آزمون MSRT یا MCHE سال 1401، هزینه و نحوه ثبت نام

آزمون MSRT یا MCHE چیست؟

معرفی کامل ساختار آزمون MSRT یا MCHE، نحوه ثبت نام و نمره مورد نیاز در آزمون برای دانشگاه های داخل کشور

آموزشگاهان
آموزشگاهان

آزمون MSRT یکی از آزمون های داخلی زبان است و فقط در داخل ایران این مدرک اعتبار دارد (در خارج از ایران اعتبار ندارد). این آزمون برای ورود به رشته های دکتری تخصصی وزارت بهداشت و یا دانشجویان دکتری وزارت علوم استفاده شده و توسط وزارت علوم برگزار می شود. نحوه برگزاری آزمون MSRT به صورت کاغذی است و معمولا 10 نوبت در هر سال برگزار می شود.

مدت اعتبار مدرک MSRT از زمان صدور، در داخل كشور به مدت ۲ سال بوده و برای پذیرش در دانشگاه‌های خارج از کشور و مهاجرت فاقد اعتبار است. اگر علاقه مند به یادگیری زبان هستید، برای مشاهده لیست بهترین آموزشگاه های زبان تهران می توانید به صفحه آموزشگاه زبان در تهران مراجعه نمایید.

آزمون MSRT دارای 100 سوال تستی و بدون نمره منفی است و دارای سه بخش خواندن (Reading)، شنیداری (Listening) و استراکچر (structure) است. تعداد سوالات طرح شده در قسمت Listening و structure هر کدام 30 عدد و قسمت reading 40 عدد است. مهم ترین نکته برای کسب نمره قبولی در آزمون MSRT افزایش دامنه لغات زبان عمومی است چون سوالاتی که در آزمون msrt طرح می شود مربوط به موضوعاتی مانند علوم زمین، فضا، زیست شناسی و ... می باشد.

چگونه در آزمون زبان MSRT ثبت نام کنیم؟

برای ثبت نام در آزمون MSRT باید از طریق سایت msrt-exam.saorg.ir (سامانه سازمان امور دانشجویان ) اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون MSRT و شهر های محل برگزاری نیز در همین سایت اعلام می شود. زمان برگزاری آزمون MSRT نیز در صفحه تقویم آزمون های msrt در سایت اطلاع رسانی می شود. برای ثبت نام در آزمون msrt ابتدا آزمون را رزرو نمایید و سپس در مدت زمان 12 ساعته هزینه آزمون را به صورت الکترونیکی پرداخت کنید. بعد از پرداخت هزینه آزمون سیستم به شما پیغامی مبنی بر موفقیت آمیز بودن ثبت نام و کد پیگیری میدهد. برای اطمینان از موفقیت آممیز بودن ثبت نام می توانید در پروفایلتانو در قسمت ثبت نام آزمون های انجام شده، کد پیگیری و تاریخ آزمون را مشاهده کنید. اگر نتوانستید کد پیگیری و تاریخ آزمون را مشاهده کنید و پول از حسابتان کسر شده بود به این معنی است که ثبت نام شما ناموفق بوده و هزینه کسر شده به حسابتان باز می گردد.

کارت ورود به جلسه آزمون MSRT نیز معمولا 3 روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون بر روی سایت و در قسمت دریافت کارت قرار می گیرد و می توانید آن را دریافت و چاپ کنید. همراه داشتن کارت ملی و کارت ورود به جلسه در روز آزمون ضرروی است.

آیا امکان انصراف از ثبت نام آزمون MSRT وجود دارد؟

بعد از ثبت نام در آزمون msrt امکان انصراف وجود ندارد اما می توانید تاریخ آزمون را تغییر دهید. امکان تغییر تاریخ آزمون MSRT، 14 روز قبل از برگزاری آزمون در قسمت پروفایل وجود دارد. قابل ذکر است پس از ثبت نام آزمون msrt انتقال آزمون فقط برای ماه بعد و در همان سال جاری امکان پذیر است.

در آزمون MSRT چه نمره ای مورد قبول است؟

حداقل نمره مورد نیاز برای پذیرش در آزمون دکتری تخصصی و آزمون لیسانس به پزشکی، 50 است. افرادی که نمره بالای 75 کسب کرده باشند، تا یک سال اجازه شرکت در آزمون msrt را ندارند. یکی از ویژگی های این آزمون این است که نمره منفی نداشته و در صورت انتخاب پاسخ اشتباه نمره ای از داوطلب کسر نمی شود.

زمان پاسخگویی به سوالات در آزمون msrt چقدر است؟

همانطور که در ابتدای مطلب گفتیم این آزمون دارای 100 سوال در 3 بخش است. دفترچه سوالات آزمون MSRT به صورت یکجا و در یک مرحله توزیع می شود. تعداد سوالات سوالات شنیداری (Listening) درن این آزمون 30 سوال و زمان پاسخگویی به آن بعد از اتمام CD معمولا بین 30 تا 35 دقیقه می باشد. تعداد سوالات گرامر (structure) در این آزمون 30 سوال بوده و زمان پاسخگویی به آن 20 دقیقه است. تعداد سوالات درک مطلب یا همان Reading در این آزمون 40 سوال بوده و زمان پاسخ گویی به آن 55 دقیقه است.

زمان اعلام نتیجه آزمون ام اس آر تی

معمولا یک هفته تا 10 روز بعد از برگزاری آزمون MSRT نتایج آن اعلام می شود و برای مشاهده نتایج آزمون ام اس آر تی می توانید از پروفایل خود به قسمت کارنامه مراجعه کنید.


  • تعداد سوالات آزمون MSRT چقدر است؟

    آزمون MSRT شامل 100 سوال تستی می باشد.

  • آیا آزمون MSRT نمره منفی دارد؟

    خیر، این آزمون هیچ گونه نمره منفی ای ندارد.

  • نمره قبولی آزمون MSRT از چند است؟

    حداقل نمره مورد نیاز برای پذیرش در آزمون دکتری تخصصی و آزمون لیسانس به پزشکی، 50 است.


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...