دیپلم آرایشگری زنانه فنی و حرفه ای و نحوه گرفتن

دیپلم آرایشگری زنانه فنی و حرفه ای

همه چیز در مورد دیپلم آرایشگری زنانه و صفر تا صد شرایط و نحوه ثبت نام تا گرفتن مدرک برای راه اندازی آرایشگاه زنانه و سالن زیبایی

آموزشگاهان
آموزشگاهان

یکی از شرایط راه اندازی آرایشگاه زنانه و سالن زیبایی داشتن مدرک فنی حرفه ای دیپلم آرایشگری زنانه است. شغل آرایشگری یکی از مشاغل پردرآمد برای خانم ها محسوب می شود که با گذراندن دوره های آموزشی آرایشگری و قبولی در آزمون های فنی حرفه ای می توانید به این عرصه وارد شوید. برای گرفتن مدرک دیپلم آرایشگری زنانه باید سن هنرجو بالای16 سال باشد و مدرک تحصیلی دیپلم داشته باشد.

مدرک فنی و حرفه‌ای آرایشگری زنانه دارای اعتبار بین المللی است و در بیشتر از 180 کشور در دنیا معتبر است. با داشتن این مدرک هم می توانید خودتان کسب و کار راه اندازی کنید و هم می توانید به عنوان آرایشگر در سالن های زیبایی مشغول به کار شوید. اگر قصد گرفتن مدرک آرایشگری زنانه دارید، می توانید لیست بهترین آموزشگاه های آرایشگری زنانه‌ی تهران را در صفحه آموزشگاه آرایشگری زنانه در تهران مشاهده کنید.

دوره دیپلم آرایشگری زنانه

برای ثبت نام در در دوره های آرایشگری زنانه اول باید در یک آموزشگاه آرایشگری معتبر و دارای مجوز از سازمان فنی و حرفه‌ای ثبت نام کنید و بعد از اتمام دوره در آزمون فنی حرفه ای شرکت کنید. در این دوره ها مباحثی مانند اصـلاح صورت و ابـرو، آرايش چهره، رنگ و مش مو، كوتاهی مو، شينيون مو به هنرجویان آموزش داده می شود. دوره های آرایشگری معمولا در سه سطح پایه (مبتدی)، تخصصی و فوق تخصصی برگزار می شوند. آزمون این دوره ها به صورت تئوری و عملی است و در صورت قبولی در آن مدرک دیپلم آرایشگری زنانه برای شما صادر می شود.  برای گرفتن دیپلم آرایشگری زنانه و تاسیس آرایشگاه زنانه هم می توانید در دوره آرایش و پیرایش زنانه شرکت کنید و هم می توانید مدارک مهارت های مختلف آرایشگری زنانه را به صورت جداگانه دریافت کنید.

برای شرکت کردن در دوره های آموزشی آرایشگری و گرفتن مدرک دیپلم آرایشگری باید تمام وسایل و ابزار مورد نیاز دوره را خود هنرجو تهیه کند. در بعضی آموزشگاه ها هم وسایل از طرف آموزشگاه در اختیار هنرجو قرار می گیرد البته تعداد این آموزشگاه ها کم است.

مزایای داشتن دیپلم آرایشگری زنانه

اولین و مهم ترین مزیت دیپلم آرایشگری زنانه گرفتن جواز کسب آرایشگاه و راه اندازی آرایشگاه و سالن زیبایی است. دومین مزیت مهم داشتن دیپلم آرایشگری گرفتن تسهیلات وام خود اشتغالی است که می تواند یک بخشی از هزینه های تاسیس آرایشگاه را برایتان تامین کند. سومین مزیت دیپلم آرایشگری بین المللی بودن آن است که می توانید از طریق آن برای مهاجرت اقدام کنید و ویزای خود را بگیرید.

هزینه دیپلم آرایشگری فنی حرفه ای

هزینه دوره دیپلم آرایشگری بستگی به آموزشگاهی دارد که در آن ثبت نام می کنید و نمی توان یک عدد دقیق و مشخص اعلام کرد. البته هزینه دوره ها بستگی به تعداد افراد شرکت کننده در دوره هم دارد. معمولا دوره های دیپلم آرایشگری به سه شکل خصوصی، نیمه خصوصی و گروهی برگزار می شوند. بیشترین تقاضا برای دوره های نیمه خصوصی است. چون شهریه کلاس های خصوصی زیاد است و کلاس های گروهی هم بازدهی پایین تری دارند اما کلاس های نیمه خصوصی هم تعداد افراد شرکت کننده مناسب است (بین 8 الی 15 نفر) و هم شهریه مناسبی دارند.

به جز شهریه دوره آرایشگری یک هزینه دیگر هم بابت معرفی به سازمان فنی و حرفه‌ای، برگزاری آزمون، و صدور گواهینامه باید در نظر بگیرید که معمولا مبلغ زیادی نیست.


  • هزینه گرفتن مدرک دیپلم آرایشگری زنانه چقدر است؟

    برای گرفتن مدرک دیپلم آرایشگری زنانه باید یک هزینه بابت ثبت نام در دوره آموزشی و یک هزینه برای شرکت در آزمون فنی و حرفه ای پرداخت کنید.

  • اعتبار مدرک فنی و حرفه ای آرایشگری زنانه چقدر است؟

    اعتبار مدرک فنی و حرفه ای آرایشگری زنانه بین المللی است و در 180 کشور جهان معتبر است.


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...