آزمون PTE چیست؟ هزینه و نحوه ثبت نام

آزمون PTE چیست؟

همه چیز در مورد آزمون PTE و انواع آن، هزینه و نحوه ثبت نام، محل های برگزاری آزمون، تفاوت PTE با آیلتس و تافل

آموزشگاهان
آموزشگاهان

آزمون پیرسون یا همان آزمون PTE  (Pearson Test of Englis) یکی از آزمون های زبان است که برای دانشجویان و دانش‌آموزانی که قصد ادامه تحصیل و مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان را دارند مناسب است. آزمون PTE همانند آزمون آیلتس و تافل معتبر است و در بیشتر کشورها (بیش از 3000 موسسه آموزشی و دانشگاه از جمله دانشگاه آکسفورد، هاروارد و ییل) برای ادامه تحصیل و مهاجرت معتبر است اما با این حال قبل از اقدام برای این آزمون از دانشگاه مورد نظر استعلام بگیرید. یکی از دلایل محبوبیت آزمون PTE این است که این آزمون نسبت به آزمون تافل و آیلتس آسان تراست. نحوه برگزاری آزمون PTE همانند آزمون تافل به صورت اینترنتی و از طریق کامپیوتر است.

در این آزمون هم مانند آزمون های آیلتس و تافل هر چهار مهارت اصلی یعنی مهارت خواندن (Reading)، مهارت نوشتن (Writing)، مهارت گفتاری (Speaking) و مهارت شنیداری (Listening) مورد سنجش قرار می گیرد. برای مشاهده بهترین آموزشگاه های زبان در تهران می توانید به صفحه آموزشگاه زبان در تهران مراجعه نمایید.

کدام دانشگاه ها مدرک PTE را قبول دارند؟

همانطور که در ابتدای مطلب گفتیم آزمون PTE از نظر اعتبار همانند آزمون آیلتس و تافل است و در بیشتر دانشگاه ها برای ادامه تحصیل و مهاجرت معتبر است اما با این حال قبل از اقدام برای این آزمون باید از دانشگاه مورد نظر استعلام بگیرید. یکی از راه های استعلام این است که وارد وب سایت رسمی PTE شوید و در صفحه WHO ACCEPTS IT لیست دانشگاه‌هایی که مدرک PTE را قبول دارند مشاهده کنید اما با این حال باز هم از دانشگاه مورد نظرتان این موضوع را استعلام کنید.

چند نوع مدرک PTE وجود دارد؟

مدرک PTE هم مانند آزمون آیلتس دارای دو نوع جنرال و آکادمیک است و برای پذیرش تحصیلی در دانشگاه ها باید در آزمون آکادمیک شرکت کنید.

نحوه محاسبه نمره آزمون PTE چگونه است؟

همانطور که گفتیم این آزمون از چهار بخش تشکیل شده که شامل چهار مهارت خواندن (Reading)، نوشتن (Writing)، گفتاری (Speaking) و شنیداری (Listening) است و هر بخش نمره ای از 10 تا 90 دارد و نمره کلی این آزمون نیز میانگینی از نمره این چهار مهارت است و عددی بین 10 تا 90 دارد.

آیا آزمون PTE در ایران برگزار می‌شود؟

بر خلاف آزمون آیلتس و تافل که در ایران برگزار می شوند، آزمون PTE در ایران برگزار نمی شود و برای شرکت در این آزمون باید به کشور های همسایه از جمله ترکیه، آذربایجان، عراق و امارات سفر کنید. برای مشاهده مراکز برگزاری آزمون PTE می توانید در همان سایت pearsonpte.com و در قسمت TEST CENTERS لیست کشور هایی که آزمون PTE در آن ها برگزار می شود را مشاهده کنید.

هزینه شرکت در آزمون PTE چقدر است؟

هزینه شرکت کردن در آزمون PTE در کشور های مختلف تفاوت دارد و در بعضی از کشور ها بر مبنای پول همان کشور و در بعضی از کشور ها بر مبنای دلار آمریکاست و ممکن است هزینه آزمون در کشور های مختلف تفاوت زیادی داشته باشد.

چگونه در آزمون PTE ثبت نام کنیم؟

برای ثبت نام در آزمون PTE باید در وبسایت خود آزمون پیرسون به نشانی pearsonpte.com حساب کاربری ایجاد کنید و بعد از ورود مشخصات هزینه آزمون را پرداخت کنید. هزینه این آزمون را می توانید از طریق ویزا کارت و مستر کارت و یا واسطه های مالی پرداخت کنید.

تفاوت آزمون PTE با آیلتس و تافل

داوطلبان آزمون PTE در سال های اخیر بسیار بیشتر از قبل شده است. در ادامه تعدادی از این دلایل و تفاوت های این آزمون با آزمون های تافل و آیلتس را ذکر می کنیم. یکی از معایب این آزمون این است که این آزمون داخل ایران برگزار نمی شود و برای شرکت در آزمون باید به کشور های همسایه سفر کنید.

 1. منابع آزمون PTE محدود و مشخص است و رفرنس های مربوط به این آزمون در وبسایت این آزمون موجود است اما آزمون های آیلتس و تافل منابع گسترده ای دارند.
 2. نتیجه آزمون PTE بسیار زودتر از آیلتس و تافل مشخص می شود. (حداکثر 5 روز کای)
 3. تصحیح آزمون PTE به صورت کاملا کامپیوتری است و امکان اشتباه در آن وجود ندارد اما در آزمون آیلتس ممکن است خطای انسانی وجود داشته باشد.
 4. این آزمون به تعداد دفعات بیشتری نسبت به آیلتس و تافل برگزار می شود و قدرت انتخاب شما در تاریخ شرکت در آزمون بیشتر است.

 • نحوه محاسبه نمره آزمون PTE چگونه است؟

  نمره دهی آزمون PTE از 10 الی 90 است.

 • آیا آزمون PTE در ایران برگزار می شود؟

  خیر، برای شرکت در آزمون PTE باید به کشور های همسایه از جمله ترکیه، آذربایجان، عراق و امارات سفر کنید.

 • چند نوع مدرک PTE وجود دارد؟

  مدرک PTE هم مانند آزمون آیلتس دارای دو نوع جنرال و آکادمیک است و برای پذیرش تحصیلی در دانشگاه ها باید در آزمون آکادمیک شرکت کنید.


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...