درآمد آرایشگری زنانه ماهانه چقدر است؟

درآمد آرایشگری زنانه چقدر در ماه است؟

شغل آرایشگری زنانه در سال های اخیر به یکی از مشاغل پردرآمد برای خانم ها تبدیل شده است. هر چه جلوتر می رویم تقاضا برای تاسیس آرایشگاه زنانه بیشتر می شود و بر تعداد سالن ها افزوده می شود. احتمالا شما هم هدفتان از جستجوی این مطلب تاسیس آرایشگاه است و می خواهید قبل از راه اندازی آن از درآمد و بازار کار آن با خبر شوید.

آموزشگاهان
آموزشگاهان

شغل آرایشگری زنانه در سال های اخیر به یکی از مشاغل پردرآمد برای خانم ها تبدیل شده است. هر چه جلوتر می رویم تقاضا برای تاسیس آرایشگاه زنانه بیشتر می شود و بر تعداد سالن ها افزوده می شود. احتمالا شما هم هدفتان از جستجوی این مطلب تاسیس آرایشگاه است و می خواهید قبل از راه اندازی آن از درآمد و بازار کار آن با خبر شوید. اگر هم نخواهید آرایشگاه راه اندازی کنید می توانید با گذراندن دوره های آرایشگری در آموزشگاه آرایشگری زنانه و کسب مهارت، در یکی از سالن های زیبایی مشغول به کار شوید. برای مشاهده لیست بهترین آموزشگاه های آرایشگری زنانه در تهران می توانید به صفحه آموزشگاه آرایشگری زنانه در تهران مراجعه نمایید. در ادامه این مطلب به بررسی بازار کار و درآمد لاین های مختلف در سالن های زیبایی می پردازیم.

درآمد ماهیانه آرایشگاه زنانه به عوامل بسیار زیادی مانند موقعیت سالن، تجربه و مهارت آرایشگر، تبلیغات، سابقه و ... بستگی دارد. درآمد هر لاین با لاین دیگر متفاوت است و درآمد میکاپ عروس، کراتین کار ها، ناخن کار ها، رنگ و مش تقریبا از همه بیشتر است.

درآمد میکاپ عروس در سالن زیبایی

آرایش و گریم عروس یکی از شاخه های آرایشگری است که از زمان قدیم بازار کار خوبی داشته است. دستمزدی که آرایشگر برای آرایش عروس دریافت می کند، دستمزد نسبتا خوبی است و در صورت ارائه کار خوب و جذب مشتری های زیاد می توان به درآمد خیلی خوبی رسید. این دستمزد درحداقل ترین حالت خود 500 هزار تومان است که کمتر آرایشگری حاضر است با این میزان دستمزد کار کند و معمولا عدد و رقم های دستمزد آرایش عروس به چند میلیون می رسد و در صورتی که یک آرایشگر روزانه فقط یک آرایش عروس انجام دهد، خودتان حساب کنید درآمدش در ماه چقدر می شود. در بعضی از سالن ها برای آرایش عروس باید از ماه ها قبل وقت بگیرید. اینکه در این رشته به چه درآمدی بتوانید برسید بستگی به مهارت، تجربه، رضایت مشتری و تبلیغات شما دارد و معمولا مشتری هایی که مراجعه می کنند قبلا نمونه کار شما را دیده اند. در صنف آرایشگری معمولا مشتری های قدیمی مشتری جدید می آورند و این امر در صورت رضایت مشتری اتفاق می افتد. برای درآمد بهتر در این حوزه باید تکنیک های مشاوره و پذیرش عروس را یاد بگیرید.

درآمد کراتین کار در سالن زیبایی

این روز ها بازار کراتینه مو به شدت داغ است و تقریبا همه ی خانم های جوان حداقل یک بار کراتین مو انجام داده اند. هزینه ای که آرایشگر بابت کراتین مو از مشتری دریافت می کند بستگی به قد و حجم و جنس موی مشتری دارد و هزینه آن تقریبا بین 500 تا 1 میلیون و 500 هزار تومان است. علاوه بر این کراتین مو هر 6 الی 9 ماه یک بار نیاز به ترمیم دارد و مشتری های قبلی برای ترمیم دوباره باز خواهند گشت. این رشته پردرآمد ترین رشته در حوزه آرایشگری زنانه است و درآمد ماهیانه کراتین کار ها از 6 میلیون شروع می شود و در صورت تبلیغات و انجام کار خوب تا 15 الی 20 میلیون در ماه هم می رسد. با گذراندن دوره کراتینه مو می توانید در سالن های زیبایی مشغول به کار شوید و کسب درآمد کنید.

درآمد ناخنکار در سالن زیبایی

بعد از کراتین کار ها، ناخن کار ها درآمد خوبی دارند. یکی از دلایل درآمد خوب ناخن کار ها این است که مشتری های آن ها طیف وسیعی از رده سنی ا در بر می گیرد. معمولا در هر سالن زیبایی 2 الی 3 ناخن کار مشغول به کار هستند و به علت تقاضای زیاد مشتری ها، نیاز به نیروی کار در این صنف همواره وجود دارد. مشتری هایی که کاشت ناخن یا طراحی ناخن انجام می دهند بعد از سه هفته دوباره باید برای ترمیم به ناخنکار خود مراجعه کنند و همین امر باعث می شود ناخنکار ها درآمد خوبی داشته باشند.

شاید گفتن یک عدد دقیق برای درآمد ماهینه ناخن کار صحیح نباشد. چون میزان درآمد یک ناخن کار یا آرایشگر به عوامل زیادی مانند مهارت و کیفیت کار، منطقه جغرافیایی و شهر، تبلیغات  و خیلی ازعوامل دیگر بستگی دارد. به طور کلی درآمد ناخن کار مبتدی در تهران ماهانه 2 الی 4 میلیون، درآمد ناخن کار نیمه حرفه ای 5 تا 10 میلیون و درآمد ناخن کار حرفه ای 10 تا 15 میلیون تومان است.

درآمد اپراتور لیزر موهای زائد چقدر است؟

چند سال پیش که لیزر مو های زائد به تازگی به ایران راه پیدا کرده بود، تقاضای زیادی وجود نداشت و خیلی از مراکز لیزر مجبور به تخفیف های زیاد و یا جمع کردن کسب و کار خود می شدند. اما امروزه تقاضای لیزر مو های زائد زیاد شده و مردم به بهداشت و زیبایی خود اهمیت زیادی می دهند. مشتریان این صنف هم خانم هستند و هم آقا. این کار یکی از کار های با درآمد نسبتا خوب است و تنها ایرادش سرمایه زیادی است که برای راه اندازی لازم دارد و آن هم به خاطر قیمت بالای دستگاه های آن است. درآمد لیزر موهای زائد بستگی به مدل دستگاه هایی دارد که خریداری می کنید. به شخصی که کار لیزر مو را انجام می دهد اپراتور گفته می شود. برای اینکه به عنوان یک اپراتور بتوانید فعالیت داشته باشید باید دوره آموزش لیزر موهای زائد را بگذرانید و مدارک لازم را بگیرید. اگر بخواهید به عنوان اپراتورلیزر موهای زائد در کلینیک های زیبایی کار کنید، در سال 1401 حقوقی بین 7 تا 9 میلیون تومان در تهران دریافت می کنید.


  • پر درآمد ترین رشته های آرایشگری زنانه کدامند؟

    آرایش عروس، کراتین مو، کاشت ناخن، رنگ مو و لیزر موهای زائد پردرآمد ترین رشته های حوزه آرایشگری و زیبایی هستند.

  • درآمد ناخنکار ماهانه چقدر است؟

    درآمد ناخن کار نیمه حرفه ای 5 تا 10 میلیون و درآمد ناخن کار حرفه ای 10 تا 15 میلیون تومان در ماه است.

  • حقوق ماهیانه اپراتوز لیزر موهای زائد چقدر است؟

    حقوق اپراتور لیزر مو های زائد در تهران در سال 1401 بین 7 تا 9 میلیون تومان است.


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...