درد تاتو در نقاط مختلف بدن چقدر است؟

درد تاتو در نقاط مختلف بدن

همه چیز در مورد درد انواع طرح های تاتو و میزان درد تتو در نقاط مختلف بدن و روش هایی برای کاهش درد و استرس تاتو

آموزشگاهان
آموزشگاهان

تاتو کردن در نقاط مختلف بدن چیزی است که این روز ها طرفداران زیادی پیدا کرده و عنوان شغلی جدید تحت عنوان تاتو کار به وجود آمده است. قبل از انجام تاتو ممکن است سوالاتی مثل " آیا تاتو درد دارد؟" یا "ماندگاری تاتو چقدر است؟" و ... برایتان به وجود بیاید. اگر در مورد درد تاتو از افراد مختلف سوال کنید ممکن است با جواب های مختلفی رو به رو شوید و آخرش هم به این سوال برسید که بالاخره تتو درد داره یا نه؟ در این مطلب از آموزشگاهان قصد داریم درد نقاط مختلف بدن برای تاتو و راهکار های موثر بر کاهش درد تاتو و عوامل موثر بر درد تاتو را بررسی کنیم.

تاتو در واقع همان خالکوبی است که در قدیم به روش سنتی انجام می شد اما امروزه با دستگاه های پیشرفته و مدرن در محیطی بهداشتی انجام می شود. تتو تزریق رنگ های مخصوص توسط سوزن به لایه های پوست است. وارد شدن سوزن به پوست قطعا یک مقدار درد را دارد اما اینکه چقدر درد دارد بستگی به عوامل مختلفی دارد. اگه دوست دارید در کمترین زمان و با کمترین هزینه تبدیل به یک تاتو آرتیست حرفه ای شوید، برای مشاهده بهترین مراکز آموزش تاتو بدن در تهران به صفحه دوره آموزش تاتو بدن در تهران مراجعه نمایید.

درد تاتو در هر نقطه از بدن بستگی به عواملی مانند تراکم رشته های عصبی در آن نقطه، طرح تاتو مورد نظر، مهارت تتو کار، ضخامت پوست، آمادگی ذهنی شخص و ... دارد. یک نکته ی مهم دیگر تفاوت مقدار آستانه ی تحمل درد در افراد مختلف است. به خاطر همین است که اگر در مورد درد تاتو از افراد مختلف بپرسید پاسخ های مختلفی دریافت میکنید.

از جملات بالا نتیجه می گیریم که تاتو درد دارد و کاملا بدون درد نیست اما درد آن جوری است که قابل تحمل است. البته این نکته هم بدانید که بیشتر تاتو آرتیست ها یا همان تاتو کار ها برای انجام تاتو از بی حسی استفاده می کنند. یک تاتو کار حرفه ای با استفاده از بهترین بی حسی برای تاتو می تواند درد تاتو را به حداقل برساند. اگر خیلی از درد تاتو می ترسید و یا استرس دارید، حتما قبل از انجام تاتو با تاتو کار خود در مورد طرح مورد نظرتان و محل آن مشورت کنید. چون او به خوبی می تواند شما را راهنمایی کند و مقدار درد آن را به شما بگوید و اگر روشی برای کاهش درد آن داشته باشد به شما پیشنهاد می دهد.

نقاط دردناک برای تاتو

نقاطی مثل شکم، ستون فقرات، پلک ها، لب ها، سر و صورت، زانو ها، انگشتان دست و پا و قسمت بیرونی آرننج از نقاط دردناک برای تاتو زدن هستند. نواحی دیگری مانند دنده، ران، مچ پا، ساق پا،، گردن و پشت زانو هم نقاط دردناکی هستند اما درد تاتو در این نقاط کمتر از نقاط قبلی نامبرده شده است.

نقاط بدون درد بدن برای تاتو

نقاطی مانند مچ دست، قسمت خارجی ران، قسمت پایینی و بالایی کمر، شانه ها، ساعد، پشت ساق و جلوی ران نقاطی از بدن هستند که درد خیلی کمتری را نسبت به نقاط دیگر بدن دارند.

روش های کاهش درد تاتو

در مرحله ی اول باید با خودتان کنار بیایید که تاتو زدن بدون درد نیست و مقداری درد دارد اما درد آن قابل تحمل است. اگر تاتو بدون درد بود خیلی از افراد این کار را انجام می دادند و دیگر یک چیز خاص نبود.

قبل از اینکه بخواهید به تاتو کار خود برای انجام تاتو مراجعه کنید حتما یک وعده غذایی کامل بخورید و با شکم خالی برای انجام تاتو نروید. چرا که ممکن است در هنگام کار فشارتان بیفتد و نتوانید ادامه دهید.

در هنگام انجام کار سعی کنید فکرتان را به چیز دیگری مشغول کنید و به درد تاتو فکر نکنید. حتی میتوانید این کار را با گوش کردن موزیک های مورد علاقه تان انجام دهید.

اگر به تاتو می خواهید فکر کنید به نتیجه کار فکر کنید که چه طرح زیبایی قرار است بر روی بدنتان خلق شود.

به طور کلی اگر خیلی بر روی طرح و نقطه مورد نظر برای تاتو حساس نیستید و بیشتر درد آن برای شما اهمیت دارد، می توانید برای کاهش درد تاتو یک طرح تاتو کم درد را در یک نقطه کم درد بدن نزد یک تاتو کار حرفه ای با استفاده از بی حسی انجام دهید. این کم درد ترین حالت انجام یک تاتو بر روی بدن است.

کاهش درد تاتو با استفاده از بی حسی

همانطور که گفتیم یکی از شیوه های کاهش درد تاتوی بدن استفاده از بی حسی است. نکته ی مهم در استفاده از بی حسی این است که حتما از بی حسی های مخصوص تاتو استفاده کنید. استفاده از بی حسی های بر پایه لیدوکایین و الکل باعث می شود رنگ تاتوی شما به سرعت از بین برود و زیبایی خود را از دست بدهد. بی حسی های مخصوص تاتو تاثیر زیادی بر روی تغییر رنگ تاتو نمی گذارند. این بی حسی ها دو دسته هستند. یکی بی حسی هایی که قبل از انجام تاتو استفاده می شوند و یکی بی حسی هایی که در حین انجام تاتو استفاده می شوند. بی حسی های قبل از تاتو معمولا 10 تا 15 دقیقه قبل از انجام کار به پوست زده می شوند و اصطلاحا بی حسی موضعی هستند. بی حسی های حین انجام تاتو بعد از شروع کار استفاده می شوند و بسیار قوی هستند و به سرعت عمل می کنند.

طبق تجربه بسیاری از تاتو کار ها توصیه می کنند از بی حسی برای تاتو استفاده نکنید. چون استفاده از بی حسی باعث کاهش کیفیت تاتو می شود و نهایتا تا دو الی سه ساعت اثر می گذارد و بعد از آن دیگر بی حسی اثری ندارد و درد شدید ممکن است باعث عدم توانایی شما برای ادامه کار شود.

استفاده از طرح های کم درد تاتو

طرحی که برای تاتو انتخاب می کنید رابطه ی مستقیمی با درد تاتو دارد. هر چقدر طرح تاتو کوچکتر و ساده تر باشد، درد آن کمتر است. چون سرعت انجام شدن آن بیشتر است و ناحیه کمتری را درگیر می کند. هر چقدر طرح تاتو شلوغ تر باشد و جزییات بیشتری داشته باشد، درد آن نیز بیشتر است. طرح هایی که رنگ پر رنگ تری نیاز دارند درد بیشتری هم دارند. چون تاتو کار مجبور است چند بار تاتو بزند. یکی دیگر از ویژگی های طرح های کم درد تاتو تک رنگ بودن آن است. طرح های تک رنگ تاتو درد کمتری نسبت به طرح های دو رنگ و سه رنگ دارند.ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
  • سهیل
    عالی
    • مدیر سایت

      مرسی از نظرتون