کلاس آموزش آنلاین گیتار از مبتدی تا پیشرفته


کلاس گیتار آنلاین

بهترین کلاس آموزش آنلاین و مجازی گیتار سبک پاپ، کلاسیک و فلامنکو با شهریه مناسب، از مبتدی تا پیشرفته به صورت تصویری و اینترنتی، هزینه کلاس آنلاین گیتار + فیلم نمونه کار

کلاس گیتار آنلاین

کلاس های آنلاین گیتار به صورت مجازی و اینترنتی تشکیل می شوند. کلاس گیتار آنلاین از نظر کیفیت آموزش تفاوت چندانی با کلاس های حضوری نداند و تا حدود 90 درصد بازدهی کلاس های حضوری گیتار را دارد. کلاس گیتار آنلاین برای سبک های مختلف پاپ، کلاسیک و فلامنکو برگزار می شود. این کلاس های برای تمامی هنرجویان از مبتدی تا حرفه ای مناسب می باشد. در ادامه این مطلب از آموزشگاهان به برخی از سوالات احتمالی که برای هنرجویان عزیز ممکن است پیش بیاید پاسخ می دهیم. در ادامه می خواهیم به بررسی هزینه و شهریه کلاس آنلاین گیتار، زمان و تعداد جلسات کلاس آنلاین، نحوه‌ی برگزاری و تدریس کلاس های آنلاین گیتار، مزایای کلاس آنلاین گیتار یا همان آموزش مجازی گیتار نسبت به کلاس های حضوری و اینکه کلاس آنلاین گیتار برای چه کسانی مناسب است بپردازیم.

هزینه کلاس گیتار آنلاین

هزینه یا همان شهریه کلاس های آنلاین گیتار در وبسایت آموزشگاهان نسبت به کلاس های حضوری و آنلاین آموزشگاه ها پایین تر بوده و در صورت ثبت نام از طرف وبسایت آموزشگاهان از تخفیف بهره مند می شوید. در آموزشگاه موسیقی در کرج شهریه کلاس های گیتار در سال 1401 چیزی بین 500 تا 600 هزار تومان است. برای اطلاع دقیق تر از شهریه کلاس های آنلاین گیتار در سبک فلامنکو به صورت حرفه ای و تخصصی می توانید با شماره تلفن استاد هادی کلانتری که در ادامه به معرفی ایشان می پردازیم تماس بگیرید.

نحوه برگزاری کلاس آنلاین گیتار

همانطور که می دانید کلاس های آنلاین گیتار به صورت اینترنتی و تصویری برگزار می شوند. هر چقدر کیفیت صدا و تصویر در کلاس های آنلاین گیتار بهتر باشد، قطعا بازدهی کلاس نیز بالاتر می رود. معمولا کلاس های آنلاین در نرم افزار هایی مانند واتس اپ و اسکایپ به صورت مکالمه تصویری برگزار می شود و انتخاب نرم افزار بستگی به درخواست هنرجو دارد. نرم افزار اسکایپ (Skype) از نظر کیفیت صدا و تصویر بهتر از واتس اپ می باشد. کلاس های آنلاین استاد کلانتری از طریق نرم افزاراسکایپ برگزار می شود. همچنین در پایان جلسه نیز، استاد تصاویر نت ها، فایل های صوتی و تصویری مورد نیاز و مربوط به تمرین های آن جلسه را نیز برای هنرجو ارسال می کند.

زمان کلاس آنلاین گیتار

مدت زمان کلاس های آنلاین گیتار معمولا به صورت 45 دقیقه ای است و در صورت درخواست هنرجو می تواند این تایم افزایش پیدا کند. این در صورتی است که کلاس گیتار در آموزشگاه های موسیقی به صورت 30 دقیقه ای بوده و حتی گاهی اوقات به دلیل بی نظمی اساتید کم تر هم می شود و تایم مفید در کلاس های حضوری تقریبا بین 20 تا 25 دقیقه است.

مزایای کلاس آنلاین گیتار

کلاس های آنلاین گیتار مزایای زیادی نسبت به کلاس های حضوری دارند. مهم ترین مزیت کلاس آنلاین گیتار پایین بودن شهریه آن نسبت به کلاس های حضوری است و دلیل آن عدم وجود سهم آموزشگاه از شهریه است و این شهریه مستقیما به خود اساتید تعلق می گیرد. از طرفی در کلاس های آنلاین هنرجو هزینه رفت و آمد نداشته و اتلاف وقت برای رفت و آمد نیز ندارد. همچنین زمان کلاس های آنلاین نسبت به کلاس های حضوری بیشتر بوده و اتلاف وقت نیز در بین کلاس ها وجود ندارد.

همچنین در کلاس های آنلاین می توانید تصویر و صدای کلاس را به صورت فیلم ذخیره کنید و در هنگام تمرین کردن از آن استفاده کنید. از دیگر مزایای کلاس های آنلاین گیتار این است که در صورت پیش آمدن هر گونه سوالی در فاصله ی دو جلسه می توانید سوال خود را از استادتان بپرسید و پاسختان را دریافت کنید اما در کلاس های حضوری چنین امکانی وجود ندارد.

کلاس آنلاین گیتار برای چه کسانی مناسب است؟

کلاس آنلاین گیتار برای افرادی که رفت و آمد به هر دلیلی برایشان سخت است و یا زمان کافی برای رفتن به کلاس ندارند و یا وقت آزادشان به طوری است که آموزشگاه های موسیقی در آن زمان فعالیت ندارند مناسب است. همچنین کلاس های آنلاین گیتار به دلیل شهریه پایین تر نسبت به کلاس های حضوری، برای افرادی که نمی خواهند برای کلاس زیاد هزینه کنند، مناسب است.

کلاس آنلاین گیتار برای افراد مبتدی و یا کسانی که می خواهند یادگیری گیتار را از صفر شروع کنند، بسیار مناسب است و در صورت تمرین مناسب می توانند در یک بازه زمانی 6 ماهه الی یک ساله به نتیجه مطلوبی در سبک پاپ برسند.

کلاس آنلاین گیتار با استاد هادی کلانتری

هادی کلانتری نوازنده گیتار فلامنکو، از سال 1380 فعالیت خود را در زمینه گیتار فلامنکو آغاز کرد و در اردیبهشت سال 93 توانست مقام دوم مسابقات گیتار فلامنکو کشوی را در فرهنگسرای نیاوران به دست آورد. به جرئت می توان گفت استاد کلانتری بهترین استاد گیتار در کرج است و جزو برترین اساتید گیتار فلامنکوی ایران است. هادی کلانتری توسط هیات داوران جزو نفرات برتر مسابقات گیتار برتر تهران در آذر ماه سال 1388 انتخاب شد. همچنین وی جزو نفرات انتخابی برای اجرا در نشست های تخصصی فلامنکو تهران در ایوان شمس از اردیبهشت تا شهریور 93 بود.

استاد هادی کلانتری گیتار فلامنکو

استاد کلانتری جزو نفرات انتخابی برای اجرا در سفارت اسپانیا و برگزاری کنسرت های فلامنکو است. از فعالیت های ایشان میتوان به ساخت و انتشار آلبوم پرواز اشاره کرد. آلبوم پرواز از 9 قطعه بی‌کلام با فضاهایی متفاوت تشکیل شده است. برای شنیدن و خرید آلبوم ایشان می توانید از طریق سایت بیپ تیونز اقدام نمایید. همچنین برای دیدن اجرا های بیشتر از استاد هادی کلانتری عزیز و هنرجویان ایشان، میتوانید به صفحه اینستاگرام یا چنل یوتیوب استاد کلانتری مراجعه نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کلاس ها، نحوه بگزاری، شهریه، روش تدریس، ثبت نام و سوالات دیگر میتوانید با شماره تلفن 09361230327 تماس بگیرید. کلاس های استاد کلانتری برای هنرجویانی که می خواهند نوازندگی در سبک فلامنکو را به صورت تخصصی ادامه دهند، بسیار خوب است. کلاس های حضوری استاد کلانتری نیز در آموزشگاه موسیقی پل واقع در مهرشهر کرج است.

سر فصل های آموزشی گیتار مبتدی

به طور کلی وقتی یک هنرجو یادگیری گیتار ر اشروع می کند، تا مدت حدود یک سال قواعد و تکنیک های عمومی گیتار را یاد میگیرد و ممکن است از همه ی سبک ها باشد و بعد از گذشت زمان یک سال و آشنایی بیشر با سبک های گیتار، می تواند سبک مورد علاقه خود را انتخاب کند و در همان سبک یادگیری گیتار را ادامه دهد. در جلسات اول هنرجو با نحوه ی گرفتن ساز، ساختار گیتار، سبک های گیتار، اصطلاحات، نام گذاری انگشت های دست چپ و راست و انواع ضربه زدن به سیم ها آشنا می شود. اولین تمرینی که هنرجو باید انجام دهد، نحوه ی صحیح گرفتن فرت ها و ضربه زدن است. در ادامه این مطلب به توضیح سر فصل هایی که در کلاس آنلاین گیتار مبتدی تدریس می شود، می پردازیم. اگر قصد شروع یادگیری گیتار و خرید گیتار را دارید، در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر می توانید به صفحه بهترین مدل گیتار برای شروع مراجعه کنید.

اجزای گیتار کلاسیک

گیتار کلاسیک شامل بدنه ی گیتار و دسته می باشد. دسته ی گیتار کلاسیک شامل اجزایی مانند سردسته، گوشی های کوک، شیطانک، فرت ها  وصفحه ی انگشت گذاری (فینگر برد) است. با استفاده از گوشی های کوک روی سر دسته ی گیتار و با کمک تیونر می توانیم سیم ها را شل یا سفت و از این طریق کوک کنیم. دسه ی گیتار یکی از مهم ترین اجزای گیتار است و در صورت نگهداری نامناسب و وارد شدن فشار به آن تاب بر میدارد و در هنگام نوازندگی گیتار به اصطلاح صدای گز تولید می کند. فرت ها همان میله های فلزی عمودی بر روی دسته گیتار هستند.

بدنه گیتار شامل صفحه رویی (صفحه صدا)، صفحه پشتی، قسمت پاینی گیتار، خرک (پل)، تیغه خرک، دهانه صدا و مارک گل رز است. اکشن گیتار یا همان فاصله سیم ها تا صفحه انگشت گذاری با تعویض تیغه خرک با نمونه کوتاه تر یا بلند تر قابل تنظیم است. اگر اکشن گیتار از حد استاندارد خود پایین تر بیاید، صدای گز می دهد. برای رفع صدای گز های جزیی می توانید تیغه خرک گیتار خود را با نمونه بلند تر آن تعویض کنید. البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که نوازندگی با گیتاری که اکشن آن بالا تر است، سخت تر می باشد و ممکن است برای هنرجو های مبتدی سخت باشد.

گیتار کلاسیک شش سیم دارد که ترتیب شمارش آن ها از پایین به بالا می باشد. یعنی پایین ترین سیم، سیم 1 و بالا ترین سیم، سیم 6 نامگذاری می شود. 3 تا سیم پایین گیتار کلاسیک نایلونی (سیم های تریبل) و سه تا سیم بالا فلزی ( سیم های باس ) هستند.

انواع ضربه زدن به سیم های گیتار

در گیتار کلاسیک انواع مختلف ضربه زدن با دست راست وجود دارد. این ضربه ها عبارتند از آپواندو، تیراندو، پیکادو، پولگار و ... است که مهمترین آن ها برای شروع یادگیری گیتار، ضربه آپویاندو است. اولین تمرین عملی در کلاس آنلاین گیتار ضربه زدن آپویاندو با دست راست بر روی سیم های گیتار است. برای راحتی هنرجو ها در جلسات اول این تمرین بر روی سه تا سیم پایین گیتار انجام می شود و بعد از گذشت چند جلسه تمرینات به سیم های بالا (بیس) نیز می رسد. آپویاندو یکی از ساده ترین ضربات دست در گیتار است و در سبک پاپ و فلامنکو کاربرد فراوانی دارد. ضربه آپویاندو با انگشت های i (اشاره) و M (میانی) دست راست انجام می شود. در ضربه آپویاندو بعد از ضربه زدن به سیم، انگشتی که ضربه را به سیم وارد کرده، به سیم بالایی تکیه می کند. برای مثال اگر به سیم یک ضربه زده اید، بعد از ضربه انگشت تان به سیم دو تکیه می کند.

ضربه تیراندو (آزاد) بیشتر در نواختن قطعات کلاسیک و آرپژ کاربرد دارد. تفاوت ضربه تیراندو با آپویاندو در تکیه است. در ضربات تیراندو بعد از ضربه زدن، انگشت در هوا معلق می ماند و به سیم تکیه نمی کند.

تمرین انگشت گذاری دست چپ در گیتار

بعد از اینکه بر ضربه آپویاندو مسلط شدید، باید تمرین انگشت گذاری دست چپ را آغاز کنید. تمرینات مختلف و متنوعی برای دست چپ وجود دارد که اساتید در کلاس آنلاین گیتار به هنرجو ها آموزش می دهند. یکی از ساده ترین تمرینات انگشت گذاری دست چپ، انگشت گذاری از فرت 1 تا فرت 4 هر سیم با انگشت های 1 تا 4 دست چپ است.

تبلچر ( Tablature ) خوانی گیتار

تبلچر، شش خط موازی است که نشان دهنده ی شش سیم گیتار می باشد و ترتیبِ فرت هایی که برای ملودی ها یا قطعه ها باید  بنوازیم ، به  صورت عدد بر روی هر خط که نشان دهنده ی سیم گیتار است نوشته می شود. خط بالایی نشان دهنده پایین ترین سیم گیتار (سیم 1) و خط پایینی نشان دهنده بالاترین سیم گیتار (سیم 6) بوده و شماره هایی که بر روی خطوط نوشته می شود ، شماره فرت هایی است که باید با انگشت های دست چپ بگیرید. مثلا وقتی عدد ۱ روی خط ۱ قرار دارد ، باید فرت ۱ از سیم ۱ را بزنیم. یا مثلا وقتی عدد ۳ روی خط  ۲ قرار دارد ، باید فرت ۳ از سیم ۲ را بزنیم. اگر عدد صفر روی هر خط قرار بگیرد، آن سیم باید به صورت آزاد و بدون گرفتن فرت زده شود . برای گرفتن فرت ها، انگشت خود را قبل از فرت مورد نظر باید بگیرید و فشار دهید تا سیم گیتار به صفحه انگشت گذاری بچسبد و اگر فشار انگشت کم باشد صدای آن شفاف نیست و صدای گز می دهد.

تبلچر-خوانی

در مثال بالا نت های تکی باید به ترتیب فرت ۱ سیم ۱، فرت ۳ سیم ۲، فرت ۳ سیم ۱، سیم ۱ آزاد ( یعنی هیچ فرتی گرفته نشود ) نواخته شوند. بعد از یاد گرفتن تبلچر خوانی می توانید از روی تبچلر زیر ملودی ساده شده ی سلطان قلب ها را بنوازید.

تبلچر سلطان قلب ها

آکورد در گیتار چیست؟

هنگامی که فرت های چند سیم مختلف را هم زمان با هم میگیریم و به صدا در می آوریم به آن آکورد گفته می شود. آکورد های مختلفی مانند مینور، ماژور، ماژور 7، افزوده، کاسته و ... داریم اما مهم ترین آن ها برای سبک پاپ آکورد های مینور، ماژور و ماژور 7 هستند. آکورد ها در دو نوع سر دسته و باره دار هستند. آکورد های باره دار نیز همان آکورد های سر دسته هستند که در قسمت های مختلف دسته ی گیتار همراه باره گرفته می شوند و نام آن ها عوض می شود. در تصویر زیر تعدادی از آکورد های مهم و ساده ی سردسته (بدون باره) را میبینید. شماره های داخل دایره، شماره انگشت دست چپ است. نام گذاری آکورد ها با استفاده از نام انگلیسی نت ها انجام می شود. در نامگذاری آکورد ها اگر حرف m کوچک بعد از اسم آکورد وجود داشته باشد آن آکورد مینور است و اگر m نباشد آن آکورد ماژور است. برای مثال نت لا با حرف A نمایش داه می شود و آکورد A یعنی لا ماژور و آکورد Am به معنی لا مینور است.

 

نحوه گرفتن آکورد های سر دسته در گیتار

آموزش ریتم نوازی در گیتار

هنگامی که با دست چپ یک آکورد را می گیریم با حرکات و ضربات مختلف دست راست سیم ها را به صدا در می آوریم که به این حرکات دست راست ریتم گفته می شود. ریتم ها در انواع و میزان های مختلفی مانند 4/2 ، 4/3 ، 4/4 و 8/6 هستند. بیشتر آهنگ های پاپ ایرانی با ریتم های 4/4 و 6/8 اجرا می شوند.

آموزش ریتم 3/4 با گیتار

این ریتم از سه قسمت تشکیل شده است که در قسمت اول با انگشت p به سه سیم بالا (Bass) ضربه می زنیم. در قسمت دوم با دو انگشت m  و a به سه سیم پایین گیتار (Solo) ضربه می زنیم و در قسمت سوم نیز همانند ضربه دوم عمل می نماییم یعنی با دو انگشت m و a به سه سیم پایین ضربه می زنیم. برای راحتی بیشتر می توانیم همه ی ضربات را با انگشت i اجرا کنیم.

آمزوش ریتم سه چهارم در گیتار

به عنوان تمرین می توانید ریتم 3/4 را به صورت شمرده همراه با آکورد های Dm، Am و E تمرین کنید. در ابتدا بدون  تعویض آکورد، ریتم زدن را فقط روی یک آکورد تمرین کنید و بعد از یادگیری ریتم آکورد ها را به ترتیب لامینور، ر مینور و می ماژور با هم تعویض کنید و سعی کنید بین تعویض آکورد ها با یکدیگر از نظر زمانی فاصله نیفتد.

آموزش ریتم 8/6 سنگین ( Slow Rock ) با گیتار

در این ریتم ضربه اول را با انگشت p بر روی سیم های باس و سپس دو بار به صورت رفت و برگشتی با انگشت i بر روی سیم های تریبل می  زنیم. سپس در ضربه ششم  با انگشت p از بالا به پایین بر روی سیم ها باس و در ضربه بعدی با انگشت i از بالا به پایین بر روی سیم های تریبل ضربه می زنیم.

آموزش ریتم 6/8 سنگین

به عنوان تمرین می توانید بعد از یاد گرفتن ریتم 6/8 سنگین، ریتم را به همراه آکورد های Em ، C و D بنوازید و در حین اجرای ریتم آکورد ها را با هم تعویض کنید و سعی کنید بین تعویض آکورد ها فاصله زمانی نیفتد. برای یادگیری بهتر در ابتدا بدون  تعویض آکورد، ریتم را تمرین کنید و بعد از یادگیری ریتم آکورد ها را با یکدیگر تعویض کنید. با استفاده از این ریتم آهنگ های بسیار زیادی را می توانید اجرا کنید. یکی از این آهنگ ها آهنگ دیوار سنگی است.

آموزش گرفتن باره در گیتار

به گرفتن همزمان همه ی سیم ها و بستن کامل یک فرت با انگشت 1 دست چپ باره گفته می شود. یعنی هر 6 تا سیم را به صورت هم زمان با انگشت 1 دست چپ روی یک فرت می گیریم. گرفتن باره به صورتی باید باشد که صدای تک تک همه ی سیم ها شفاف و واضح شنیده شود. در ابتدا برای گرفتن راحت تر باره می توان از انگشت 2 نیز برای کمک بیشتر استفاده کرد.

نحوه گرفتن باره در گیتار

 • نحوه برگزاری کلاس آنلاین گیتار چگونه است؟

  کلاس های آنلاین گیتار به صورت اینترنتی و تصویری و از طریق نرم افزارهای واتس اپ، اسکایپ و اینستاگرام به صورت مکالمه تصویری برگزار می شوند.

 • مزایای کلاس آنلاین گیتار نسبت به کلاس های حضوری چیست؟

  شهریه کمتر، صرفه جویی در زمان و رفت و آمد، نداشتن هزینه رفت و آمد، بیشتر بودن زمان کلاس ها، ارسال فایل های صوتی و تصویری از جمله مزایای کلاس های آنلاین گیتار است.

 • کلاس آنلاین گیتار برای چه افرادی مناسب است؟

  کلاس آنلاین گیتار برای تمامی هنرجو ها از مبتدی تا حرفه ای و در تمامی سبک ها از جمله پاپ، کلاسیک و فلامنکو مناسب است.

 • هزینه کلاس آنلاین گیتار چقدر است؟

  برای اطلاع از هزینه کلاس های آنلاین گیتار با شماره تلفن استاد کلانتری تماس بگیرید.

هزینه کلاس گیتار در سال 1403 به صورت خصوصی و گروهی
مقالات موسیقی

هزینه کلاس گیتار در سال 1403 به صورت خصوصی و گروهی

هزینه کلاس گیتار در سال 1403 به صورت خصوصی و گروهی در آموزشگاه های موسیقی و خارج از آموزشگاه - شهریه کلاس آنلاین گیتار

تفاوت گیتار کلاسیک و آکوستیک، کدام بهتر است؟
مقالات موسیقی

تفاوت گیتار کلاسیک و آکوستیک

گیتار کلاسیک و آکوستیک از نظر شکل ظاهری،ساختار فنی، صدای تولید شده و سبک نوازندگی با هم تفاوت دارند. دانستن این تفاوت ها می تواند در انتخاب ساز و سبک مورد نظرتان موثر باشد.

آموزش کوک کردن گیتار با تیونر و گوشی
مقالات موسیقی

آموزش کوک کردن گیتار با تیونر و گوشی

آموزش آسان ترین روش کوک کردن گیتار با گوشی موبایل و معرفی بهترین نرم افزار تیونر، آموزش کوک کردن گیتار با تیونر و گوش


ارسال نظر

Loading...
 • فرهاد سلطانی
  توی کلاس های آنلاین گیتار مطالبی که استاد درس میده رو چجوری میشه ذخیره کرد؟
  • مدیر سایت

   نت ها، فایل های صوتی و تصویری مورد نیاز در رابطه با تمرینات هر جلسه توسط استاد برای هنرجویان کلاس های آنلاین گیتار ارسال میشه.