مدرک فنی حرفه ای کراتینه مو و نحوه شرکت در آزمون کار با مواد شیمیایی

مدرک فنی حرفه ای کراتینه مو

در مدارک سازمان فنی و حرفه ای چیزی تحت عنوان مدرک فنی حرفه ای کراتینه مو وجود ندارد و با گذراندن این دوره مدرکی با عنوان کار با مواد شیمیایی دریافت می کنید. مدارک سازمان فنی و حرفه ای بین المللی، قابل ترجمه و در 120 کشور معتبر هستند.

آموزشگاهان
آموزشگاهان

دوره آموزش کراتینه مو در تهران به دلیل داشتن بازار کار خوب کراتین مو، یکی از دوره های پرتقاضا در زمینه آرایشگری زنانه است. برای ورود به بازار کار در رشته های آرایشگری باید مدرک رشته مورد نظر را داشته باشید. مدارک آرایشگری معمولا به دو صورت مدارک فنی حرفه ای و مدارک آموزشگاهی هستند. مدارک رسمی فنی و حرفه ای اعتبار بسیار بالاتری نسبت به مدارک آموزشگاهی دارند و مدارک آموزشگاهی صرفا به عنوان یک گواهی بعد از گذراندن دوره ها برای فرد صادر می شود اما برای گرفتن مدرک فنی و حرفه ای باید دوره را در آموزشگاه های زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای بگذارنید و بعد از اتمام دوره در آزمون فنی و حرفه ای شرکت کنید و قبول شوید.

 بعضی از دوره ها مدرکی تحت همان عنوان دارند و بعضی دوره ها مدرکی با عنوان دیگر دارند. در مدارک سازمان فنی و حرفه ای چیزی تحت عنوان مدرک فنی حرفه ای کراتینه مو وجود ندارد و با گذراندن این دوره مدرکی با عنوان کار با مواد شیمیایی دریافت می کنید. مدارک سازمان فنی و حرفه ای بین المللی، قابل ترجمه و در 120 کشور معتبر هستند.

اگر هدفتان از گذراندن دوره آموزش کراتینه مو راه اندازی و تاسیس آرایشگاه و سالن زیبایی است، باید بدانید که با گرفتن مدرک کار با مواد نمی توانید آرایشگاه راه اندازی کنید و با این مدرک فقط می توانید در آرایشگاه ها و سالن ها مشغول به کار شوید. برای راه اندازی آرایشگاه باید مدرک آرایش و پیرایش فنی و حرفه ای را داشته باشید.

دوره کار با مواد یک دوره جامع و کامل در زمینه رنگ شناسی و کار با مواد شیمیایی است که شامل سرفصل های بسیار زیادی از جمله شناخت رنگ ها، کاتالوگ خوانی، شناخت اکسیدان و مقدار آن در مواد، کراتین گرم، کراتین سرد،  آشنایی با ریموور ها، انواع تکنیک های رنگ کردن، انواع مش، تکنیک های هم پایه کاردن، انواع هایلایت و لو لایت، انواع ترمیم ها، فرمول های ترکیب رنگ، هارمونی رنگ ها، رنگ ساژ و بسیاری از موار ددیگر که در این مقاله نمی گنجد می شود. دوره کراتینه مو تنها بخش کوچکی از دوره کار با مواد است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های یادگیری کراتین مو می توانید به صفحه هزینه آموزش کراتین مو مراجعه نمایید.

آزمون فنی حرفه ای برای گرفتن مدرک کراتینه چگونه برگزار می شود؟

همانطور که اشاره کردیم باید ابتدا دوره را در یکی از آموزشگاه های دارای مجوز از فنی حرفه ای بگذرانید و بعد از آن می توانید در آزمون های ادواری سازمان فنی و حرفه ای در رشته مورد نظر ثبت نام کنید. این آزمون ها یک بار در ماه برگزار می شوند. آزمون فنی حرفه ای رشته کار با مواد به صورت تئوری و عملی برگزار می شود. ابتدا باید در آزمون تئوری شرکت کنید. زمان برگزاری آزمون عملی کار با مواد بعد از تایید نمرات آزمون کتبی اعلام می شود. آزمون تئوری 30 درصد نمره نهایی را تعیین می کند و 70 درصد دیگر توسط آزمون عملی تعیین می شود. برای مشاهده لیست بهترین مراکز آموزش کراتینه مو در کرج می توانید به صفحه دوره کراتینه مو در کرج مراجعه نمایید.


  • مدرکی که بعد از گذراندن دوره کراتینه مو دریافت می شود چیست؟

    عنوان مدرک کراتینه مو "کار با مواد شیمیایی" است.

  • آیا با مدرک کراتینه مو می توان آرایشگاه راه اندازی کرد؟

    خیر، برای راه اندازی آرایشگاه باید دوره آرایش و پیرایش را بگذرانید.


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...