دلایل کمرنگ شدن تاتو بدن و راه حل

کمرنگ شدن تاتو بدن

بررسی دلایل و علت های کمرنگ شدن تاتو بدن و تغییر رنگ تاتو به سبز و آبی و جلوگیری از آن، راه های مراقبت بعد از تاتو بدن

آموزشگاهان
آموزشگاهان

تاتو بدن در روز های اول پر رنگ و زیبا به نظر می رسد اما بعد از گذشت چند روز معمولا اون پر رنگی روز اول را ندارد و روز به روز کمرنگ تر می شود. یک هفته بعد از تتو زدن زخم آن خشک می شود و به شکل پوسته پوسته جدا می شود و قسمتی از رنگ تاتو هم با پوسته ها جدا می شود. اگر به تازگی تاتو بدن انجام داده اید و الان به کمرنگ شدن رنگ آن پی برده اید، باید بگوییم که کمرنگ شدن تتو بدن دلایل مختلفی از جمله مرغوب نبودن رنگ تاتو، نداشتن تخصص تاتو کار، تجمع گلبول های سفید و ... می تواند داشته باشد که در ادامه به بررسی دلایل کمرنگ شدن تاتو بدن و توضیح آن ها میپردازیم.

اگر هم تاتو کار هستید و از کار خود راضی نیستید و مشتریان تان بعد از مدتی با نارضایتی بر میگردند، می توانید با شرکت در دوره های آموزش تاتو بدن مهارت خود را افزایش دهید. برای مشاهده بهترین مراکز آموزش تاتو بدن می توانید به صفحه دوره تاتو بدن در تهران مراجعه نمایید.

گاهی اوقات دلیل کمرنگ شدن تاتو، ریزش رنگ است اما همیشه اینطور نیست. همانطور که گفتیم ممکن است دلیل آن نداشتن مهارت کافی تاتو کار و یا عدم استفاده از رنگ تاتو مرغوب است.

یکی دیگر از دلایل کمرنگ شدن تتو بدن، تهاجم گلبول های سفید و پوشاندن رنگ تاتو با آب میان بافتی است.

رنگ واقعی  واصلی تاتو بدن معمولا بعد از دو هفته مشخص می شود. اگر با گذشت دو هفته زمان رنگ تاتو بدنتان خیلی کمرنگ شده می توانید این مسئله را با تاتو کار خود در میان بگذارید. اگر هم هنوز 14 روز نشده نگران نباشید و تا روز چهاردهم صبر کنید.

تاثیر مهارت تاتو کار در کمرنگ شدن تاتو

مهمترین علت کمرنگ شدن تاتو مهارت تاتو کار است و یکی از مهم ترین نکاتی که یک تاتو کار باید در هنگام تاتو زدن به آن دقت داشته باشد، زاویه دست و فشار دست و سوزن است. فشار سوزن باید به صورت یکنواخت وارد شود تا رنگ تاتو به صورت یکدست باشد. فشار دست هم اگر زیاد باشد بافت پوست را تخریب می کند و اگر کم باشد تاتو رنگ نمی گیرد.

تاتو بدن

اگر تانو کار مهارت کافی داشته باشد در هنگام تاتو زدن به هیچ عنوان نباید پوست خونریزی کند و در صورت خونریزی یعنی کار به درستی انجام نشده و باعث ریزش رنگ و بد رنگی تاتو می شود.

ویژگی های پوست و بدن فرد در جذب رنگ تاتو

هر بدنی ویژگی ها خودش را دارد و بدن برخی افراد به دلایل مختلف ممکن است نتیجه خوبی را از تاتو نگیرند. ابتلا به بیماری های قلبی، دیابت، اختلالات هورمونی، مصرف برخی دارو ها، جنس پوست، رنگ پوست، ضخامت پوست و ... از جمله دلایلی است که می تواند بر رنگ تاتو تاثیر گذار باشد.

رنگ تاتو بر روی پوست های چرب به خوبی جذب نمی شود و افرادی که پوست چرب دارند برای انجام تاتو باید به تاتو کار های حرفه ای مراجعه کنند تا با تکنیک های خاص از نظر سرعت و حرکت تاتو را اجرا کنند.

مراقبت بعد از تاتو برای جلوگیری از کمرنگ شدن تاتو

معمولا بعد از انجام اعمال زیبایی یک سری مراقبت تا چند روز لازم است. از مراقبت هایی که بعد از انجام تاتو باید انجام دهید این است که محل تاتو شده تا چند روز نباید آب بخورد. یعنی از حمام کردن بعد از تاتو تا چند روز خودداری کنید. پوست محل تاتو شده زیاد نباید چرب شود و همچنین خشک هم نباید باشد. از کرم های لایه بردار هم در محل تاتو شده نباید استفاده کنید. اگر این موارد را رعایت کنید شاهد بهترین نتیجه از تاتوی خود خواهید بود کمتر شاهد کمرنگ شدن تاتو می شوید.

سبز و آبی شدن رنگ تاتو بدن

با گذر زمان تاتو بدن تغییر رنگ و شکل می دهد. حتی اگر بهترین تاتو کار تاتو زده باشد. معمولا تاتو هایی که با رنگ مشکی اجرا می شوند بعد از چند سال به رنگ آبی و سبز در می آیند. اینکه تغییر رنگ تاتو چند سال طول می کشد بستگی به مراقبت های بعد از تاتو و عواملی مانند قرار گرفتن در نور خورشید و ... دارد. دلیل تغییر شکل تاتو هم تغییر فرم بافت و پوست بدن با گذشت زمان است. وقتی می خواهید تاتو بزنید سعی کنید به فکر آینده هم باشید. تاتو را در نقاطی از بدن اجرا کنید که تغییر شکل کمتری می دهند.


  • دلایل اصلی کمرنگ شدن تاتو بدن چیست؟

    دلیل اصلی کمرنگ شدن تاتو، اول نداشتن مهارت کافی تاتو کار و بعد از آن مراقبت های فرد بعد از انجام تاتو است.

  • آیا پوسته پوسته شدن بعد از انجام تاتو عادی است؟

    یک هفته بعد از تتو زدن زخم آن خشک می شود و به شکل پوسته پوسته جدا می شود و قسمتی از رنگ تاتو هم با پوسته ها جدا می شود.


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...