آزمون دلف DELF چیست؟ - تفاوت آزمون Delf و Dalf

آزمون دلف DELF چیست؟

بررسی ساختار آزمون Delf، نحوه ثبت نام در آزمون و کسب نمره  قبولی

آموزشگاهان
آموزشگاهان

آزمون DELF یا  Diplome d’Etudes en Langue Francaiseآزمون بین المللی برای دریافت دیپلم مهارت های زبان فرانسه است که از سوی وزارت علوم فرانسه اعطا می شود. از مزایای این آزمون کسب موقعیت های شغلی و پذیرش در دانشگاه های فرانسوی است. اگر قصد ثبت نام در کلاس فرانسه دارید برای مشاهده بهترین آموزشگاه های زبان فرانسه در تهران می توانید به صفحه کلاس فرانسه در تهران مراجعه نمایید.

سطوح  مختلف آزمون DELF

آزمون Delf دارای 4 سطح A1,A2,B1,B2 می باشد و  هرساله  هم به صورت تشریحی  و هم به صورت  تستی برگزار می گردد که شامل شش مدرک جداگانه و مستقل است که بر حسب سطوح زبانی مورد نظر داوطلب و محدوده سنی طیقه بندی شده اند و توانایی دانش زبان آموز را در چهار مهارت خواندن(reading)، نوشتن(writing)، شنیدن (Listening ) و صحبت کردن (Speaking ) را مورد ارزیابی قرار میدهد.

نسخه های  مختلف آزمون دلف

 • DELF TOUT PUBLI: مناسب افراد بزرگسال از سطح A1 تا B2 است.
 • DELF PRIM: مناسب کودکان مقاطع ابتدایی در سطوح A1 و A2
 • DELF JUNIOR: مناسب نوجوانان که قصد تحصیل در فرانسه را دارند از سطوح A1 تاB2
 • DELF SCOLAIRE مخصوصا نوجوانان در مقع دبیرستان از سطح A1 تا B2
 • DELF PRO: مخصوص داوطلبانی که قصد مهاجرت و به دست اوردن شغل در یک کشور فرانسوی هستند.
 • آزمون DALF: داوطلبان بزرگسال از سطوح   C1 تا C2
 • (توجه داشته باشید که برای آزمون DELF  تنها شما می توانید در 4 سطح A1تا B2 اقدام نمایید. و برای آزمون پیشرفته در آزمون DALF شرکت نمایید)

تفاوت آزمون delf و آزمون dalf چیست؟

تفاوت بین آزمون های delf و dalf این است که در ابتدا متقاضی باید یکی از سطح های مبتدی A1تاB2 را بگذراند و سپس در سطح پیشرفته c1 )و c2 ( براساس نیاز خود از نظر دانشگاه و یا محل اشتغال اقدام به شرکت در آزمون  dalfنماید.

نحوه محاسبه نمره در آزمون DELF چگونه است؟

نمره کل این آزمون از 100 می باشد  که هرکدام از مهارت های شنیدن (listening)،نوشتن(writing)،خواندن(reading)،صحبت کردن(speaking)25 نمره دارند که دارای چندین سوال و بخش هستند و در مجموع باید حداقل نمره 50 از آزمون کسب گردد.

نحوه ثبت نام آزمون DELF

ثبت نام در این آزمون به صورت حضوری و در برخی مراکز مجاز برگزار کننده این آزمون ها به صورت آنلاین هم انجام می گردد و پرداخت هزینه به صورت یورو انجام میشود. مدارک مورد نیاز برای ثبت ننام در آزمون Delf به شرح زیر می باشد:

 1. دو قطعه عکس پرسنلی جدید 3*4
 2. کپی پاسپورت و یا کپی ترجمه رسمی شناسنامه
 3. فرم تکمیل شده ثبت نام
 4. کپی مدرک آزمون DelF

اعتبار مدرک آزمون DELF

اعتبار مدرک آزمون DELF  که تحت نظر مرکز مطالعات زبان فرانسه می باشد،دائمی بوده و بدون تاریخ انقضا می باشد و توسط کلیه کشورهای فرانسوی زبان مورد تایید واقع می شود.

منابع آزمون DELF

یکی از منابع این آزمون سری کتاب های Réussir le DELF که شامل 4 کتاب برای سطح های A1 تاB2 و Réussir le DALF برای سطح C1 و C2 هستند.

آیا آزمون DELF در ایران برگزار می شود؟

این آزمون در کشورایران برگزار می گردد و در چندین کلان شهر ایران اعم از  تهران، اصفهان، شیراز،مشهد،تبریز مراکزی برای برگزاری این آزمون تعیین شده است.


 • آزمون Delf دارای چند سطح است؟

  آزمون Delf دارای 4 سطح A1,A2,B1,B2 می باشد.

 • حداقل نمره قبولی در آزمون Delf چند است؟

  حداقل نمره قبولی در آزمون دلف 50 است.

 • نمره آزمون Delf از چنند محاسبه می شود؟

  نمره کل آزمون دلف از 100 نمره می باشد.


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...