لیست بهترین کلاس های آمادگی آزمون یوس (YÖS) در تهران


کلاس یوس در تهران

لیست بهترین کلاس های آمادگی آزمون یوس (YÖS) در مناطق مختلف تهران برای قبولی و تحصیل رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروساری و ... در بهترین دانشگاه های ترکیه

آموزشگاه دیار دانش

آموزشگاه دیار دانش، یکی از بهترین آموزشگاه ها در کرج می باشد که کلاس تمامی زبان های خارجه، از جمله انگلیسی، ترکی استانبولی، فرانسه، آلمانی و .... برای تمامی داوطلبان چه به صورت حضوری (کرج، تهران و شهرهای اطراف آن) و چه به صورت آنلاین (سراسر کشور) برگزار می کند. همچنین آموزشگاه دیار دانش در حوزه تحصیل در ترکیه نیز فعالیت می کند که جزء اولین و برترین موسسه ها، در کرج و سراسر ایران می باشد.

  • waze

کرج، سه راه گوهردشت، نبش ولیعصر 5، آموزشگاه دیار دانش

قبولی در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه های ایران سخت است و احتمال قبولی در این رشته ها برای داوطلبان نسبت به سایر رشته کمتر است. به همین خاطر خیلی از داوطلبان با شرکت در آزمون یوس و قبولی در آن این رشته ها را در دانشگاه های معتبر ترکیه می گذرانند. افرادی که قصد وارد شدن به دانشگاه های دولتی و خصوصی ترکیه از مقطع دیپلم را دارند، باید در آزمون یوس (YÖS) شرکت کنند. این آزمون برای پذیرش دانشجویان خارجی به دانشگاه های ترکیه است و سوالات آزمون به دو زبان ترکی و انگلیسی می باشد و انتخاب زبان آزمون با داوطلب است. بعضی از دانشگاه های ترکیه آزمون یوس را به فارسی نیز برگزار می کنند، اما به دلیل ترجمه نامناسب سعی کنید در آزمون انگلیسی شرکت کنید. در این مطلب قصد پاسخ به سوالاتی مانند محل برگزاری آزمون یوس، هزینه کلاس های یوس در تهران، قبولی در آزمون یوس، معرفی بهترین اموزشگاه یوس در تهران و ... را داریم. اگر قصد شرکت در کلاس آزمون یوس (YÖS) در تهران را دارید، با ما همراه باشید.

از شرایط شرکت در آزمون یوس داشتن دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی و یا تحصیل در سال چهارم دبیرستان (دوازدهم) است و داوطلب نباید تابعیت کشور ترکیه را داشته باشد و یک فرد خارجی محسوب شود.

زمان برگزاری آزمون یوس (YÖS) ترکیه معمولا در نیمه‌ی اول سال و بین ماه های فروردین تا تیر ماه است. این آزمون شامل 80 سوال در سه بخش ریاضی، هوش (منطق و پرابلم) و هندسه است. سوالات بخش هندسه شامل 10 درصد آزمون و بخش ریاضی و هوش به طور مساوی است. نمره کل آزمون یوس (YÖS) از 100 نمره محاسبه می شود و نمره قبولی آن برای رشته های مختلف، متفاوت است. سوالات این آزمون اکثرا به صورت تصویر محور و شکل است اما دانستن زبان ترکی استانبولی نیز تا حدودی لازم است. اگر قصد شرکت کردن در این آزمون را دارید، برای ثبت نام در کلاس های آمادگی آزمون یوس (YÖS)، در این صفحه می توانید لیست بهترین آموزشگاه‌ علمی و تقویتی که این کلاس را در تهران برگزار می کنند، مشاهده کنید.

در کلاس های آزمون یوس نمونه سوالات آزمون یوس ترکیه و تدریس بر اساس منابع آزمون یوس ترکیه انجام می شود و احتمال قبولی در این آزمون را برای داوطلبان افزایش می دهد.

بیشتر آموزشگاه ها، کلاس های یوس را با عنوان تور آزمون های یوس ترکیه برگزار می کنند. معمولا برگزاری تور های آزمون یوس به این صورت است که بین 2 هفته الی 1 ماه و نیم داوطلبان به ترکیه سفر می کنند و در اقامتگاه های تدارک دیده شده، ساکن می شوند. تور آزمون یوس (YÖS)، هرساله در دو شهر آنکارا یا استانبول برگزار می شود.

با قبولی در آزمون یوس ترکیه می توانید در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، رشته های پیراپزشکی، رشته های مهندسی، علوم پایه، هنری و … در دانشگاه های دولتی و خصوصی ترکیه مشغول به تحصیل شوید. البته که باید نمره قبولی را برای دانشگاه مورد نظر کسب کنید.

هزینه آزمون یوس(YÖS) چقدر است؟

هزینه آزمون یوس معمولا بر اساس لیر، دلار و یورو محاسبه می شود و مقدار آن در دانشگاه های مختلف ترکیه متفاوت است. هزینه ای که برای ثبت نام در آزمون یوس دریافت می شود چیزی بین 100 تا 800 لیر است اما هزینه آزمون یوس در بیشتر دانشگاه های ترکیه بین 200 تا 300 لیر است.

محل برگزاری آزمون یوس کجاست؟

همانطور که گفتیم آزمون یوس توسط دانشگاه های ترکیه برگزار می شود و معمولا حوزه برگزاری آزمون ها در شهرهای بزرگ ترکیه مانند آنکارا، استانبول، ازمیر و … است. در سال های گذشته آزمون یوس در ایران هم در شهرهای تهران و تبریز توسط دانشگاه های استانبول و آتاتورک برگزار می شد اما در حال حاضر دیگر برگزار نمی شود.

اعلام نتایج آزمون یوس ترکیه

اعلام نتایج آزمون یوس ترکیه معمولا بین دو هفته تا 1 ماه بعد از برگزاری آزمون زمان می برد.

مزایای قبولی در دانشگاه های ترکیه از طریق آزمون یوس

یکی از مزایای آزمون یوس شانس قبولی بالا در این آزمون و بعد از آن مزایای دیگری نظیر شهریه مناسب دانشگاه های ترکیه (تقریبا هم اندازه دانشگاه های ایران) و امکان انتقال به دانشگاه های اروپایی و آمریکایی از طریق دانشگاه های ترکیه است. برای آشنایی با بهترین دانشگاه های ترکیه و شرایط تحصیل در آن ها می توانید به صفحه بهترین دانشگاه های ترکیه مراجعه نمایید.

از دیگر مزایای شرکت در آزمون یوس و ادامه تحصیل در دانشگاه های ترکیه این است که رفت و آمد آن از دو مسیر هوایی و زمینی انجام می شود و نیازی به ویزا ندارد. یکی دیگر از مزیت های تحصیل در ترکیه این است که دانشگاه های ترکیه در لیست وزارت علوم و وزارت بهداشت مورد تایید هستند و در رتبه بندی جهانی (QS) از سطحح بالایی برخوردارند.

  • شرایط شرکت در آزمون یوس (YÖS) چیست؟

    شرط شرکت در آزمون یوس داشتن دیپلم یا مدرک پیش دانشگاهی و یا تحصیل در سال چهارم دبیرستان (دوازدهم) است و داوطلب نباید تابعیت کشور ترکیه را داشته باشد.

  • آزمون یوس (YÖS) چه زمانی برگزار می شود؟

    زمان برگزاری آزمون یوس (YÖS) ترکیه معمولا در نیمه‌ی اول سال و بین ماه های فروردین تا تیر ماه است.

  • آزمون یوس (YÖS) شامل چه سوالاتی است؟

    آزمون یوس (YÖS) شامل 80 سوال در سه بخش ریاضی، هوش (منطق و پرابلم) و هندسه است.

روش محاسبه نمره منفی در آزمون های دارای نمره منفی
مقالات کنکور

روش محاسبه نمره منفی

فرمول و روش محاسبه دقیق نمره منفی در آزمون های دارای نمره منفی و بررسی تاثیر هر پاسخ غلط بر نمره کل آزمون

بهترین دانشگاه های ترکیه معرفی کامل آن ها
مقالات کنکور

بهترین دانشگاه های ترکیه

لیست بهترین و معتبرترین دانشگاه های دولتی و خصوصی ترکیه برای ادامه تحصیل به همراه معرفی کامل آن ها، شرایط پذیرش، تحصیل و شهریه

مدت زمان دقیق یادگیری زبان ترکی استانبولی
مقالات زبان

یادگیری زبان ترکی استانبولی چقدر طول می کشد؟

بررسی مدت زمان یادگیری زبان ترکی استانبولی به صورت فشرده و عادی و عوامل موثر بر یادگیری زبان ترکی استانبولی


ارسال نظر

Loading...