نگهداری و مراقبت های بعد از کراتینه مو برای افزایش عمر کراتینه

نگهداری و مراقبت های بعد از کراتینه مو

مراقبت های لازم بعد از کراتینه مو شامل استفاده از شامپوی مناسب، خشک کردن صحیح موها، استفاده از ماسک مو، نحوه خوابیدن و... است. دبا انجام این روش ها می توانید عمر کراتینه موی خود را افزایش دهید.

آموزشگاهان
آموزشگاهان

کراتینه مو با هدف صافی و احیای مو های آسیب دیده با استفاده از مواد شیمیایی انجام می شود. افرادی که مو های خود را کراتینه می کنند باید یک سری مراقبت های بعد از کراتینه انجام دهند تا دوام و ماندگاری کراتینه موهایشان به حداکثر میزان خود برسد. مراقبت های لازم بعد از کراتینه مو شامل استفاده از شامپوی مناسب، خشک کردن صحیح موها بعد از استحمام، استفاده از ماسک مو، نحوه ی کوتاهی مو، نحوه خوابیدن و چند نکته دیگر است. در ادامه این مطلب به بررسی بیشتر روش های مراقبت از مو های کراتینه شده می پردازیم تا با استفاده از این روش ها بتوانید ماندگاری کراتین موی خود را افزایش دهید.

بعد از کراتین مو از چه شامپویی استفاده کنیم؟

همانطور که می دانید بعد از انجام کراتینه مو نباید از شامپو های معمولی استفاده کرد و باید از شامپوی مخصوص مو های کراتینه شده استفاده کرد. شامپوی مخصوص موهای کراتینه شده شامپوی بدون سولفات است. شامپو های بدون سولفات با مو های کراتینه شده کاملا سازگار هستند و ماندگاری کراتین مو را افزایش می دهند. در صورت استفاده از شامپو هایی که در ترکیبات خود سولفات سدیم دارند، اثر کراتین موهایتان به سرعت از بین می رود. در مورد نحوه ی شست و شوی صحیح مو ها بعد از کراتینه هم می توانید از آرایشگر خود سوال کنید.

با موی کراتینه شده می توانم استخر بروم؟

یکی دیگر از مواردی که به شدت به مو های کراتینه شده آسیب می رساند نمک و کلر است. نمک موجود در آب دریا و کار موجود در آب استخر به شدت برای موهای کراتینه شده مضر است و اثر کراتین مو ها و ماندگاری اش را کم می کند. در صورتی که می خواهید دریا و استخر بروید تا جایی که می توانید باید تماس آب با موهایتان را کم کنید. برای این کار می توانید از کلاه شنا استفاده کنید. بعد از شنا هم به سرعت موهایتان را با شامپوی مخصوص شستشو دهید.

استفاده از ماسک مو برای موهای کراتینه شده

مواد شیمیایی که در کراتینه مو استفاده می شوند باعث از دست رفتن چربی مو و خشک شدن مو می شوند. برای جبران این موضوع باید از ماسک مو برای موهای کراتینه شده استفاده کنید. برای انجام این کار می توانید بعد از شستن موها با شامپوی بدون سولفات، از ماسک مو استفاده کنید و بعد از آن آبکشی کنید.

خشك كردن مو بعد از كراتين

معمولا توصیه کراتینه کار ها این است که بعد از انجام کراتین مو، تا 72 ساعت به موهایتان آب نزنید و در صورت خیس شدن اتفاقی موها سریع آن را با سشوار خشک کنید. بعد از 72ساعت می توانید حمام بروید و بعد از حمام می توانید موهایتان را با سشوار یا بدون سشوار خشک کنید. موهای کراتینه شده بعد از شست و شو نیاز به سشوار کشیدن طولانی و صاف کردن ندارند و در کمترین زمان صاف و خشک می شوند.

مو ها رابعد از کراتینه می توانم اتو کنم؟

به طور کلی استفاده از وسایل حالت دهنده حرارتی برای مو و مخصوصا مو های کراتینه شده ضرر دارد و باعث خشک شدن و آسیب رسیدن به مو می شود. اگر تمایل به استفاده از اتومو بعد از کراتینه دارید، سعی کنید به کمترین میزان ممکن از آن استفاده کنید.

جلوگیری از موخوره بعد از کراتین مو

قسمت انتهایی مو ها آسیب پذیر هستند و بعد از انجام کراتینه باید از آن ها مراقبت شود تا دچار خشکی و موخوره نشوند. در صورت عدم مراقبت از آن، نوک مو ها دوشاخه و دچار موخوره می شود. تنها راه حل این موخوره کوتاه کردن 1 الی 2 سانتی متر از نوک مو هاست تا دوباره سالم و شاداب شوند.

طرز خوابیدن بعد از کراتینه مو چگونه باید باشد؟

بهتر است قبل از خواب مو های خود را ببندید تا در هنگام غلت زدن در خواب کشیده و شکسته نشوند. همچنین بهتر است از بالشت های با جنس رویه ساتن یا ابریشم استفاده کنید تا اصطکاک میان مو و بالشت در هنگام خواب کم شود و به موهای کراتینه شده آسیب نرسد.

به طور خلاصه و کلی برای گرفتن نتیجه بهتر و ماندگاری بیشتر کراتین مو، سعی کنید قبل از انجام کراتین مو خوب تحقیق کنید و کار کراتین موهایتان را در سالن های معتبر و توسط آرایشگر های با تجربه انجام دهید و حتما نمونه کار های قبلی شان را ببینید. مهارت آرایشگر و جنس مواد کراتینه موثر ترین مواردی هستند که بر روی نتیجه کار تاثیر می گذارد و بعد از این دو عامل همه چیز بستگی به نگهداری خود فرد دارد. استفاده از شامپوی بدون سولفات، استفاده از ماسک مو، خشک کردن مو ها با حرارت کم، عدم استفاده از اتومو و سایر دستگاه های حرارتی، شنا کردن با کلاه شنا و عدم انجام دکلره مهم ترین نکاتی هستند که بعد از کراتینه مو باید رعایت کنید. با رعایت این موارد می توانید ماندگار و دوام کراتین موی خود را به 1 سال هم برسانید. اگر علاقه مند به یادگیری کراتین مو هستید و به دنبال بهترین و معتبرترین مراکز آموزش کراتینه هستید، می توانید به صفحه آموزش کراتینه مو مراجعه نمایید.


  • مراقبت از مو های کراتینه شده شامل چه مواردی است؟

    مراقبت های لازم بعد از کراتینه مو شامل استفاده از شامپوی مناسب، خشک کردن صحیح موها، استفاده از ماسک مو، نحوه خوابیدن و... است.

  • بعد از انجام کراتین مو از چه نوع شامپویی استفاده کنیم؟

    بعد از انجام کراتین مو باید از شامپوی بدون سولفات استفاده کنید.

  • با مو های کراتینه شده می توان استخر رفت؟

    برای شنا کردن در استخر و دریا با موهای کراتینه شده باید حتما از کلاه شنا استفاده کنید.


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...