بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی به صورت سریع، مزایا و معایب هر روش

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی

معرفی روش های یادگیری زبان انگلیسی از طریق کلاس و یا به صورت خود آموز در زمان کوتاه به همراه مزایا و معایب هر کدام، یادگیری زبان انگلیسی از طریق کتاب، فیلم دیدن،  اپلیکیشن و ...

آموزشگاهان
آموزشگاهان

به طور کلی یادگیری زبان انگلیسی را از دو روش خود آموز و کلاس آموزشی می توان انجام داد. کلاس های آموزشی زبان به دو صورت حضوری و آنلاین هستند. برای یادگیری زبان انگلیسی الزامی به ثبت نام در کلاس های آموزشی نیست و می توانید از طریق روش های خود آموز یاد بگیرید. یادگیری زبان انگلیسی به صورت خود آموز هم روش های مختلفی مانند نرم افزار های موبایل و کامپیوتر، خواندن کتاب، ویدیو های آموزشی (کلاس های آفلاین)، فایل های صوتی و ... دارد. اینکه بخواهید از کدام روش برای یادگیری زبان استفاده کنید بستگی به ویژگی های شخصی خودتان دارد و نمی توان برای همه یک نسخه ی یکسان پیچید. بعضی از افراد با روش های صوتی و تصویری بهتر یاد می گیرند و بعضی دیگر با خواندن کتاب. در ادامه این مطلب تمامی روش های خود آموز یادگیری زبان انگلیسی به همراه مزایا و معایب هر روش را شرح می دهیم و بعد از خواندن این مطلب می توانید بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی را برای خود انتخاب کنید. اگر هم علاقه به یادگیری زبان در آموزشگاه دارید، برای دیدن لیست کامل بهترین آموزشگاه های زبان در همه ی مناطق تهران به صفحه ی آموزشگاه زبان در تهران مراجعه نمایید.

یادگیری زبان انگلیسی از طریق کتاب

یادگیری زبان از طریق کتاب یکی از روش هایی است که از قدیم هم مورد توجه داوطلبان بوده است. اینکه چه کتابی را برای شروع انتخاب کنید بستگی به مواردی مانند سطح زبان، سن، شیوه مورد علاقه یادگیری و ... دارد. بهترین کتاب ها برای یادگیری زبان به صورت خود آموز کتاب های اینترچنج (interchange)، کتاب های فور کورنرز (Four corners)، کتاب های تاپ ناچ (Top notch)، کتاب های American English File، کتاب English Grammar in use هستند. هر کدام از این کتاب ها دارای مزایا و معایبی هستندد که بررسی آن ها در این مقاله نمی گنجد. بعضی از آن ها از سطح مبتدی هستند و بعضی از سطح متوسط شروع می شوند. بعضی از آن ها برای یادگیری گرامر مناسب هستند و بعضی برای یادگیری لغت.

یادگیری زبان انگلیسی از طریق خواندن و گوش کردن

یکی از روش های یادگیری سریع و کارآمد زبان انگلیسی، یادگیری از طریق گوش کردن (listening) و خواندن متون (reading) است. سعی کنید همیشه یک کتاب انگلیسی همراهتان داشته باشید تا در وقت آزادتان مطالعه کنید. این کتاب ها و فایل های صوتی می توانند شامل داستان های کوتاه، رمان های کوتاه، آموزش های تصویری و ... باشد. این روش باعث تقویت دامنه ی لغات و یادگیری گرامر می شود.

یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم

یکی از بهترین و مفید ترین روش های یادگیری زبان انگلیسی، دیدن فیلم است. دیدن فیلم های زبان انگلیسی باعث تقویت مهارت  گفتاری و شنیداری شما می شود. یکی دیگر از مزایای دیدن فیلم، یادگیری اصطلاحات روزمره در زبان انگلیسی است که شاید در هیچ کتابی نتوانید آن ها را پیدا کنید. تقویت تلفظ صحیح نیز از دیگر مزایای فیلم دیدن است و برای افرادی که می خواهند مکالمه قوی ای داشته باشند، این روش مناسب است.

هنگامی که لغات زبان انگلیسی را از طریق کتاب یاد می گیرید، فقط معنای آن را یاد می گیرید اما نمی دانید که در کجا و چگونه از آن ها باید استفاده کنید. در روش یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم علاوه بر معنی کلمه کاربرد کلمات را نیز یاد می گیرید.

فیلمی که برای یادگیری زبان انگلیسی انتخاب می کنید، باید به آن علاقه مند باشید، در غیر این صورت علاوه اینکه یاد نمی گیرید، وقتتان را هم هدر می دهید.سعی کنید در هنگام فیلم دیدن یک دیکشنری در کنارتان و یا در موبایلتان باشد، تا معنی لغاتی که نمی دانید را در آن ها پیدا کنید. اگر فیلم مورد نظرتان زیر نویس انگلیسی داشته باشد، معنی لغات را راحت تر می توانید پیدا کنید.

یادگیری زبان انگلیسی با اپلیکیشن موبایل

نرم افزار ها و اپلیکیشن های زیادی برای موبایل و کامپیوتر هستند که می توانید از طریق آن ها زبان انگلیسی را به طور خود آموز یاد بگیرید. این نرم افزار ها توسط شرکت ها و آموزشگاه های مختلفی عرضه شده اند که معمولا بیشتر آن ها خریدنی هستند و باید اشتراک آن ها را خریداری کنید. این نرم افزار ها با هدف آموزش گرامر، لغت، خواندن، نوشتن و مکالمه تولید شده اند. وجود انواع محتوای آموزشی مثل ویدئو، پادکست، آزمون و متون در نرم افزار های آموزش زبان انگلیسی از نقاط قوت این روش است.

یادگیری زبان با اپلیکیشن های موبایل به صورت درس های کوتاه است و هر درس نیاز به زمان زیادی ندارد اما باید به طور مستمر و پیوسته باشد تا به نتیجه برسید. این اپلیکیشن ها بر پایه تمرین و تکرار طراحی شده اند. ساختار کلی اپلیکیشن های آموزش زبانن به این صورت است که در ابتدا نرم افزار یک آزمون تعیین سطح از شما می گیرد و بعد از آن آمورش را شروع می کند. در روز بعد درس های روز گذشته را از شما آزمون می گیرد. در پایان هر مجموعه ی درس نیز یک تست و آزمون برای ورود به مراحل بعدی از شما گرفته می شود.

چگونه در 3 ماه زبان انگلیسی یاد بگیریم؟

به طور کلی یادگیری زبان انگلیسی باید به صورت پیوسته و مداوم انجام شود اما در صورتی که مجبور به یادگیری زبان انگلیسی در مدت کوتاه (2 الی 3 ماه) هستید، باید روزانه 8 الی 12 ساعت وقت بگذارید. این تایم را باید تتقسیم بندی کنید و بخشی از آن را به خواندن لغت (زمان پیشنهادی: 1 ساعت)، تمرین مکالمه (زمان پیشنهادی: 1 ساعت)، لیسنینگ یا همان گوش کردن (زمان پیشنهادی: 2 ساعت)، ریدینگ یا همان خواندن (زمان پیشنهادی: 2 ساعت) اختصاص دهید.ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...