بهترین مدل گیتار برای شروع - معرفی + قیمت + نکات مهم

بهترین مدل گیتار برای شروع

اگر جزو افرادی هستید که می خواهید برای اولین بار یادگیری گیتار را شروع کنید و نمی دانید که چه مدل گیتاری بخرید، با این مطلب از آموزشگاهان همراه باشید. در این مطلب قصد معرفی سه مدل از بهترین مدل‌های گیتار برای شروع را داریم. این مدل ها هم از نظر قیمت مناسب هستند و هم از نظر استاندارد مورد تایید همه‌ی اساتید گیتار هستند.

آموزشگاهان
آموزشگاهان

بهترین مدل گیتار برای شروع

اگر جزو افرادی هستید که می خواهید برای اولین بار یادگیری گیتار را در کلاس آنلاین گیتار و یا آمزوشگاه شروع کنید و نمی دانید که چه مدل گیتاری بخرید، با این مطلب از آموزشگاهان همراه باشید. در این مطلب قصد معرفی سه مدل از بهترین مدل‌های گیتار برای شروع را داریم. این مدل ها هم از نظر قیمت مناسب هستند و هم از نظر استاندارد مورد تایید همه‌ی اساتید گیتار هستند. مدل هایی که در ادامه معرفی می کنیم سایز 4/4 بوده و برای هنرجویان بزرگتر از 8 سال مناسب است و اگر برای کودکان زیر 8 سال قصد تهیه ساز دارید باید گیتار سایز 4/3 تهیه کنید.

قیمت گیتار پارسی در کرج

گیتار یاماها C40

گیتار یاماها C40  یکی از مناسب ترین گزینه ها برای شروع است. این مدل گیتار در سال 1401 در حدود 4 میلیون و 500 هزار تومان قیمت دارد. گیتار یاماها  C40 از معروف ترین مدل های گیتار است . تقریبا همه ی گیتاریست ها آن را می شناسند و تجربه ی داشتن آن را داشته اند. گیتار یاماها C40 از نظر ساختار یک ساز استاندارد بوده و از شفافیت و حجم صدای خوبی برخوردار است. معمولا همه ی اساتید برای شروع کلاس گیتار همین مدل را به هنرجویان پیشنهاد می دهند. رنگ بدنه ی این گیتار رنگ طبیعی چوب است. گیتار یاماها C40 اصلی ساخت کشور اندونزی است. جنس صفحه‌ی انگشت‌گذاری این گیتار از رزوود (Rosewood) بوده و جنس صفحه‌ی رویی از صنوبر (Spruce) و جنس صفحه‌ی پشتی و صفحات کناری از مرانتی (Meranti) است.

اگر نمی خواهید این مقدار هزینه کنید و یا در یادگیری  وادامه دادن گیتار تردید دارید، می توانید کارکرده و دست دوم همین مدل را با قیمتی بین 2 تا 3 میلیون تومان خریداری کنید. سیم هایی که به صورت فابریک روی گیتار نصب هستند، اصطلاحا سیم تست گفته می شود و برای نوازندگی چندان مناسب نیستند و بعد از گذشت چند هفته حتما آن ها را تعویض کنید. معمولا فرت های 3، 4 و 5 سیم چهارم در این مدل گیتار مقداری صدای گز می دهند.

اگر به دنبال لیست بهترین آموزشگاه ها برای ثبت نام کلاس گیتار در کرج هستید، به صفحه مربوطه مراجعه نمایید.

گیتار یاماها C70

گیتار یاماها C70 نیز یکی از مدل‌های معروف و پر طرفدار گیتار است و تا چند سال جوابگوی کار هنرجویان خواهد بود. مدل گیتار یاماها C70 از یاماها C40 بالاتر بوده و حتی نوازنده های سطح متوسط نیز از این مدل گیتار استفاده می کنند. یاماها C70 نیز همانند یاماها C40 ساخت کشور اندونزی است. یاماها C70 صدای شفاف تری نسبت به یاماها C40 دارد و فرت های آن صدای گز خیلی خیلی کمتری می دهد. قیمت گیتار یاماها C70 در سال 1401 در حدود 5 میلیون و 500 هزار تومان است و اگر نمی خواهید این مقدار هزینه کنید می توانید ساز کارکرده بخرید. در هنگام خرید ساز های کارکرده حتما از سلامت ساز مطمئن شوید. ابتدا ساز را از نظر ظاهری و عیوب ظاهری بررسی کنید و سپس از نظر فنی آن را تست کنید.

جنس صفحه‌ی انگشت‌گذاری این گیتار نیز همانند یاماها C40 از رزوود (Rosewood) بوده و جنس صفحه‌ی رویی از صنوبر (Spruce) و جنس صفحه‌ی پشتی و صفحات کناری از مرانتی (Meranti) است. به طور کلی از ویژگی های گیتار یاماها  C70 می توان به قیمت مقرون به صرفه، کیفیت ساخت بالا، مناسب بودن برای آغاز یادگیری نواختن گیتارو بدنه دو لایه برای افزایش قدرت و عمق صدا اشاره کرد.

برای دیدن لیست آموزشگاه های موسیقی برتر تهران و ثبت نام کلاس گیتار به صفحه کلاس گیتار در تهران مراجعه نمایید.

گیتار پارسی مدل M5

اگر نمی خواهید به اندازه ساز های یاماها هزینه کنید، گیتار پارسی مدل M5 هم گزین هی خوبی است. گیتار پارسی مدل M5 ساخت ایران بوده و حجم صدای خوبی دارد. قیمت این ساز در سال 1401 در حدود 1 میلیون و 800 هزار تومان است. به نسبت قیمت آن از صدای خوبی برخوردار است و برای شروع ساز مناسبی است. جنس صفحه‌ی انگشت‌گذاری این گیتار از رزوود (Rosewood) بوده و جنس صفحه‌ی رویی از صنوبر (Spruce) و جنس صفحه‌ی پشتی و صفحات کناری از ماهون (Mahogany) است.


  • ارزان ترین و استاندارد ترین گیتار برای شروع یادگیری چه مدلی است؟

    گیتار یاماها C40 مناسب ترین گیتار استاندارد برای شروع یادگیری گیتار است.

  • قیمت گیتار یاماها C40 چقدر است؟

    قیمت گیتار یاماها C40 در سال 1401 حدود 4 میلیون و 500 هراز تومان است.

  • تفاوت مدل های مختلف گیتار در چه چیز هایی است؟

    جنس چوب، اکشن، حجم صدا، شفافیت صدا، طنین، وزن ساز، فرم دسته و موارد دیگر از جمله تفاوت مدل های مختلف گیتار هستند.


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...