بهترین روش یادگیری زبان آلمانی در منزل

بهترین روش یادگیری زبان آلمانی

در بین زبان های خارجی یادگیری زبان آلمانی سخت تر از زبان های دیگر است. با اینکه این زبان پیچیده تر از زبان های دیگر است اما باز هم می توان آن را در منزل آموخت. روش های مختلفی برای یادگیری زبان آلمانی در خانه به صورت خود آموز وجود دارد که در ادامه به معرفی و بررسی آن ها می پردازیم.

آموزشگاهان
آموزشگاهان

در بین زبان های خارجی یادگیری زبان آلمانی سخت تر از زبان های دیگر است. با اینکه این زبان پیچیده تر از زبان های دیگر است اما باز هم می توان آن را در منزل آموخت. روش های مختلفی برای یادگیری زبان آلمانی در خانه به صورت خود آموز وجود دارد که در ادامه به معرفی و بررسی آن ها می پردازیم. شیوه ی یادگیری زبان آلمانی در علاقه مند شدن فرد ببسیار موثر است و اگر شیوه ی یادگیری مناسب نباشد، زبان آموز به سرعت خسته می شود و از یادگیری زبان آلمانی دست می کشد. اگر ساکن کرج هستید و قصد یادگیری زبان آلمانی در آموزشگاه را دارید، برای مشاهده ی لیست بهترین آموزشگاه های زبان آلمانی در کرج می توانید به صفحه آموزشگاه زبان آلمانی در کرج مراجعه نمایید.

استفاده از دوره‌های آموزشی آنلاین و تماشای فیلم‌ها و سریال‌ها به زبان آلمانی دو تا از بهترین روش های یادگیری زبان آلمانی در خانه هستند. وب سایت ها و اپلیکیشن های بسیار زیادی در زمینه آموزش زبان آلمانی هستند که می توانید از ان ها استفاده کنید. مزیت این روش ها این است که در هر زمان و مکانی که موقعیت یادگیری را داشتید می توانید از آن ها استفاده کنید. این نوع آموزش شامل ویدیو ها، تمرین ها و آزمون هایی هستند که باعث تقویت مهارت شنیداری، خواندن، نوشتن و مکالمه می شوند.

یادگیری زبان آلمانی با فیلم و سریال

تماشای فیلم و سریال به زبان آلمانی تاثیر بسیاری در تقویت مهارت شنیداری دارد. این کار شما را با لهجه، تلفظ و اصطلاحات زبان آلمانی بیشتر آشنا می کند و فرهنگ و عادات روزمره مردم آلمانی را می شناسید. انتخاب فیلم مناسب برای یادگیری زبان آلمانی بسیار با اهمیت است و هر فیلمی برای یادگیری زبان آلمانی مناسب نیست. با تماشای فیلم های آلمانی به آسانی می توانید دایره ی لغات خود را گسترده کنید و هنگامی که در واقعیت در شرایط مشابه آن قرار گرفتید از آن کلمات و اصطلاحات استفاده کنید. تماشای فیلم های زبان آلمانی لیستنینگ شما را به شدت تقویت می کند. برای تماشای فیلم های آلمانی به منظور یادگیری، حتما لازم نیست که یک فیلم را به طور کامل در یک روز ببینید و می توانید آن را در قسمت های کوتاه تر ببینید. سعی کنید فیلم ها را با نهایت دقت تماشا کنید و از انجام دادن کار های دیگر در هنگام تماشای فیلم بپرهیزید.

روش های مختلفی برای یادگیری زبان آلمانی با فیلم وجود دارد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم. یکی از تکنیک های یادگیری زبان آلمانی از طریق فیلم تکنیک Shadowing یا همان سایه است.  در این تکنیک هنگامی که دیالوگ ها در فیلم گفته می شود، شما هم همان کلمات و اصطلاحات را باید تکرار کنید و سعی کنید با همان لهجه تلفظ کنید. در روز های ابتدایی قطعا سرعت شما کمتر از فیلم است و از آن عقب می مانید اما رفته رفته سرعتتان بیشتر می شود و همچنین نحوه تلفظ تان بهتر می شود.

فیلم “پیانیست” (The Pianist)، سریال “دورهمی” (Türkisch für Anfänger) و سریال “در اسارت خانه” (Dark) از بهترین فیلم ها و سریال ها برای یادگیری زبان آلمانی هستند.

یادگیری زبان آلمانی با پادکست

گوش دادن به موسیقی و پادکست‌های زبان آلمانی یکی از روش‌های مناسب برای یادگیری زبان آلمانی در خانه است. گوش دادن به پادکست‌ها و فایل های صوتی با زبان آلمانی به شما کمک می‌کند تا با تلفظ زبان آلمانی و لهجه آنها آشنا شوید. با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید پادکست‌های زبان آلمانی را پیدا کنید یا با گوش کردن آنها مهارت شنیداری خود را افزایش دهید. در ابتدای یادگیری زبان آلمانی یکی از سخت‌ترین موارد شنیدن مکالمه افراد بومی و سرعت صحبت کردن آنهاست. معمولاً افراد مبتدی نمی‌توانند تمام واژه‌ها را متوجه شوند اما بخشی از آنها را متوجه می‌شوند و موضوع کلی پادکست را درک می‌کنند.

پادکست‌ها انواع مختلفی از جمله پادکست‌های آموزشی، پادکست‌های خبری، پادکست های داستانی و ... دارند. پادکست‌های خبری یکی از انواع مناسب پادکست برای یادگیری زبان آلمانی هستند چرا که این پادکست‌ها اخبار به صورت آهسته و شمرده گفته می‌شود.

یادگیری زبان آلمانی از طریق کتاب

همیشه کتاب یکی از بترین روش‌های یادگیری در زمینه‌های مختلف بوده است. کتاب‌های بسیار زیادی برای آموزش و یادگیری زبان آلمانی وجود دارد اما اینکه کدام کتاب را انتخاب کنید بستگی به این دارد که زبان آلمانی شما در چه سطحی باشد و اینکه بخواهید کدام مهارت خود را (شنیداری، گفتاری، نوشتاری و خواندن) بیشتر تقویت کنید.

کتاب های منشن Menschen، کتاب آموزش زبان آلمانی در ۳۰ روز، کتاب خودآموز تصویری مکالمه زبان آلمانی، کتاب هری پاتر به زبان آلمانی کتاب های مناسبی برای یادگیری زبان آلمانی در منزل هستند. البته که کتاب های بسیار زیادی در این زمینه وجود دارند و این ها نمونه هایی برای معرفی هستند.ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...