عوارض کاشت ناخن و روش های جلوگیری از آن ها

عوارض کاشت ناخن

کاشت ناخن در کنار زیبایی هایی که به دستان شما می دهد عوارض بدی هم ممکن است داشته باشد که در این مطلب به بررسی آنها، راه های جلوگیری از این عوارض و افرادی که نباید کاشت ناخن انجام دهند می پردازیم.

آموزشگاهان
آموزشگاهان

کاشت ناخن یکی از خدمات آرایشگری است که امروزه در سالن های زیبایی انجام می شود. کاشت ناخن با روش های مختلفی انجام می شود و مواد مورد استفاده در روش های مختلف متفاوت است. کاشت ناخن عوارضی مانند تغییر رنگ ناخن، التهاب دور ناخن، عفونت های قارچی، اگزمای تماسی، شل شدن ناخن ها، ترک و شکاف ناخن را ممکن است در بر داشته باشد. البته این به این معنی نیست که برای همه ی افراد این عوارض به وجود بیاید. بعضی از این عوارض با رعایت نکات ساده ای که در دوره کاشت ناخن آموزش داده می شود قابل پیشگیری است.

نازک شدن سطح ناخن

در هنگام کاشت ناخن سطح روی نخان طبیعی به وسیله سوهان برقی تراشیده و نازک می شود و مواد شیمیایی بر روی آن قرار می گیرند. نازک شدن سطح ناخن باعث افزایش جذب مواد شیمیایی مورد استفاده در کاشت ناخن شده و ممکن است برای بدن مضر باشد.

جدا شدن ناخن از بستر

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است بعضی افراد بعد از کاشت ناخن های بلند تجربه کنند، این است که در هنگام کار کردن ناخن به جایی گیر کند و باعث جدا شدن ناخن خود فرد از بستر شود.

ترک خوردن ناخن ها

چسب ها و مواد شیمیایی که در کاشت ناخن استفاده می شود، می تواند باعث واکنش در بدن و ترک خوردن ناخن های طبیعی شوند.

ایجاد  مشکلات ریوی

از عوارض کاشت ناخن برای ناخن کار می توان به این نکته اشاره کرد که مواد شیمیایی که در کاشت ناخن استفاده می شوند، گاز هایی از خود تولید می کنند و ممکن است در طولانی مدت برای ناخن کار مشکلات تنفسی ایجاد کند.

ابتلا به اگزمای تماسی

مواد شیمیایی مورد استفاده در کاشت ناخن و چسب های ناخن مصنوعی می توانند باعث ایجاد اگزمای تماسی شوند. این نوع اگزما ممکن است بعد از گذشت دو الی چند روز بعد از کاشت ناخن ایجاد شود. علائم اگزمای تماسی خارش و قرمزی پوست است.

ابتلا به عفونت های قارچی

به دلیل استفاده از چسب بر روی ناخن و عدم امکان تنفس ناخن، گردش هوا از بن می رود و بستر برای رشد قارچ ها فراهم می شود. گاهی اوقات بعد از کاشت ناخن، ناخن ها تغییر رنگ می دهند و به دلیل رشد و تکثیر قارچ های میکروسکوپی به رنگ زرد، قهوه ای و سبز در می آیند. عفونت قارچی ناخن قابل انتقال به پوست و مو نیز می باشد. عفونت های قارچی نیاز به درمان دارند و درمان آن ها طولانی مدت است. برای جلوگیری از ابتلا به عفونت های قارچی، در هنگام کاشت ناخن حتما باید از مایع قارچ کش استفاده شود.

عوارض کاشت ناخن پودری بیشتر است یا کاشت ژله ای؟

به طور کلی تفاوت زیادی در عوارض روش های مختلف وجود ندارد اما یک تفاوت مهم که بین آن ها وجود دارد این است که در روش کاشت ناخن ژله ای از دستگاه یو وی (UV) برای تثبیت ژل مخصوص روی ناخن استفاده می شود و این دستگاه معمولا دارای اشعه ماورا بنفش بوده و برای پوست مضر است. پس عدم استفاده از دستگاه یو وی در روش کاشت پودری یک مزیت محسوب می شود.

راهکار های جلوگیری از عوارض کاشت ناخن چیست؟

همیشه برای انجام هر کاری، خصوصا در زمینه زیبایی به مراکز معتبر و افراد متخصص مراجعه نمایید. در زمینه کاشت ناخن سعی کنید با شناخت قبلی و دیدن نمونه کار ناخن کار به ایشان مراجعه کنید. برای اینکه ناخن هایتان دچار عوارض بعد از کاشت ناخن نشوند، از کاشت ناخن به مدت طولانی استفاده  نکنید و حتما حتما هر 3 ماه یک بار آن ها را بردارید تا ناخن هایتان استراحت کنند.

کدام افراد کاشت ناخن نباید انجام دهند؟

  • افرادی که سابقه حساسیت های پوستی و اگزما دارند و نسبت به مواد کاشت ناخن آلرژی دارند نباید کاشت انجام دهند.
  • افرادی که با دست ها و انگشتان خود کار های سنگین انجام می دهند و احتمال ضربه خوردن به ناخن ها وجود دارد، نباید کاشت ناخن انجام دهند. اگر روزی مجبور به انجام کار های دستی شدید، حتما از دستکش استفاده کنید.
  • افرادی مانند افراد شاغل در بیمارستان ها و آزمایشگاه ها که با میکروب و مواد عفونی سر و کار دارند، نباید کاشت ناخن انجام دهند.
  • افرادی که به بیماری های قارچی و عفونی مبتلا هستند، نباید کاشت ناخن انجام دهند.


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...