آزمون دولینگو و همه چیز درباره آن!

آزمون دولینگو و کاربرد های مدرک duolingo

همه چیز در مورد نحوه ثبت نام درآزمون دولینگو، زمان برگزاری، هزینه و منابع آزمون، اعتبار مدرک دولینگو، مدارک و شرایط شرکت در آزمون دولینگو(Doulingo) نمره آزمون

آموزشگاهان
آموزشگاهان

آزمون دولینگو یکی از آزمون های معتبر زبان انگلیسی است و از نوع آزمون تطبیقی (Adaptive) مبتنی بر کامپیوتر محسوب می شود که هدف از برگزاری این آزمون سنجش توانایی زبان انگلیسی داوطلبان است. منظور از تطبیقی بودن آزمون دولینگو این است که در فرآیند آزمون سوال بعدی ایی که به شما نمایش داده می شود به نحوه پاسخ دهی شما به سوال قبلی بستگی دارد. اگر سوال قبلی را درست پاسخ داده باشید سوال بعدی سخت تر می شود و اگر سوال قبلی را اشتباه پاسخ داده باشید، سوال بعدی آسان تر می شود و این فرایند در کل آزمون تکرار می شود. داشتن مدرک دولینگو شرط ورود به بیش از 500 دانشگاه از جمله دانشگاه های FDU ,Duke ,UCLA ,Columbia ,NYU ,Yale در سراسر جهان است.

نحوه برگزاری آزمون دولینگو (Duolingo) همانند آزمون تافل هوم ادیشن به صورت آنلاین می باشد. در این آزمون همانند آزمون های تافل و آیلتس هر 4 مهارت زبان انگلیسی از جمله خواندن (Reading)، نوشتن (Writing)، صحبت کردن‌ (Speaking)و گوش دادن (Listening) را مورد سنجش قرار می گیرد. اگر در این مهارت ها ضعف دارید و می خواهید در کلاس های آمادگی این آزمون شرکت کنید، برای مشاهده لیست بهترین آموزشگاه های زبان تهران می توانید به صفحه آموزشگاه زبان در تهران مراجعه نمایید.

زمان برگزاری آزمون دولینگو

شرکت کردن در آزمون دولینگو در هر زمان از شبانه ‌روز و در 365 روز سال امکان پذیر است. و این یکی از برتری های آزمون دولینگو نسبت به سایر آزمون های زبان انگلیسی است. این در حالی است که معمولا بیشتر آزمون های زبان انگلیسی ماهی 1 الی 3 بار برگزار می شوند و برای افرادی که برای گرفتن مدرک زبان خود عجله دارند، ممکن است این تعداد دفعات برگزاری کافی نباشد. برای مثال یک فرد در آزمون شرکت می کند و باید حدود دو هفته منتظر نتیجه آزمون بماند و در صورتی که قبول نشود باید منتظر برگزاری آزمون بعدی بماند و این پروسه ممکن است در حدود 1 ماه و حتی بیشتر زمان ببرد.

هزینه آزمون دولینگو

این آزمون یکی از آزمون های ارزان زبان انگلیسی است و هزینه آن فقط 49 دلار است. این در حالی است که آزمون هایی مانند آیلتس و تافل هزینه ای 215 و 225 دلاری دارند و یک هزینه نسبتا زیاد به شمار می رود.

مزایای آزمون دولینگو

همانطور که گفتیم آزمون دولینگو نسبت به سایر آزمون های زبان انگلیسی مزایای زیادی دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

 • معتبر بودن مدرک آزمون دولینگو در بیش از 500 دانشگاه در سراسر جهان
 • برگزاری آزمون به صورت آنلاین
 • هزینه بسیار مناسب آن (49 دلار)
 • امکان شرکت در آزمون دولینگو در هر ساعتی از شبانه روز و در تمام 365 روز سال
 • مدت زمان برگزاری آزمون دولینگو کمتر از یک ساعت است
 • اعلام نتیجه آزمون دولینگو نهایتا تا 2 روز بعد از برگزاری آزمون
 • ارسال رایگان نتیجه آزمون به هر تعداد از دانشگاه های مورد نظر

منابع آزمون دولینگو

قطعا کسب نمره بالا در هر آزمونی مطالعه از روی منابع آن آزمون است. برای ارتقای سطح گرامر خود می توانید از کتاب Grammar in Use به عنوان یک منبع خوب استفاده کنید. با گوش دادن به داستان های کوتاه زبان انگلیسی در سطح ۴ یا ۵ می توانید لیسنینگ خود را تقویت کنید. برای تقویت مهارت اسپیکینگ خود نیز می توانید از کتاب اسپیکینگ معمارزاده استفاده کنید.

مدارک و شرایط مورد نیاز برای آزمون دولینگو(Doulingo)

برای شرکت در آزمون دولینگو باید یک سری مدارک و شرایط را از پیش آماده کنید. پاسپورت (گذرنامه) و شناسنامه مدارکی هستند که برای ثبت نام در آزمون دولینگو مورد نیاز هستند. شرایط لازم برای شرکت در این آزمون وجود یک کامپیوتر متصل به اینترنت خوب در یک اتاق آرام و روشن است و این کامپیوتر باید دارای مرورگر مناسب مانند فایرفاکس، Chrome یا Opera باشد و از نظر سخت افزاری دارای وبکم (دوربین) میکروفن و اسپیکر (یا هدست) باشد.

اعتبار آزمون دولینگو

اعتبار مدرک دولینگو نیز همانند تافل و آیلتس 2 سال است اما ممکن است بعضی از دانشگاه ها مدت زمان دیگری را بپذیرند. پس حتما قبل از هرگونه اقدامی از شرایط دانشگاه مورد نظر مطلع شوید.

نمره آزمون دولینگو

نمره ی آزمون دولینگو از 10 تا 160 است و بازه ی نمره های دولینگو اعدادی مثل 55-10، 85-60، 115-90 و 160-120 است. برای مثال فردی که نمره ای بین 10 تا 55 را بگیرد، نشان دهنده این است که کلمات و اصطلاحات آسان را متوجه می شود و فردی که نمره ای در بازه ی 120 تا 160 را کسب می کند، می تواند با توجه به موقیعت به خوبی صحبت کند و writing بسیار خوبی دارد و می تواند از اصطلاحات به درستی استفاده کند.

نمره ی 55 آزمون دولینگو معادل نمره 20-25 تافل و نمره 105 آزمون دولینگو معادل 80-85 تافل است. نمره 55-60 دولینگو معادل نمره 4 آزمون آیلتس و نمره 115-120 دولینگو معادل نمره 7 آیلتس است.

آزمون آزمایشی دولینگو

ساختار آزمون  دولینگو با آزمون های تافل و آیلتس متفاوت است و آمادگی برای شرکت در آزمون دولینگو مقداری سخت تر است. به همین دلیل حتما پیش از شرکت در آزمون دولینگو نمونه تست های آزمایشی ارائه شده در سایت دولینگو را انجام دهید تا با سوالات و شرایط برگزاری آزمون duolingo آشنا شوید تا بتوانید عملکرد بهتری در آزمون اصلی داشته باشید. زمان برگزاری آزمون آزمایشی دولینگو مقداری کوتاه تر از آزمون اصلی است و نمره آن هم دقت کمتری نسبت به نسخه اصلی دارد.


 • مزایای آزمون دولینگو چیست؟

  برگزاری آنلاین، هزینه مناسب، اعلام نتیجه سریع، برگزاری در 365 روز سال، زمان کوتاه آزمون از مزایای مهم آزمون دولینگو هستند.

 • هزینه آزمون دولینگو چقدر است؟

  هزینه آزمون دولینگو 49 دلار است.

 • اعتبار مدرک آزمون دولینگو چقدر است؟

  اعتبار مدرک آزمون دولینگو همانند تافل و آیلتس 2 سال است.


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...