تفاوت کاشت مژه طبیعی (دائمی) و اکستنشن مژه

تفاوت کاشت و اکستنشن مژه

کاشت مژه، اکستنشن مژه و چسباندن مژه روش هایی برای پر پشت تر کردن مژه ها هستند که احتمالا اسم آن ها به گوشتان خورده اما ممکن است تفاوت آن ها را ندانید. اکستنشن یک روش نیمه دائم برای پر پشت تر و بلند تر نشان دادن مژه هاست. اکستنشن و کاشت مژه با هم متفاوت بوده و نباید این دو را یکسان دانست.

آموزشگاهان
آموزشگاهان

کاشت مژه، اکستنشن مژه و چسباندن مژه روش هایی برای پر پشت تر کردن مژه ها هستند که احتمالا اسم آن ها به گوشتان خورده اما ممکن است تفاوت آن ها را ندانید. اکستنشن یک روش نیمه دائم برای پر پشت تر و بلند تر نشان دادن مژه هاست. اکستنشن و کاشت مژه با هم متفاوت بوده و نباید این دو را یکسان دانست.

یکی از تفاوت های کاشت و اکستنشن این است که کاشت مژه از اکستنشن مژه طبیعی تر است. کاشت مژه فرایند پیچیده ای دارد و چون به صورت جراحی و در نزدیکی چشم است ممکن است مقداری خطرناک باشد. کاشت مژه را ممکن است همه ی افراد نتوانند انجام دهند. اکستنشن در واقع قرار دادن تار های مصنوعی مژه در لا به لای مژه های طبیعی فرد است اما کاشت مژه یک عمل پزشکی و تقریبا مشابه کاشت مو است و مژه های کاشته شده رشد می کنند. در اکستنشن مژه روش کار به این گونه است که یک سری تار های مصنوعی ساخته شده از جنس مو را به صورت تک به تک در میان مژه های طبیعی پلک بالای فرد می چسبانند. برای اطلاعات بیشتر در مورد اکستنشن مژه و دوره های آموزشی اکستنشن مژه می توانید به صفحه دوره کاشت مژه در تهران مراجعه نمایید.

کاشت مژه چگونه انجام می شود؟

کاشت مژه یکی از روش های دائمی پر پشت تر و زیبا تر کردن مژه هاست. این کار به دلیل حساس بودن باید توسط متخصصان زیبایی و دارای مجوز انجام شود. در این روش پزشک حدود ۵۰ عدد از فولیکول موی سر را برای هر پلک پیوند می زند. زمان انجام کاشت مژه حدود ۲ ساعت بوده و با بیهوشی موضعی انجام می شود. یکی از معایب روش کاشت مژه این است که تار های کاشته شده رشد می کنند و ممکن است هر از گاهی نیاز به کوتاهی داشته باشند. اگر طبیعی به نظر رسیدن مژه ها برایتان اهمیت دارد، روش کاشت مژه برایتان مناسب تر است.

انواع روش های کاشت مژه

چهار روش کاشت مژه از جمله روش تار به تار، کاشت مژه ۳ بعدی، کاشت مژه ابریشمی و کاشت مژه نامرئی وجود دارد. کاشت مژه نامرئی از پر طرفدار ترین روش های کاشت طبیعی مژه است.

کاشت مژه نامرئی

یکی از روش های پر طرفدار کاشت مژه، کاشت مژه نامرئی است و در این روش کاشت مو به صورت مخفی است. در این روش از موی طبیعی خود فرد استفاده می شود و کاشت مژه از زیر به صورت قرینه کوتاه و بلند از گوشه داخلی چشم و تا گوشه خارجی ادامه پیدا می کند و دیگر نیاز به استفاده از مواد آرایشی مژه برای زیبا کردن چشم هایتان نیست.

کاشت مژه ابریشمی

در این روش، کاشت به صورت موقت پیوند زده می شود و این روش برای افرادی که به طور ژنتیکی مژه های کم پشتی دارند یا به علت بیماری و آسیبی مثل سوختگی ایجاد رویش مژه در پلک وجود نداشته باشد مناسب است. وسایل کاشت مژه به صورت کاملا طبیعی با استفاده از چسب به صورت محکم روی پلک زده می شود. این روش بدون جراحی صورت می گیرد و هیچ عوارضی ندارد. این روش به دلیل جنس تارهای موی ابریشمی مانند به کاشت مژه ابریشمی معروف شده است.

تفاوت اکستنشن مژه با مژه مصنوعی چیست؟

همانطور که گفتیم اکستنشن مژه یک روش نیمه دائمی است و در حدود 6 ماه ماندگاری دارد اما مژه مصنوعی یک روش موقت است و ماندگاری آن ممکن است در حد چند هفته باشد. یکی از تفاوت های اصلی اکستنشن مژه با مژه مصنوعی در ظاهر آن هاست که با یک نگاه مشخص است. روش اکستنشن بسیار طبیعی تر و ماندگار تر از مژه مصنوعی است.

اکستنشن مژه بهتر است یا کاشت مژه؟

به دلیل مختلف بودن شرایط افراد نمی توان برای همه یک روش را پیشنهاد داد. افرادی که مژه های کوتاه و کمتر از 1 سانت دارند و حساسیت چشمی ندارند روش کاشت مژه برایشان بهتر است. افرادی هم که پلک های حساس دارند و تمایل به استفاده از مژه مصنوعی ندارند، روش اکستنشن مژه برای آن ها بهتر است. همانطور که گفتیم اگر طبیعی به نظر رسیدن مژه ها برایتان اهمیت دارد، روش کاشت مژه برایتان مناسب تر است. البته یک سری موارد مانند هزینه بیشتر، زمان طولانی برای مشاهده نتیجه کار، خونریزی و درد و احتمال بروز عفونت را هم در کاشت مژه باید در نظر بگیرید.ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...