شرکت در آزمون تافل هوم ادیشن و قبولی در آن

تافل هوم ادیشن چیست؟

همه چیز در مورد نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون تافل هوم ادیشن (Home Edition) و نکات مهم برای قبولی در آن

آموزشگاهان
آموزشگاهان

آزمون تافل هوم ادیشن (Home Edition) همان آزمون TOEFL iBT است که در منزل می توانید در آن شرکت کنید. از زمان شیوع کرونا بسیاری از آزمون های زبان به خاطر محدودیت ها به صورت آنلاین برگزار شدند و موسسه ETS نیز تصمیم گرفت آزمون تافل iBT را به صورت آنلاین برگزار کند تا داوطلبان بتوانند مدرک تافل خود را برای مهاجرت تحصیلی و کاری به کشور های انگلیسی زبان بگیرند. آزمون تافل هوم ادیشن مورد تایید همه ی دانشگاه های جهان است. اگر می خواهید در این آزمون شرکت کنید، برای ثبت نام در کلاس های آمادگی آزمون آیلتس می توانید بهترین کلاس ها را در صفحه‌ی کلاس تافل در تهران مشاهده کنید.

این آزمون با اینکه به صورت آنلاین و از داخل منزل انجام می شود اما نظارت سفت و سخت و دقیقی دارد و ناظران آن به صورت زنده و با تکیه بر فناوری هوش مصنوعی توسط سیستم ProctorU بر فرآیند آزمون نظارت می کنند. ساختار آزمون تافل هوم ادیشن دقیقا مطابق با همان آزمون تافلی است که در مرکز آزمون برگزار می شود.

ویژگی های آزمون تافل هوم ادیشن

 • مدت اعتبار آزمون تافل هوم ادیشن همانند تافل آی بی تی بوده و 2 سال است.
 • ساختار، محتوای و زمان آزمون دقیقا مثل TOEFL iBT است.
 • نتیجه نهایی آزمون بین 6 تا 10 روز اعلام می شود.
 • همانند TOEFL iBT در سراسر دانشگاه های جهان معتبر است.

شرایط لازم برای شرکت در آزمون تافل هوم ادیشن چیست؟

برای شرکت کردن در آزمون تافل هوم ادیشن باید یک سری شرایط محیطی، شخصی و امکانات را داشته باشید وگرنه در صورتی که ثبت نام کنید و در روز آزمون شرایط لازم را نداشته باشید اجازه شرکت در آزمون به شما داده نمی شود و هزینه ای که برای شرکت در آزمون پرداخت کرده اید می سوزد. کامیپوتری که برای شرکت در آزمون هوم ادیشن استفاده می کنید باید شرایطی را دارا باشد، خودتان باید شرایط ظاهری لازم را داشته باشید و از وسایل خاصی باید برای یادداشت برداری در هنگام آزمون استفاده کنید. در ادامه به بررسی شرایط دقیق شرکت کردن در آزمون تافل هوم ادیشن (Home Edition) و توضیح بیشتر آن می پردازیم.

کامپیوتر و تجهیزات مورد نیاز برای آزمون تافل هوم ادیشن

برای شرکت در آزمون تافل هوم ادیشن حتما باید از کامپیوتر رو میزی یا لپ تاپ استفاده کنید و نمی توانید با موبایل یا تبلت در آزمون شرکت کنید. رایانه ای که برای شرکت در آزمون می خواهید استفاده کنید باید دارای سیستم عامل ویندوز نسخه های 10 یا 8 و یا Mac OS X 10.5 یا بالاتر (10.13 High Sierra توصیه می شود) باشد و از مرورگر فایرفاکس و یا گوگل کروم استفاده کنید.

در مرحله بعد باید ETS Secure Test Browser را بر روی رایانه مورد نظر نصب کنید. در صورتی موفقیت آمیز بودن نصب پیغام “Success! You have installed the ETS secure test browser.” نمایش داده می شود و می توانید مرورگر را ببندید.

در مرحله بعدی باید ProctorU® Equipment Check را در سیستم خود اجرا کنید. در صورتی که آنتی ویروس، نرم افزار های امنیتی ویندوز و یا فایروال ویندوز با نرم افزار آزمون تداخل داشتند باید قبل از آزمون آن ها را غیر فعال کنید.

استفاده از هدفون در آزمون تافل هوم ادیشن مجاز نیست و برای شنیدن صدای ناظر آزمون باید از اسپیکر (بلندگو) داخلی خود رایانه و یا اسپیکر خارجی و برای صحبت کردن از میکروفن داخلی و یا میکروفن معمولی (بدون هدفون) استفاده کنید.

برای ارتباط تصویری با ناظر آزمون می توانید از وبکم خود لپ تاپ و یا وبکم جداگانه استفاده کنید و این نکته را در نظر داشته باشید که دوربین را باید بتوانید به صورت 360 درجه بچرخانید تا ناظر بتواند اتاق را قبل از آزمون بازرسی کنید.

شرایط محیطی مورد نیاز برای شرکت در آزمون تافل هوم ادیشن

برای شرکت در این آزمون باید در اتاق تنها باشید، درب یا درب های اتاق بسته باشد و در هنگام آزمون کسی وارد اتاق نشود و در مکان های عمومی مانند پارک، کافی نت و ... نمی توانید آزمون بدهید.

کامپیوتر یا لپ تاپتان باید روی میز باشد و جهت قرار گرفتن آن طوری باشد که ناظر درب اتاق را ببیند. خودتان باید بر روی صندلی بنشینید و نباید بر روی تخت و ... نشسته باشید. روی میز یا اطرافتان نباید وسایل غیر مجاز مانند موبایل، دوربین، کاغذ های یادداشت و ... باشد. خوردن غذا و نوشیدنی در هنگام آزمون ممنوع است.

ظاهر و پوشش داوطلب در آزمون تافل هوم ادیشن

برای شرکت در آزمون لباس مناسب بپوشید و از وسایلی مانند جواهرات، هدبند و ... استفاده نکنید چون عکس شما برای موسساتی که در صدور کارنامه شما دخیل هستند ارسال می شود.

گوش های فرد داوطلب در طول آزمون باید حتما مشخص باشد و نباید با مو، کلاه، شال، روسری و ... پوشانده شوند. استفاده از روسری و مقنعه مجاز است اما باید گوش هایتان مشخص باشد. دلیل این کار این است که داوطلب از هندزفری های بیسیم برای تقلب کردن استفاده نکند.

وسایل لازم برای یادداشت برداری

طبق قوانین شرکت در آزمون در هنگام آزمون نمی توانید بر روی کاغذ معمولی یادداشت برداری کنید و برای یادداشت برداری باید از یک تخته سفید رومیزی و ماژیک استفاده کنید. در صورتی که تخته ندارید می توانید داخل یک کاور شفاف یک کاغذ قرار دهید و با ماژیک بر روی آن یادداشت کنید و در پایان آزمون باید یادداشت هایتان را پاک کنید و به ناظر نشان دهید.

نحوه ثبت نام در آزمون تافل هوم ادیشن چگونه است؟

برای ثبت نام در آزمون تافل هوم ادیشن باید حساب کاربری ETS داشته باشید و در صورتی که از قبل حساب کاربری نداشته اید باید نسبت به ساخت حساب کاربری اقدام کنید. برای ثبت نام نیاز به مدارک شناسایی (گذرنامه) دارید. در صورت نداشتن گذرنامه می توانید به قسمت Requirements ID مراجعه کنید و ببینید چه فرم های دیگری برای کشوری که در آن آزمون می دهید مورد قبول است.

 1. برای شروع فرآیند ثبت نام باید وارد حساب کاربری خود شوید و در صفحه اصلی Register/Find Test Centers گزینه My TOEFL  را بزنید. در صفحه Find Test Centers and Dates تافل آنلاین یا همان Home Edition را انتخاب کنید. در صورتی که کشور انتخاب شده تان اجازه شرکت کردن در این آزمون را نداشته باشد، گزینه Home Edition را مشاهده نخواهید کرد.
 2. در مراحل بعدی آدرس ایمیل و منطقه زمانی خود را تایید کنید.
 3. بعد از آن باید دوره 2 ماهه مورد نظر برای شرکت در آزمون و یکی از تاریخ های موجود برای شرکت در آزمون را انتخاب کنید.
 4. بعد از اینکه تاریخ آزمون را انتخاب کردید باید گزینه Register for this test را بزنید و در مراحل بعدی می توانید هزینه آزمون را پرداخت کنید.
 5. بعد از اتمام ثبت نام یک ایمیل تأیید حاوی اطلاعات تاریخ آزمون و لینک شرکت در آزمون از ETS برایتان ارسال می شود و باید این ایمیل را تا روز آزمون نگه دارید.

 • آیا اعتبار مدرک تافل هوم ادیشن با TOEFL iBT فرق می کنه؟

  خیر، اعتبار مدرک تافل هوم ادیشن با TOEFL iBT یکی هست و در همه ی داشنگاه های جهان معتبر است.

 • اعتبار مدرک تافل هوم ادیشن چقدر است؟

  مدت اعتبار آزمون تافل هوم ادیشن همانند تافل آی بی تی بوده و 2 سال است.

 • آیا می توان با موبایل یا تبلت در این آزمون شرکت کرد؟

  خیر، برای شرکت در آزمون تافل هوم ادیشن حتما باید از کامپیوتر رو میزی یا لپ تاپ استفاده کنید و نمی توانید با موبایل یا تبلت در آزمون شرکت کنید.


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...