سطوح زبان آلمانی از مبتدی تا پیشرفته

سطوح زبان آلمانی از مبتدی تا پیشرفته

معرفی سطوح مختلف زبان آلمانی و مدت زمان گرفتن مدرک زبان آلمانی در سطوح مختلف برای مهاجرت

آموزشگاهان
آموزشگاهان

هر زبانی سطوح مختلفی دارد و برای یادگیری آن باید این سطوح را بشناسید. شناختن سطوح مختلف زبان آلمانی به شما زبان آموزان کمک می کند تا از سطح مناسب خود شروع کنید و برای رسیدن به هدفتان بدانید که تا چه سطحی باید آن را ادامه دهید. با شناسایی سطوح مختلف زبان آلمانی می توانید مدت زمان یادگیری زبان آلمانی تا سطح مورد نظر خود را هم تخمین بزنید. اگر ساکن تهران سهتید و می خواهید یادگیری زبان آلمانی را شروع کنید، برای مشاهده ی لیست بهترین آموزشگاه های زبان آلمانی در تهران می توانید به صفحه آموزشگاه زبان آلمانی در تهران مراجعه نمایید.

سطوح مختلف زبان آلمانی بر اساس سطوح CEF (چارچوب اروپایی مشترک برای زبان‌ها) تعیین شده اند و یک استاندااد مشترک است. به طور کلی در این دسته بندی سطوح A برای مبتدیان، B برای سطح متوسط و C برای سطح پیشرفته است. هر کدام از این سطوح نیز به دو سطح دیگر تقسیم می شوند.

سطح A1 زبان آلمانی

همانطور که در ابتدا گفتیم سطوح A برای زبان آموزان مبتدی است و سطح A به دوسطح A1 و A2 تقسیم می شود. سطح A1 مبتدی ترین سطح زبان آلمانی است و با گذراندن این سطح می توانید عبارات روزمره و اساسی را درک کرده و آن‌ها را به کار ببرید. می توانید خودتان یا دیگران را به زبان آلمانی معرفی کنید و در مورد بعضی از جزییات افراد و محل زندگی صحبت کنید. بعد از گذراندن سطح A1 زبان آلمانی شما ابتدایی ترین نوع ارتباط با دیگران را برقرار کنید. برای متوجه شدن صحبت های طرف مقابل او هم باید به صورت شمرده صحبت کند تا بتوانید متوجه صحبت های او شوید. برای یادگیری زبان آلمانی از صفر باید در این سطح ثبت نام کنید.

سطح A2 زبان آلمانی

بعد از گذراندن سطح A1 زبان آلمانی وارد سطح A2 خواهید شد. در این سطح می ‌توانید جملات و عبارات رایج و پرکاربرد مثل اطلاعات اولیه ی شخصی و خانوادگی، جملات لازم در هنگام خرید کردن و عبارات مرتبط با اشتغال را درک کنید. در سطح A2 زبان آلمانی می توانید برخی از مکالمات و صحبت های روزمره را انجام دهید و نیاز های اولیه ی خود را برطرف کنید. این سطح در واقع دانش پایه ی آلمانی محسوب می شود.

سطح B1 زبان آلمانی

همانطور که در ابتدای مطلب گفتیم سطوح B برای زبان آموزان متوسط است و این سطوح شامل سطوح B1 و B2 است. سطح B1 در واقع سطح پیش متوسطه است. با گذراندن سطح B1 زبان آلمانی بسیار راحت تر از سطح A2 می توانید در مورد موضوعات رایجی که در محل کار، مدرسه، زندگی شخصی و ... که با آن ها رو به رو می شوید صحبت کنید.

با گذراندن سطح B1  هنگام سفر یا مهاجرت به کشورهای آلمانی زبان مثل آلمان، اتریش و یا سوئیس می توانید از پس بیشتر نیاز های خود بر بیایید. همچنین می توانید در آزمون زبان آلمانی ZD نیز شرکت کنید.

سطح B2 زبان آلمانی

سطح B2 زبان آلمانی سطح متوسط این زبان است و با گذراندن این سطح از زبان آلمانی می توانید به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کنید و نیاز های خود را بر طرف کنید. متون تخصصی را بخوانید و آن را درک کنید. با رسیدن به این سطح می توانید در مورد هر موضوعی با دیگران صحبت کنید. همچنین زبان آموزان در این مرحله می توانند در آزمون ZD Beruf شرکت کنند و اگر زبان‌ تان قوی باشد می توانید در آزمون ZMP نیز شرکت کنید.

سطح C1 زبان آلمانی

سطوح C در زبان آلمانی جزو سطوح پیشرفته حساب می شوند و به دو سطح C1 و C2 تقسیم می شوند. بعد از گذراندن سطح C1 زبان آلمانی می توانید به راحتی و روان صحبت کنید و بدون نیاز به فکر کردن در مورد هر موضوعی مکالمه کنید. با گذراندن این سطح می توانید در جامعه ی آلمانی زبان زندگی کنید و به شغل و تحصیل خود بپردازید. همچنین با رسیدن به سطح C1 زبان آلمانی می توانید در آزمون ZMP شرکت کنید.

سطح C2 زبان آلمانی

سطح C2 پیشرفته ترین سطح زبان آلمانی است که در آموزشگاه های زبان تدریس می شود. با کذراندن سطح C2 به راحتی می توانید تمام چیز هایی که می خوانید یا می شنوید را متوجه شوید. در این سطح از زبان آلمانی کاربرد کلمات را در جاهای مختلف یاد می گیرید و با اصطلاحات زبان آلمانی بیشتر آشنا می شوید. همجنین با گذراندن سطح C2 می توانید در آزمون‌های KDS، GDS، DSH یا ZOP شرکت کنید.ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...