انواع دستگاه لیزر مناسب برای انواع پوست

انواع دستگاه لیزر

معرفی انواع دستگاه لیزر مناسب برای انواع پوست تیره، روشن، سبزه، برنز، گندمی و ... و مزایا، معایب و تفاوت هر کدام

آموزشگاهان
آموزشگاهان

لیزر موهای زائد یکی از خدماتی است که در کلینیک های زیبایی انجام می شود. دستگاه های لیزر مدل های مختلفی دارند که هر کدام برای نوع خاصی از پوست بدن مناسب هستند. در این مطلب قصد معرفی انواع دستگاه های لیزر و معرفی بهترین دستگاه لیزر مناسب پوست روشن، تیره، سبزه، گندمی، برنز و سفید را داریم. پس اگر می خواهید بدانید کدام دستگاه لیزر مناسب پوست شماست با ما همراه باشید. اگر هم تمایل به یادگیری و شرکت در دوره های آموزش اپراتور لیزر دارید می توانید به صفحه دوره آموزش لیزر موهای زائد مراجعه نمایید.

تفاوت دستگاه های لیزر در طول موج آن هاست که هر کدام در طیف موج خاصی کار می کنند. هر چقدر طول موج دستگاه لیزر بلندتر باشد، احتمال آسیب رساندن به پوست کمتر است اما به تعداد جلسات بیشتر نیاز دارد. از انواع دستگاه لیزر می توان دستگاه لیزر الکساندرایت یا همان لیزر الکس، دستگاه لیزر IPL، دستگاه E-light، دستگاه لیزر Nd- YAG (لیزر ان دی یاگ) و دایود لیزر را نام برد.

دستگاه لیزر پلاتینیوم Platinum

دستگاه لیزر پلاتینیوم Platinum یکی از جدیدترین و پیشرفته ترین دستگاه های لیزر است و ویژگی ای که این دستگاه لیزر را از دستگاه های دیگر متمایز می کند این است که این دستگاه 3 طول موج مختلف ۷۵۵ نانومتر (الکساندرایت)، طول موج ۸۰۸ نانومتر (دایود۹) و طول موج ۱۰۶۴ نانومتر (ان دی یاگ) را پشتیبانی می کند. این دستگاه برای انواع پوست گندمی و تیره با رنگ های مختلف مو مناسب است و برای هر کدام قابل تنظیم است.

دستگاه لیزر پلاتینیوم

طول موج nm 755 ( الکس ) بیشتر برای موهای سطحی مانند ابرو و لب فوقانی و طول موج nm 808 (دایود) برای لیزر موهای زائد دست، پا، گونه و ریش ها مناسب است.

یکی دیگر ازویژگی های دستگاه لیزر پلاتینیوم، دارا بودن سیستم خنک کننده قوی است که باعث می شود عمل لیزر بدون درد و سوختگی انجام شود. همچنین لیزر کردن با این دستگاه مراقبت کمتری نسبت به لیزر دایود نیاز دارد.

دستگاه لیزر Nd- YAG (لیزر ان دی یاگ)

نحوه از بین بردن موهای زائد توسط دستگاه لیزر از طریق پرتاب نور و تبدیل نور به گرماست. گرمای تولید شده فولیکول مو را از بین می برد و باعث از بین رفتن موهای زائد می شود. دستگاه لیزر ان دی یاگ یک دستگاه لیزر مناسب برای پوست های تیره و موهای تیره محسوب می شود. طول موج ایجاد شده توسط دستگاه لیزر ان دی یاگ از نوع طول موج بلند است که خطری برای پوست ندارد و این طول موج فقط جذب فولیکول موهای زائد می شود. کاربرد این دستگاه برای افراد با پوست تیره است و برای افراد با پوست روشن و موهای روشن مناسب نیست.

سرعت جذب نور در این دستگاه لیزر پایین تر از دستگاه های دیگر است و به همین دلیل به تعداد جلسات بیشتری برای از بین بردن موهای زائد خود نیاز دارید. از معایب دستگاه لیزر Nd- YAG می توان به عدم اثر گذاری بر روی موهای روشن و احساس مقداری درد در هنگام لیزر اشاره کرد. همچنین احتمال بروز سوختگی، زخم، قرمزی، تغییر رنگ پوست و ورم وجود دارد.

دستگاه لیزر الکساندرایت ( لیزر Alex)

دستگاه لیزر الکس یکی از دستگاه های لیزر معروف است که برای پوست های مختلف مخصوصا پوست های گندمی و روشن مناسب است. طول موج دستگاه لیزر الکس هم بلند است اما از لیزر ان دی یاگ کمتر است. از مزایای دستگاه لیزر الکس می توان به سرعت بالای آن اشاره کرد. این دستگاه در یک زمان کوتاه بخش وسیعی از پوست را لیزر می کند. از معایب لیزر الکس می توان به احتمال تغییر رنگ دانه (تیره یا روشن شدن) پوست اشاره کرد.

دستگاه لیزر دایود

دستگاه لیزر دایود یک دستگاه لیزر مناسب برای پوست سبزه است. احتمال آسیب دیدن پوست با دستگاه لیزر دایود بسیار کم است. افرادی که پوست تیره تری دارند نیاز به تعداد جلسات بیشتری برای از بین بردن موهای زائد خود دارند.

از ویژگی های دستگاه لیزر دایود می توان به ساختار مناسب و طول موج بالا، رفع سریع موهای زائد به دلیل فرکانس بالا، خنک کننده مناسب موثر بر کاهش درد، مناسب بودن برای انواع پوست، تعداد جلسات کمتر درمان و ... اشاره کرد.ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...