راهنمای دقیق ثبت نام در آزمون تافل و نکات مهم

راهنمای دقیق ثبت نام در آزمون تافل و نکات مهم

راهنمای دقیق و مرحله به مرحله ثبت نام در آزمون تافل و نکات مهم در ثبت نام و بارگذاری مدارک

آموزشگاهان
آموزشگاهان

برای مهاجرت و ادامه تحصیل و کار در کشور های دیگر نیاز به مدارک زبان از جمله تافل و آیلتس است. گرفتن مدرک تافل روال خاصی دارد که در این مطلب می خواهیم به نحوه ثبت نام در آزمون تافل و نکات مهمی که قبل از ثبت نام باید بدانید بپردازیم. همانطور که می دانید ثبت نام در آزمون تافل  (TOEFL) به شکل اینترنتی بوده و از طریق سایت ets.org انجام می‌ شود. برای شروع باید در سایت مذکور یک حساب کاربری ایجاد کنید تا بتوانید در آزمون ثبت نام کنید. آزمون تافل تقریبا هفته ای یک بار در ایران با نظارت ای تی اس برگزار می شود.

اگر قصد ثبت نام در آزمون تافل را دارید، حتما قبل از فرارسیدن تاریخ ثبت نام ثبت نام خود را در سایت مذکور انجام دهید تا در روز ثبت نام به مشکل بر نخورید و کارتان سریع تر انجام شود. در روز های آخر به دلیل شلوغی سایت ممکن است در ثبت نام به مشکل بخورید. در صورتی که آمادگی لازم برای آزمون تافل را ندارید می توانید با مراجعه به صفحه کلاس تافل در تهران لیست بهترین آموزشگاه های زبان تهران را ببینید و در کلاس های آمادگی آزمون تافل ثبت نام کنید.

برای ثبت نام در آزمون تافل چه مدارکی لازم است؟

ثبت نام آزمون به صورت اینترنتی بوده و باید مدارک مورد نظر را به صورت اسکن شده در وبسایت مربوطه بارگذاری نمایید. برای ثبت نام در این آزمون باید اسکن شناسنامه و پاسپورت را به همراه عکس پرسنلی داشته باشید.

مدارکی که برای ثبت نام در آزمون بارگذاری می کنید باید دارای اعتبار باشند و تاریخ انقضای آن ها منقضی نشده باشد. در صورت نداشتن اعتبار مدارک قابل قبول نیستند. یکی از نکات مهم در هنگام ثبت نام در آزمون تافل این است که باید نام کامل خود را دقیقا شبیه به نام موجود در پاسپورت (گذرنامه) یا کارت شناسایی بنویسید که در روز آزمون به همراه خواهید داشت.

چگونه در سایت ثبت نام آزمون تافل حساب کاربری ایجاد کنیم؟

برای ثبت نام در آزمون ابتدا به سایت ets.org مراجعه نمایید و سپس از منوی بالای سایت روی گزینه My TOEFL IBT Account کلیک کنید و بعد از ایجاد حساب کاربری با وارد کردن نام کاربری و پسورد خود، وارد حساب کاربری شده و بقیه مراحل ثبت نام را انجام دهید.

toefl-test

مراحل ثبت نام در آزمون تافل به صورت مرحله به مرحله

همانطور که در ابتدای مطلب گفیتم برای شروع ثبت نام در آزمون تافل باید به سایت ets.org مراجعه نمایید و در آن حساب کاربری ایجاد کنید. بعد از ثبت نام و ورود به حساب کاربری خود در سایت، برای ثبت نام در آزمون باید به قسمت My Tests رفته و از این قسمت گزینه‌ Register/Find Test center, Dates را انتخاب کنید.

 • در مرحله بعد باید تاریخ و محل برگزاری آزمون را تعیین کنید. در این قسمت می توانید تمام محل‌ هایی که امکان ثبت نام و شرکت در آزمون تافل در آن‌ ها وجود دارد را مشاهده کنید و یکی را به دلخواه انتخاب کنید. بعد از انتخاب تاریخ و محل برگزاری آزمون (شهر و کشور ) گزینه‌ Find Test Center And Dates را بزنید تا به مرحله بعدی بروید.
 • در قسمت بعدی از وضعیت ثبت نام خود آگاه می شوید و با زدن گزینه‌ Continue به مرحله بعدی می روید.
 • در مرحله بعد باید اطلاعات شناسایی و مشخصات خود را وارد کنید. بعد از وارد کردن اطلاعات حتما آن ها را یک بار چک کنید تا اشتباه تایپی نداشته باشد و بعد از بررسی گزینه Continue را بزنید.
 • در مرحله بعد باید روش اعلام نتایج آزمون را انتخاب کنید. در حالت عادی نتایج از طریق حساب کاربری داوطلبان اعلام می‌ شود. روش دیگر ارسال کارنامه آزمون به صورت کاغذی است که در صورت انتخاب باید داوطلب هزینه‌ مشخصی را پرداخت کند. بعد از انتخاب روش اعلام نتایج آزمون گزینه Continue را بزنید تا به مرحله بعدی بروید.
 • در مرحله بعدی باید در نظر سنجی شرکت کنید و بعد از آن گزینه Continue را انتخاب کنید.
 • در مرحله بعد در صورت تمایل به شرکت در طرح سرویس جستجوی تافل yes و در غیر این صورت no را انتخاب کنید.
 • در مرحله بعد در صورت تمایل به تهیه‌ بسته‌ های آموزشی تافل یکی از بسته‌ ها را انتخاب کنید و در غیر این صورت گزینه‌ No Thanks را انتخاب کرده و سپس روی گزینه Continue کلیک کنید.
 • بعد از اتمام این مراحل خلاصه وضعیت ثبت نام خود در آزمون تافل را مشاهده می کنید و در صورت صحیح بودن اطلاعات، گزینه Confirm Order را انتخاب کنید.
 • در گام بعدی باید هزینه ثبت نام در آزمون تافل (245 دلار) را از طریق کارت ارزی یا ووچر پرداخت کنید. بعد از پرداخت هزینه آزمون و دریافت رسید پرداخت به مرحله بعدی می روید.
 • در آخر به صفحه My Home Page مراجعه کنید و از قسمت My Tests روی View Orders کلیک کنید. در آخر با انتخاب گزینه Print از رسید پایانی صادر شده برای ثبت نام آزمون تافل خود پرینت بگیرید.

 • برای ثبت نام در آزمون تافل چه مدارکی لازم است؟

  برای ثبت نام در این آزمون باید اسکن شناسنامه و پاسپورت را به همراه عکس پرسنلی داشته باشید.

 • هزینه ثبت نام در آزمون تافل چقدر است؟

  هزینه ثبت نام در آزمون تافل 245 دلار است.

 • سایت ثبت نام در آزمون تافل چیست؟

  برای ثبت نام در آزمون تافل باید به سایت ets.org مراجعه نمایید.

 • هزینه ثبت نام در آزمون تافل را چگونه باید پرداخت کنیم؟

  هزینه ثبت نام در آزمون تافل را باید از طریق کارت ارزی یا ووچر پرداخت کنید.


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...