کلاس کامپیوتر چگونه است؟

کلاس کامپیوتر چگونه است؟

مهارت استفاده از کامپیوتر و نرم افزار های کامپیوتری امروزه یکی از مهارت های مهم به شمار می رود که هر کسی باید آن را داشته باشد. دوره های آموزش کامپیوتر به دو دسته ی کلی دوره های عمومی آموزش کامپیوتر و دوره های تخصصی آموزش کامپیوتر تقسیم می شود. دوره های عمومی شامل دوره هایی مثل آی سی دی ال (ICDL)، ویندوز، اینترنت و ... است. دوره های تخصصی مثل نرم افزار های تخصصی مربوط به هر رشته است. دوره های آموزش ICDL، شبکه و طراحی وب از محبوب ترین دوره های آموزش کامیپوتر هستند.

آموزشگاهان
آموزشگاهان

مهارت استفاده از کامپیوتر و نرم افزار های کامپیوتری امروزه یکی از مهارت های مهم به شمار می رود که هر کسی باید آن را داشته باشد. احتمالا شما هم اگر قصد ثبت نام در کلاس های کامپیوتر را داشته باشید برای تان سوال پیش می آید که کلاس کامپیوتر چگونه است؟ دوره های آموزش کامپیوتر به دو دسته ی کلی دوره های عمومی آموزش کامپیوتر و دوره های تخصصی آموزش کامپیوتر تقسیم می شود. دوره های عمومی شامل دوره هایی مثل آی سی دی ال (ICDL)، ویندوز، اینترنت و ... است. دوره های تخصصی مثل نرم افزار های تخصصی مربوط به هر رشته است. دوره های آموزش ICDL، شبکه و طراحی وب از محبوب ترین دوره های آموزش کامیپوتر هستند. این دوره ها به منظور آموزش کامپیوتر صفر تا صد برگزار می شوند. اگر ساکن تهران هستید و قصد ثبت نام در کلاس های کامپیوتر را دارید، برای مشاهده لیست آموزشگاه های کامپیوتر تهران می توانید به صفحه آموزشگاه کامپیوتر در تهران مراجعه نمایید.

شاید برای شما هم سوال پیش بیاید کلاس کامپیوتر به چه دردی میخورد؟ با گذراندن کلاس های کامپیوتر و افزایش مهارت های کامپیوتری می توانید در هنگام استخدام شدن مشاغل نسبت به کسانی که این مهارت را ندارند در اولویت باشید. حتی اگر علاقه مند به حوزه خاصی باشید که ارتباطی به رشته تحصیلی تان نداشته باشد، با گذراندن دوره های مربوطه می توانید وارد آن رشته شوید و کسب درآمد کنید.

کلاس های آموزش کامپیوتر معمولا به صورت گروهی برگزار می شوند. این کلاس ها حداقل 5 نفره و حداکثر 20 نفره هستند. البته ممکن است در آموزشگاه های مختلف شرایط متفاوت باشد. در کلاس کامپیوتر مباحث به صورت تئوری و عملی آموزش داده می شود. اگر به دنبال بهترین روش یادگیری کامپیوتر هستید، پاسخ این سوال را باید خودتان پیدا کنید. بهترین روش یادگیری کامپیوتر برای هرکس متفاوت است. ممکن است یک نفر با کلاس های حضوری، یک نفر با کلاس های آنلاین، یک نفر با پکیج های آموزشی و ... قدرت یادگیری بیشتری داشته باشد.

معمولا در پایان کلاس های کامپیوتر یک آزمون عملی از دانشجویان گرفته می شود و در صورت قبولی در آزمون به آن ها مدرک داده می شود. انواع مدرک کامپیوتر شامل دو نوع مدرک آموزشگاهی (گواهی گذراندن دوره) و مدرک رسمی فنی و حرفه ای است. اگر می خواهید مدرک فنی حرفه ای کامپیوتر بگیرید، باید در آموزشگاه های مورد تایید سازمان فنی و حرفه ای ثبت نام کنید. برای مشاهده لیست دوره های کامپیوتر فنی و حرفه ای می توانید به وب سایت سازمان فنی و حرفه ای مراجعه نمایید.

هزینه کلاس کامپیوتر چقدر است؟

هزینه کلاس های کامپیوتر به عوامل زیادی بستگی دارد. محل آموزشگاه، اساتید و مربیان، خدمات و امکانات آموزشگاه، سطح دوره ها، نوع دوره ها، تعداد جلسات از جمله عواملی هستند که به طور مستقیم بر قیمت دوره ها و کلاس کامپیوتر تاثیر می گذارند.

آموزشگاه هایی که در مناطق بالای شهر واقع شده اند، شهریه گران تری نسبت به سایر آموزشگاه ها دارند. همچنین دوره های سطح پیشرفته هزینه بالاتری نسبت به دوره های مبتدی دارند. به طور کلی دوره های آموزش کامپیوتر از حدود 1 میلیون تومان شروع می شود و بسته به عوامل یاد شده افزایش پیدا می کند. برای اطلاع از هزینه دقیق کلاس های کامپیوتر می توانید با شماره تلفن آموزشگاه های معرفی شده در سایت تماس بگیرید.

کلاس کامپیوتر چند ترم دارد؟

تعداد جلسات کلاس کامپیوتر بستگی به سطح دوره ها و نرم افزار مورد نظر دارد. بعضی از نرم افزار ها با 10 جلسه کلاس آموزشی و بعضی دیگر با تعداد جلسات بیشتری آموزش داده می شوند. بعضی از کلاس های کامپیوتر در دو سطح مبتدی و پیشرفته برگزار می شوند و بعد از اتمام کلاس های مبتدی می توانید در کلاس های پیشرفته ثبت نام کنید.

کلاس های مختلف کامپیوتر

کلاس های کامپیوتر که در آموزشگاه های مختلف برگزار می شوند به طور کلی به دسته های دوره های کامپیوتری عمومی و اداری، دوره های تخصصی گرافیک و انیمیشن و دوره های کامپیوتر فنی مهندسی تقسیم می شوند.

دوره های عمومی و اداری کامپیوتر شامل مهارت های پایه کامپیوتر است و شامل دوره های ICDL، اکسل، ورد، پاورپوینت، اکسس و سخت افزار کامپیوتر می باشد. دوره های تخصصی کامپیوتر گرافیک و انیمیشن نیز شامل دوره های فتوشاپ، افتر افکت، ایلاستریتور و ... است.

پر طرفدار ترین دوره های کامپیوتر شامل دوره های برنامه نویسی شامل کلاس ICDL، کلاس فتوشاپ، ایلاستریتور، کلاس برنامه نویسی، کلاس شبکه، کلاس طراحی سایت، کلاس اتوکد، کلاس کرل، افتر افکت، تریدی مکس و ... است. هر کدام از این کلاس ها در سطوح مختلف مقدماتی و پیشرفته برگزار می شوند. مطالب آموزشی این دوره ها عموما منطبق بر بازار کار بوده و دانشجویان بعد از گذراندن دوره ها می توانند وارد بازار کار شوند.


  • کلاس کامپیوتر شامل چه دوره هایی است؟

    کلاس کامپیوتر شامل دوره های کامپیوتری عمومی و اداری، دوره های تخصصی گرافیک و انیمیشن و دوره های کامپیوتر فنی مهندسی است.

  • پر طرفدارترین کلاس کامپیوتر چیست؟

    پر طرفدارترین دوره در آموزشگاه های کامپیوتر، کلاس ICDL است.

  • کلاس کامپیوتر در چه سطحی برگزار می شود؟

    کلاس های آموزش کامپیوتر در دو سطح مبتدی و پیشرفته برگزار می شوند.


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...