خلاصه و کلی به شرح زیر است:

 • آشنایی با انواع ماشین هایی لباسشویی و برند های مختلف
 • آموزش نصب اصولی و سرویس های دوره‌ای ماشین لباسشویی
 • آموزش سرویس کاری ماشین های لباسشویی معمولی و Direct Drive
 • آموزش تعمیرات ماشین های لباسشویی معمولی و اینورتری (تسمه‌ای)
 • آموزش تعمیرات قطعات مکانیکی، کمک ها، دیگ و گرداننده ماشین لباسشویی
 • آموزش رفع خطاهای (Error) موجود در ماشین های لباسشویی دیجیتال
 • آموزش تعمیر و تعویض موتور و برد های الکتریکی لباسشویی
 • آموزش تعمیرات مدار گرمایش، پمپ آب و مشکلات تخلیه و ورود آب ماشین لباسشویی
 • آموزش صداگیری و کم کردن لرزش انواع ماشین لباسشویی

آموزش عیب یابی ماشین لباسشویی

در تعمیرات لوازم خانگی عیب یابی یکی از اصول مهم است که یک تعمیر کار حرفه ای باید انواع عیب های ماشین لباسشویی و روش های عیب یابی ماشین لباسشویی را بشناسد. معمولا ایراداتی که برای یک ماشین لباسشویی پیش می آید شامل روشن نشدن ماشین لباسشویی، تمیز نکردن لباس، نچرخیدن ماشین لباسشویی، بلند بودن صدای ماشین لباسشویی، تخلیه نکردن ماشین لباسشویی، لرزش زیاد ماشین لباسشویی و ... است.

مدرک فنی و حرفه‌ای دوره آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی

اگر می خواهید بعد از اتمام دوره مدرک رسمی فنی و حرفه‌ای تعمیرات ماشین لباسشویی را دریافت کنید، باید دوره را در یکی از آموزشگاه های زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای بگذرانید. بعد از اتمام دوره داوطلب به سازمان فنی حرفه‌ای برای شرکت در آزمون کتبی و عملی معرفی می شود. با شرکت در آزمون تئوری و عملی تعمیرات ماشین لباسشویی مدرک رسمی فنی و حرفه‌ای برایتان صادر می شود.

بازار کار شغل تعمیرات ماشین لباسشویی

بازار کار مشاغل فنی و تعمیراتی به دلیل گران شدن قیمت لوازم خانگی در چند سال اخیر به شدت رونق گرفته است. با یادگیری این مهارت و گرفتن مدرک فنی حرفه ای می توانید به عنوان نصاب و تعمیر کار در نمایندگی های مجاز شرکت های مختلف مشغول به کار شوید. اگر هم بخواهید می توانید برای خودتان کسب و کار راه اندازی کنید. راه اندازی کسب و کار و رسیدن به درآمد ممکن است در حدود یک سال خاک خوری برایتان داشته باشد تا بتوانیدد مشتری جذب کنید و به یک درآمد ثابت ماهیانه برسید.

سرمایه مورد نیاز برای ورود به بازار کار تعمیرات ماشین لباسشویی چقدر است؟

یکی از مزایایی که مشاغل فنی و تعمیراتی دارند این است که سرمایه زیادی برای ورود به بازار کار نیاز ندارند و تنها سرمایه مورد نیاز، هزینه دوره های آموزشی و خرید وسایل و ابزار مورد نیاز است. اگر می خواهید در این حوزه فعالیت کنید حتی نیازی به اجاره مغازه و دفتر هم ندارید و می توانید با تعمیرگاه ها و نمایندگی های برند های مختلف ماشین لباسشویی قرارداد ببندید و همکاری داشته باشید.

 • تعداد نفرات شرکت کننده در دوره ها چقدر است؟

  این کلاس ها معمولا به صورت نیمه خصوصی برگزار می شوند و تعداد افراد شرکت کننده در این دوره ها معمولا بین 8 تا 15 نفر است.

 • سرمایه مورد نیاز برای ورود به بازار کار تعمیرات ماشین لباسشویی چقدر است؟

  سرمایه مورد نیاز، هزینه دوره های آموزشی و خرید وسایل و ابزار مورد نیاز است.

 • قیمت دوره های آموزشی تعمیرات ماشین لباسشویی چقدر است؟

  قیمت دوره های آموزشی تعمیرات ماشین لباسشویی در آموزشگاه های مختلف متفاوت بوده و تقریبا بین 1 میلیون تا 3 میلیون تومان است.


ارسال نظر

Loading...