ماندگاری کاشت مژه (طبیعی، اکستنشن و مصنوعی) و راه های افزایش آن

ماندگاری کاشت مژه (طبیعی، اکستنشن و مصنوعی)

بررسی مدت زمان ماندگاری انواع کاشت مژه طبیعی، اکستنشن و مصنوعی و راه های افزایش زمان ماندگاری از طریق مراقبت های بعد از کاشت مژه

آموزشگاهان
آموزشگاهان

کاشت و اکستنشن مژه یکی از روش های معمول برای پر پشت تر کردن و خوش فرم تر کردن مژه هاست. در این مطلب می خواهیم به بررسی مدت زمان ماندگاری اکستنشن مژه  و راه های افزایش ماندگاری اکستنشن مژه بپردازیم. اگر علاقه مند به کسب درآمد از طریق یادگیری کاشت مژه هستید، می توانید به صفحه دوره آموزش کاشت مژه مراجعه نمایید.

یکی از معیار هایی که باید قبل از هر گونه عمل و خدمات زیبایی مد نظر داشته باشید، مدت زمان ماندگاری و دوام آن است. پس حتما قبل از انجام کاشت مژه، از ماندگاری کاشت مژه مطلع شوید. بعضی خدمات زیبایی در حوزه آرایشگری دائمی، بعضی نیمه دائمی و بعضی موقت است. در روش های موقت و نیمه دائمی با رعایت کردن برخی موارد می توان دوام و ماندگاری را افزایش داد.

اصطلاح "کاشت مژه " با 3 روش مختلف انجام می شود. کاشت مژه می تواند از نوع واقعی کاشت باشد که توسط پزشک و متخصصین دارای مجوز انجام می شود و یک روش دائمی کاشت مژه محسوب می شود. کاشت مژه می تواند روش اکستنشن مژه باشد که یک روش نیمه دائمی کاشت محسوب می شود و حداکثر تا 1 ماه دوام دارد. کاشت مژه می تواند از طریق مژه مصنوعی باشد که یک روش موقت محسوب می شود و ماندگاری آن معمولا بین دو هفته تا 20 روز است و بستگی به مراقبت تان از آن دارد.

ماندگاری کاشت مژه طبیعی و دائمی

کاشت مژه طبیعی یکی از انواع کاشت مژه است که توسط پزشک انجام می شود و یک عمل پزشکی محسوب می شود. این عمل به منظور پرپشت کردن و افزایش تراکم مژه ها با استفاده از موهای طبیعی خود فرد انجام می شود و همانند کاشت مو در ناحیه پلک بالا و پایین پیوند می زند.

در روش کاشت مژه طبیعی و دائمی، پزشک موهایی را که بیشترین شباهت را به مژه های فرد دارد برای کاشت انتخاب می کند. مژه هایی که به صورت طبیعی کاشته می شوند ماندگاری دائمی دارند و همانند مو های سایر قسمت های بدن رشد می کنند و باید آن ها را ماهی یکبار کوتاه کنید.

مدت زمان ماندگاری اکستنشن مژه چقدر است؟

همانطور که گفتیم اکستنشن مژه یک روش نیمه دائمی محسوب می شود و مدت زمان ماندگاری آن حداکثر 1 ماه تا 1 ماه و نیم (4 الی 6 هفته) است. وقتی مژه هایتان را اکستنشن کردید، تا 48 ساعت نباید با آب تماس داشته باشند تا چسب آنها به حداکثر قدرت خود برسد. به طور کلی تماس با آب از عمر کاشت مژه کم می کند. اگر عادت به مالش پلک و مژه هایتان دارید، باید بدانید که مالش مژه ها از عمر اکستنشن کم می کند. پس سعی کنید این عادت را کنار بگذارید. اگر می خواهید از ریمل استفاده کنید، حتما از ریمل مناسب اکستنشن مژه استفاده کنید و از ریمل های برپایه روغن به هیچ عنوان استفاده نکنید.

مدت زمان ماندگاری مژه مصنوعی

همانطور که گفتیم مژه مصنوعی یکی از روش های موقتی کاشت مژه است که ماندگاری آن بین 2 هفته تا 20 روز است. کاشت مژه مصنوعی معمولا برای مهمانی ها، جشن ها و مراسم ها انجام می شود. مژه مصنوعی به شدت به برخورد آب حساس است و با شستن صورت و چشم ها آسیب می بیند. سعی کنید برای هر روزی که لازم دارید، همان روز مژه مصنوعی را نصب کنید. مژه مصنوعی را هم خودتان در خانه می توانید نصب کنید و هم در آرایشگاه.

مژه مصنوعی دارای انواع مژه مصنوعی نواری، مژه مصنوعی کامل و یکسره، مژه مصنوعی نیمه (برای نیمه بیرونی پلک)، مژه مصنوعی دانه‌ای (شاخه ای) و مژه مصنوعی مگنتی است و هر کدام روش نصب مخصوص خودش را دارد.

دلایل ریزش اکستنشن مژه

اگر شما هم به تازگی اکستنشن انجام داده اید و ریزش دارد و می خواهید بدانید که چرا اکستنشن مژه ها می ریزد و راه حل جلوگیری از ریزش مژه و اکستنشن مژه چیست با ما همراه باشید.

علت ریزش اکستنشن مژه زودتر از مدت ماندگاری نرمال، 50 درصد به مهارت مژه کار و 50 درصد به خود فرد بستگی دارد. 50 درصدی که به خود فرد بستگی دارد، منظور همان مراقبت هایی است که باید بعد از اکستنشن انجام دهید.

این مراقبت ها شامل عدم تماس آب و اشیاء تا 48 ساعت بعد از اکستنشن، مرتب کردن و تمیز کردن روزانه مژه ها، عدم مالش مژه ها، استفاده از ریمل مخصوص اکستنشن و ... است. در صورت رعایت این کار ها می توانید زمان ماندگاری و دوام اکستنشن خود را بالا ببرید.


  • ماندگاری اکستنشن مژه چقدر است؟

    ماندگاری اکستنشن مژه معمولا بین 4 الی 6 هفته است.

  • مدت زمان ماندگاری مژه مصنوعی چقدر است؟

    مدت زمان ماندگاری مژه مصنوعی حداکثر بین 2 هفته تا 20 روز است اما زیبایی آن فقط در چند روز اول است.


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...