علت شکستن ناخن کاشت از وسط و راه جلوگیری از آن

علت شکستن ناخن کاشت از وسط

بررسی علت های ترک خوردن و شسکتن کاشت ناخن پودری، ژله ای و لاک ژل از وسط و راه های جلویگری از آن به منظور افزایش زمان مراجعه برای ترمیم ناخن

آموزشگاهان
آموزشگاهان

اگر شما هم از علاقه مندان به کاشت ناخن هستید برای اینکه بتوانید ناخن های کاشت خود را در بهترین حالت نگهداری کنید و از عوارض کاشت ناخن در امان باشید باید یک سری نکات را مد نظر داشته باشید. ترک خوردن مواد کاشت ناخن یکی از مواردی است که بیشتر خانم ها آن را تجربه کرده اند و این ترک خوردن دردسر های خودش را دارد. علت شکستن ناخن کاشت از وسط و افتادن آن می تواند تقصیر ناخنکار و یا خودتان (عدم مراقبت) باشد که در ادامه به بررسی جزییات آن ها می پردازیم. اگر علاقه مند به یادگیری کاشت و ترمیم ناخن و کسب درآمد از این طریق هستید، می توانید بهترین مراکز آموزش کاشت ناخن را در صفحه دوره کاشت ناخن مشاهده نمایید.

ترک خوردن کاشت ناخن پودری

اگر کاشت ناخن پودری انجام داده اید، علت ترک خوردن آن می تواند به مواردی مثل انجام کارهای زیاد روزمره، برگشتن ناخن کاشت در هنگام برداشتن وسایل، وارد شدن ضربه به ناخن کاشت، سوهان کشیدن زیاد و نازک شدن ناخن، مواد گذاشتن کمتر از حد و یا مرغوب نبودن جنس پودر کاشت ناخن و ... باز گردد.

عمده‌ دلایل ترک خوردن و شکستن ناخن کاشت به جنس مواد و مهارت ناخنکار در مراحل اجرای کاشت بر می گردد. مرحله مواد گذاری در کاشت ناخن یکی از مهم ترین مراحل است که اگر به درستی توسط ناخنکار انجام نشود، باعث کاهش کیفیت ناخن کاشت شده و به ترک خوردن و کنده شدن ناخن کاشت می انجامد.

ترک خوردن کاشت ناخن ژله‌ ای

کاشت ناخن ژله ای به خاطر مزایایی که دارد طرفداران بیشتری نسبت به کاشت ناخن ژله ای دارد. اگر کاشت ناخن ژله ای بر روی ناخن طبیعی انجام شود نگهداری بسیاری آسان و مقاومت خوبی خواهد داشت.

دلایل ترک خوردن لاک ژل

لاک ژل یکی از انواع کاشت ناخن است که طرفداران زیادی دارد و افرادی که قصد انجام این کار را دارند باید یک سری نکات از جمله چرب نبودن سطح ناخن، نحوه استفاده از بیس ژل و استفاده از دستگاه مناسب را مد نظر قررا دهند. در هنگام زدن لاک ژل سطح صدف ناخن نباید چرب باشد و در صورت چرب بودن سطح صدف ناخن چسبندگی لازم بین لاک ژل و صدف ناخن ایجاد نمی شود و باعث بلند شدن آن می شود. برای از بین بردن چربی روی ناخن می توانید از سوهان کاغذی استفاده کنید و با ایجاد مقداری خط و خش بر روی صدف ناخن، چسبندگی سطح آن را افزایش دهید.

استفاده از بیس ژل به اندازه کافی قبل از لاک ژل بسیار مهم است. حواستان باشد که بیس ژل به پوست اطراف ناخن خود نزنید و سر آزاد ناخن را به وسیله بیس ژل ببندید.

برای خشک کردن لاک ژل از دستگاه یو وی(UV) یا ال ای دی (LED) استفاده می شود و اینکه از کدام دستگاه استفاده کنید بستگی به نوع لاک ژل دارد. بیشتر لاک ژل ها با دستگاه یو وی خشک می شوند. خشک کردن لاک ژل با دستگاه یو وی 60 ثانیه (1 دقیقه) و با دستگاه ال ای دی 120 ثایه (2 دقیقه) زمان می برد.

احتمالا تا به حال این تجربه را داشته اید که لاک ژل روی ناخن انگشت شست زودتر از سایر انگشت ها ترک بخورد. دلیل آن این است که لاک ژل انگشت شست دیرتر از بقیه انگشت ها خشک می شود و برای جلوگیری از ترک خوردن لاک ژل انگشت شست باید بعد از لاک ژل زدن انگشت شست را به صورت جداگانه و صاف زیر دستگاه قرار دهید.

شسکتن ناخن کاشت در انجام کارهای روزمره

اگر شما هم از جمله افرادی هستید که کارهای روزمره زیادی را در خانه انجام می دهید و با آب و مواد شوینده زیاد سر و کار دارید، باید این نکته را بدانید که در هنگام انجام کار هایی مثل ظرف شستن، گردگیری، شستن لباس و ... باید حتما از دستکش استفاده کنید. قرار گرفتن ناخن کاشت در معرض آب باعث هوا گرفتن ناخن کاشت و جدا شدن مواد کاشت ناخن از صدف ناخن می شود و در نهایت منجر به افتادن ناخن کاشت می شود. پس اگر می خواهید عمر و ماندگاری ناخن کاشت تان بیشتر شود، در هنگام انجام کارهایی که با آب سر و کار دارند، حتما از دستکش استفاده کنید.

یکی دیگر از دلایلی که باعث ترک خوردن ناخن کاشت و کشستن آن می شود، استفاده ابزاری از ناخن است. برای انجام کار هایی مانند باز کردن درب قوطی، کندن چسب و ... از ناخن استفاده نکنید.

ضربه خوردن ناخن کاشت

یکی دیگر از مواردی که باعث ترک خوردن و یا شکسته شدن ناخن های کاشت می شود، ضربه خوردن ناخن هاست. حال این ضربه می تواند به صورت یکجا و در هنگام برخورد با یک وسیله یا جسم باشد یا با انجام کار های مداوم مانند تایپ کردن با کیبورد و ... .

کسی که کاشت ناخن و کار های دیگر زیبایی انجام می دهد حتما باید نگهداری ها و مراقبت های بعد از آن را هم انجام دهد. اگر مراقب ناخن های کاشت خود نباشید به شدت از عمر آن ها کم می شود و زودتر از موعد باید برای ترمیم آن به ناخنکار خود مراجعه کنید.


  • مهم ترین دلیل ترک خوردن کاشت ناخن پودری چیست؟

    مهم ترین دلیل ترک خوردن کاشت ناخن پودری اول مهارت ناخنکار و بعد مراقبت خود فرد است.

  • دلایل ترک خوردن لاک ژل چیست؟

    چرب بودن سطح ناخن، استفاده غیراصولی از بیس ژل و استفاده از دستگاه نامناسب می تواند باعث ترک خوردن لاک ژل شود.


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...