هزینه دوره های آموزش کراتین و احیا مو و کار با مواد در سال 1401

هزینه آموزش کراتین مو

هزینه کلاس های آموزش کراتین مو بستگی به تعداد نفرات شرکت کننده و خصوصی یا گروهی بودن کلاس ها دارد و از 3 تا 5 میلیون متغیر است. تهیه وسایل مورد نیاز دوره کراتینه و مواد مصرفی کراتینه بر عهده هنرجویان می باشد. قیمت پکیج کامل وسایل کراتینه مو در حدود 6 میلیون تومان می شود.

آموزشگاهان
آموزشگاهان

هزینه یادگیری مهارت های آرایشگری معمولا به جز هزینه ثبت نام دوره ها و کلاس ها شامل هزینه های دیگری مانند هزینه ابزار و وسایل، مواد مصرفی در آموزش های عملی و هزینه آزمون فنی و حرفه ای نیز می شود. در بعضی از آموزشگاه ها وسایلی که برای آموزش کراتینه مو مورد نیاز است توسط آموزشگاه در اختیار هنرآموزان قرار داده می شود و در بعضی از آموزشگاه ها هم هزینه وسایل جداگانه دریافت می شود و یا باید وسایل توسط خود هنرآموزان تهیه شود. البته برای دوره هایی مانند آموزش کراتینه که به وسایل و مواد مصرفی گران قیمت نیاز باشد، هنرجویان ملزم به تهیه وسایل هستند. در دوره هایی مانند کاشت ناخن که وسایل زیادی نمی خواهند وسایل و مواد مورد نیاز از طرف آموزشگاه در اختیار هنرجویان قرار داده می شود.

شاید هزینه های یادگیری کراتینه مو زیاد باشد اما بعد از گرفتن مدرک و شروع به کار، در طی یک سال چند برابر این هزینه برمی گردد. چون کراتینه مو بازار کار خیلی خوب و پر رونقی دارد و روز به روز هم بهتر می شود.  برای آشنایی و اطلاعات بیشتر در مورد انواع مدارک کراتین مو می توانید به صفحه مدرک کراتینه مو مراجعه نمایید.

هزینه دوره آموزش کراتین مو

هزینه ثبت نام در دوره های آموزش کراتین مو در هر آموزشگاه متفاوت است و به طور کلی هزینه کلاس ها بستگی به تعداد نفرات شرکت کننده دارد. اگر کلاس ها به صورت خصوصی یعنی 1 تا 3 نفره برگزار شوند، هزینه بیشتری دارد و معمولا در حدود 6 میلیون تومان می باشد. کلاس های نیمه خصوصی 4 تا 6 نفره هستند و شهریه آن ها مقداری از کلاس های خصوصی کمتر است و بین 4 تا 6 میلیون تومان است. کلاس های گروهی کراتین مو معمولا 9 تا 15 نفره است و شهریه اش از کلاس های نیمه خصوصی کم تر است اما به خاطر بیماری کرونا و رعایت دستورالعمل های بهداشتی کلاس های گروهی فعلا در کمتر آموزشگاهی برگزار می شود. در بعضی از آموزشگاه ها امکان پرداخت اقساطی شهریه نیز وجود دارد. برای دیدن لیست بهترین مراکز آموزش کراتین در تهران و هزینه آموزش کراتین مو می توانید به صفحه آموزش کراتینه مو مراجعه نمایید.

برای ثبت نام در دوره های آموزش کراتین مو، حتما از سرفصل های آموزشی و تکنیک هایی که در دوره آموزش داده می شود مطلع شوید. در بعضی از آموزشگاه ها برای جذب هنرجویان بیشتر دوره های آموزشی با هزینه کم برگزار می شوند اما کیفیت تدریس و مباحث آموزشی مناسب ارائه نمی شود.

قیمت وسایل مورد نیاز برای کراتین مو چقدر است؟

برای گذراندن کلاس های آموزش کراتینه یکسری ابزار، وسیله و مواد مصرفی لازم است که هنرجویان باید تهیه کنند. حتما قبل از ثبت نام در دوره آموزش کراتین، از آموزشگاه لیست وسایلی که باید خودتان تهیه کنید را بپرسید چون ممکن است ابزاری مانند سشوار یا اتومو از طرف آموزشگاه در اختیار هنرآموزان قرار بگیرد. وسایل مورد نیاز برای دوره کراتینه شامل اتو موی مخصوص صافی مو، سشوار، مواد مخصوص کراتینه مو و ریباندینگ مو، ماسک موی مخصوص، حوله و پیش بند یک بار مصرف، روغن آرگان و شامپوی بدون سولفات است. هزینه این وسایل و مواد مصرفی بستگی به مارک آن ها دارد و معمولا چیزی بین 5 تا 8 میلیون تومان می شود.

گران ترین ابزار های مورد نیاز در آموزش کراتین مو سشوار و اتومو هستند. مواد کراتین مو نیز قیمت بالایی دارند و مقدار مصرف آنها بستگی به قد و حجم موی مدل هایی دارد که هنرجویان برای تمرینات عملی بر روی آنها کار می کنند.

در صورت شناخت مدل ها و برند های خوب، برای خرید وسایل کراتینه مو می توانید از طریق فروشگاه های لوازم آرایش  وبهداشتی معتبر و یا فروشگاه های اینترنتی معتبر اقدام کنید و اگر وقت انجام این کار را ندارید و یا شناخت کافی در این زمینه ندارید می توانید این وسایل را به صورت پکیج های آماده از آموزشگاه تهیه کنید و هزینه آن را جداگانه پرداخت نمایید. اگر ساکن کرج هستید و قصد یادگیری کراتین مو را دارید، برای دیدن لیست بهترین آموزشگاه های برگزار کننده دوره کراتینه در کرج، می توانید به صفحه دوره کراتینه مو در کرج مراجعه نمایید.


  • برای یادگیری کراتینه مو چقدر هزینه لازم است؟

    هزینه ثبت نام در دوره بستگی به نوع دوره و آموزشگاه دارد و هزینه تهیه ابزار و وسایل در سال 1401 حدودا 6 میلیون است.

  • تهیه وسایل بر عهده هنرآموز است؟

    بله، هزینه تهیه و خرید وسایل لازم برای کراتینه مو بر عهده هنرآموزان است.


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...