سرمایه لازم برای آرایشگاه زنانه در سال 1403 چقدر است؟

سرمایه لازم برای آرایشگاه زنانه در سال 1403 چقدر است؟

بررسی سرمایه لازم برای اخذ مجوز و خرید تجهیزات نو و کارکرده جهت تاسیس آرایشگاه زنانه در سال 1403

آموزشگاهان
آموزشگاهان

آرایشگری زنانه یکی از مشاغلی است که از طریق آن می توانید به درآمد زود بازده و بالایی برسید. به طوری که بعضی از سالن های زیبایی معروف ماهیانه تا 100 میلیون تومان هم درآمد دارند. برای ورود به این حرفه و راه اندازی یک آرایشگاه یا سالن زیبایی نیاز به مدارک آرایشگری و مجوز های لازم دارید. برای اطلاع از روند راه اندازی آرایشگاه می توانید به صفحه تاسیس آرایشگاه زنانه مراجعه نمایید. در ادامه این مطلب به بررسی هزینه هایی که برای راه اندازی آرایشگاه باید انجام بدید می پردازیم.

میزان سرمایه لازم برای تاسیس آرایشگاه زنان در چند بخش خلاصه می شوند که عبارت است از:

  • هزینه گذراندن دوره های آرایشگری
  • هزینه اخذ مجوز
  • هزینه رهن یا اجاره واحد
  • هزینه خرید تجهیزات و وسایل آرایشگاه

هزینه لازم برای گذراندن دوره های آرایشگری زنانه

یکی از هزینه های اولیه که برای راه اندازی آرایشگاه باید انجام دهید، گرفتن مدرک فنی حرفه ای آرایش و پیرایش است و تنها با داشتن این مدرک می توانید اقدام به تاسیس آرایشگاه کنید. برای گرفتن این مدرک باید در یکی از آموزشگاه های آرایشگری زنانه طرف قرارداد با سازمان فنی و حرفه ای دوره آرایش و پیرایش زنانه را بگذرانید و بعد از قبولی در آزمون فنی حرفه ای مدرک آن را بگیرید. هزینه دوره آرایش و پیرایش در سال 1403 به صورت نیمه خصوصی تقریبا 3 میلیون تومان و به صورت خصوصی تقریبا 5 میلیون تومان است.  البته یک هزینه جداگانه هم برای تهیه وسایل مورد نیاز برای شرکت در این دوره در نظر بگیرید.

هزینه اخذ مجوز آرایشگاه زنانه

بعد از گرفتن مدرک آرایشگری باید مجوز تاسیس آرایشگاه زنانه را از اتحادیه آرایشگران دریافت کنید که تعرفه آن سالانه متغیر است. این هزینه ها در سال 1403 تقریبا در حدود 1 میلیون تومان می شود و با توجه به محل اخذ جواز تاسیس و موارد دیگر متغیر است. برای درخواست اخذ مجوز آرایشگاه زنانه باید یک ملک دارای شرایط و استاندارد های مناسب آرایشگاه زنانه را مشخص کرده باشید. برای اجاره کردن سالن، قبل از انجام قرارداد حتما به اتحادیه آرایشگران مراجعه کنید و مشخصات و شرایط دقیق ملک مورد نظر را اعلام کنید تا ببینید ملک مورد نظر شرایط تاسیس آرایشگاه زنانه را دارد یا خیر.

هزینه رهن یا اجاره واحد مناسب برای آرایشگری زنانه چقدر است؟

هزینه رهن و یا اجاره واحد برای آرایشگاه زنانه به پارامتر های مختلفی از قبیل شهر یا استان، موقعیت ملک، سال ساخت، متراژ و ... بستگی دارد. برای اجاره یک واحد باید یک مبلغ به عنوان پول پیش و یک مبلغ بابت اجاره ماهیانه در نظر بگیرید. قیمت های اجاره در تهران بسیار بالا بوده و کم ترین آن برای اجاره 100 میلیون تومان پول پیش و 7 الی 10 میلیون تومان برای اجاره ماهیانه است. سعی کنید در ابتدا مبلغ اجاره حداقل 4 الی 6 ماه خود را به عنوان پس انداز داشته باشید تا در صورت نرسیدن به درآمد مورد نظر توان پرداخت مبلغ اجاره را داشته باشید. مبلغ رهن و اجاره در سایر استان ها و شهرستان ها تفاوت چشمگیری با تهران داشته و رقم پایین تری دارد.

برای خرید تجهیزات و وسایل آرایشگاه زنانه چقدر سرمایه لازم است؟

با توجه به نوسانات قیمت ها در بازار و تغییرات قیمت وسایل و تنوع برند ها نمی توان قیمت مشخصی برای تجهیزات آرایشگاه زنانه تعیین کرد. به طور تقریبی سرمایه لازم برای خرید تجهیزات آرایشگاه زنانه از 100 میلیون الی 1500 میلیون تومان می شود که می توانید این وسایل و تجهیزات را به صورت کارکرده و با قیمت مناسب (حتی تا نصف قیمت!) نیز تهیه کنید.

وسایلی که باید برای راه اندازی آرایشگاه زنانه خریداری کنید شامل کمد و قفسه، میز، آینه، وسایل اتاق انتظار از قبیل مبلمان، میز و جالباسی، صندلی اصلاح، صندلی میکاپ، صندلی پدیکور، میز ناخن، سشوار، اتو مو، قیچی، انواع برس و شانه، بابلیس، تخت اپیلاسیون، تخت ماساژ، کابین دوش، سرشور می باشد.ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...