آزمون TTC و گرفتن مدرک برای تدریس زبان انگلیسی

آزمون TTC

همه چیز در مورد آزمون TTC و گرفتن مدرک آن برای تدریس زبان انگلیسی در آموزشگاه با گذراندن دوره های تربیت مدرس زبان انگلیسی

آموزشگاهان
آموزشگاهان

دوره TTC همان دوره تربیت مدرس زبان است که برای تدریس زبان انگلیسی لازم است. اگر علاقمند به تدریس زبان انگلیسی به صورت رسمی هستید باید دوره تربیت مدرس را بگذرانید و مدرک TTC (Teacher Training Course) را بگیرید. برای گرفتن این مدرک و تدریس زبان نیازی نیست که حتما مدرک تحصیلی تان مرتبط با زبان باشد و هر رشته دیگری هم می تواند باشد. زبان آموزانی که به سطح بالایی از زبان انگلیسی رسیده اند، می توانند در این دوره ها شرکت کنند و با گرفتن این مدرک به تدریس در آموزشگاه های زبان مشغول شوند. دوره TTC مبتدی ترین دوره برای شروع تدریس زبان انگلیسی است و دوره های بالاتر از آن شامل دوره های DELTA و CELTA می شود. در دوره های TTC اصول تدریس زبان انگلیسی مانند Language System و Language Skills آموزش داده می شوند.

این دوره معمولا در بیشتر آموزشگاه های زبان به صورت گروهی و از 8 الی 15 نفره برگزار می شود. احتمال برایتان سوال پیش بیاید که دوره ttc چقدر طول میکشد؟ مدت زمان دوره ttc معمولا در حدود 30 ساعت است و با گذراندن این دوره با روش ها و تکنیک های تدریس زبان انگلیسی به صورت عملی آشنا می شوید. برای مشاهده بهترین آموزشگاه های زبان در تهران می توانید به صفحه آموزشگاه زبان در تهران مراجعه نمایید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط گرفتن مدرک ttc و ثبت نام دوره ttc می توانید با شماره تلفن آموزشگاه های زبان داخل سایت تماس بگیرید. هزینه دوره ttc در هر آموزشگاه متفاوت است و می توانید در هنگام تماس بپرسید.

اگر سطح دانش تان در زبان انگلیسی بالا است و تسلط کافی را بر این زبان دارید می توانید در این دوره ها شرکت کنید و در غیر اینصورت باید سطح زبان تان را تقویت کنید و بعد در این دوره ها شرکت کنید.

با گرفتن این مدرک ابتدا می توانید در آموزشگاه های زبان تازه تاسیس و کوچک تدریس زبان انگلیسی را شروع کنید و بعد از 2 الی 3 سال سابقه تدریس، در آموزشگاه های زبان بزرگ تر و شناخته شده تر مشغول به تدریس شوید.

بلد بودن زبان با تدریس زبان دو مبحث جداگانه هستند و با هم متفاوتند. اگر کسی که زبان انگلیسی بلد است و حتی مدارک سطح بالای آن را هم دارد، دلیل بر این نمی شود که مدرس خوبی هم باشد و توانایی تدریس زبان انگلیسی داشته باشد. تدریس زبان انگلیسی و هر زبان دیگری قلق ها و ریزه کاری هایی دارد که در دوره های TTC توسط اساتید به داوطلبان این دوره که همان مدرسین آینده هستند، آموزش داده می شود.

در دوره TTC آموزشگاه های مختلف از کتاب های مختلفی مانند CELTA Course، TESOL Certificate، Essential Teacher Knowledge by Jeremy Harmer وTeaching Knowledge Test (TKT) استفاده می کنند.

در کلاس های تربیت مدرس زبان انگلیسی (TTC) داوطلبان با روش های مدرن و بروز تدریس در دنیا و روش های تدریس (methodology) آشنا می شوند.

در این دوره با روش های مختلف تدریس در کلاس های زبان انگلیسی گروهی و خصوصی آشنا می شوید. در این کلاس ها یاد می گیرید که چگونه مهارت های چهارگانه خواندن، نوشتن، گوش کردن و شنیدن (Reading, Listening, Writing, Speaking) را به زبان آموزان آموزش دهید.

نحوه استفاده از ابزار کمک آموزشی و تدریس زبان انگلیسی به کمک بازی از دیگر مواردی است که در این دوره ها آموزش می بینید تا به کمک آن ها بتوانید زبان انگلیسی را به کودکان آموزش دهید.

کلیات برگزاری دوره های TTC (کلاس تربیت مدرس زبان انگلیسی) در بیشتر آموزشگاه های زبان به همین شکلی است که در بالا ذکر شد اما در جزییات ممکن است مقداری با هم تفاوت داشته باشند. معمولا تایم برگزاری دوره ها در مراکز مختلف تفاوت دارد.

مزایای شرکت در دوره TTC

هر چقدر هم زبان بلد باشید، تدریس آن با بلد بودنش متفاوت است و برای شروع تدریس حتما باید دوره های تربیت مدرس را بگذرانید. با شرکت در این کلاس ها علاوه بر مواردی که در بالا ذکر شد، توانایی های دیگری مانند نحوه مدیریت کلاس، کاهش استرس برای تدریس، نحوه ی ارتباط گرفتن با زبان آموزان در سنین مختلف، ایجاد انگیزه و علاقه برای زبان آموزان کودک و نوجوان و ... را با گذراندن دوره TTC پیدا می کنید.


 • دوره TTC برای چه کسانی مناسب است؟

  دوره TTC برای افرادی که در سطح بالایی از زبان انگلیسی هستند، مناسب است.

 • کاربرد مدرک TTC چیست؟

  مدرک TTC برای تدریس زبان استفاده می شود.

 • دوره ttc چقدر طول میکشد؟

  مدت زمان دوره ttc معمولا در حدود 30 ساعت است اما در آموزشگاه های مختلف می تواند متفاوت باشد.

 • در دوره های TTC چه مواردی آموزش داده می شود؟

  با گذراندن این دوره با روش ها و تکنیک های تدریس زبان انگلیسی به صورت عملی آشنا می شوید.


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...